HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

jaco.37

Member
Bez reklam
Pakolo - zainstalowałem z ciekawości ostatnie custom firmware. Jeśli Ciebie to interesuje to tam Tidal działa normalnie.Ogólnie to nawet jest spoko to oprogramowanie.
 

Mirek_Gra

Member
Pakolo - zainstalowałem z ciekawości ostatnie custom firmware. Jeśli Ciebie to interesuje to tam Tidal działa normalnie.Ogólnie to nawet jest spoko to oprogramowanie.


Chodzi o wersję 2.09? Napisz więcej, jak się sprawuje. Ja siedzę ciągle na 2.06. Wymień jakieś za i przeciw.

2.08 nie odtwarzał (wywalało błąd video) niektórych plików xvid (a mam ich sporo), to było powodem powrotu do 2.06. Pozdrawiam.
 

Bejziczek

Member
Witam
Jestem ogromnie zadowolony ze swojego Q5Pro, choć przez ostatnie m-ce działa już tylko jako odtwarzacz video; do muzyki mam amplituner ze wszystkimi kodekami i serwisami do streamingu.
Coraz mocniej jednak zastanawiam się nad sprzedażą Himedii i zakupu czegoś co równie dobrze będzie odtwarzać mkv i BD disc o wysokim birate i co dla mnie najważniejsze, obsługiwać Netflixa i inne serwisy streamingowe w hd, 4k.
Propozycje ?
A może na horyzoncie jest szansa, że ów chipset otrzyma certyfikacje netflixa etc
 

Kluczboy

New member
Słuchawki bezprzewodowe i HiMedia Q10 Pro

Panowie z racji faktu, iż TV Samsunga z 2018r nie odtwarza mkv z dzwiękiem DTS czy nabycie odtwarzacza HiMedia Q10 Pro rozwiąże ten problem?

Chciałbym mieć też możliwość słuchania czegokolwiek odpalonego na tym odtwarzaczu ale na słuchawkach podłączonych po Bluetooth.
Czy to urządzenie też rozwiązuje ten problem?


dziękuję za informację.
 

grzesch

New member
Panowie z racji faktu, iż TV Samsunga z 2018r nie odtwarza mkv z dzwiękiem DTS czy nabycie odtwarzacza HiMedia Q10 Pro rozwiąże ten problem?
Chciałbym mieć też możliwość słuchania czegokolwiek odpalonego na tym odtwarzaczu ale na słuchawkach podłączonych po Bluetooth.
Czy to urządzenie też rozwiązuje ten problem?
dziękuję za informację.


MKV z DTS działa na 100%, co do słuchawek po Bluetooth, to niech wypowie się ktoś, kto używa.
Pozdr
 

Mirek_Gra

Member
Słuchawki bluetooth, też działają, ale jak padnie zasięg bluetooth to nie łączą się ponownie :). Większym problemem jest uwstecznianie się firmware z wersji na wersję coś znika. Teraz jest (z futeko.com) firmware 2.10. Ta wersja nie ma już możliwości włączenia 10bit głębi koloru (na futeko.com piszą o sekwencji cyfr z pilota by włączyć 10 bit, ale to u mnie nie działa), nadal ma problem z niektórymi plikami xvid (video problem) Ja równolegle używam MX Player Pro z kodekiem neon (kupiony) Nie używam też Kodi, bo zbyt rozbudowany do prostych zastosować. Głównie odtwarzam filmy z HDD, a jeszcze ma problem z napisami srt (gubi linijki) Tak, że sprzęt ciekawy, ale suport tragedia, masa błędów w sofcie. Najlepszy obecnie to Custom Firmware 2.04 z futeko.com (Himedia Q10 Pro)
 

Kluczboy

New member
Słuchawki bluetooth, też działają, ale jak padnie zasięg bluetooth to nie łączą się ponownie :). Większym problemem jest uwstecznianie się firmware z wersji na wersję coś znika. Teraz jest (z futeko.com) firmware 2.10. Ta wersja nie ma już możliwości włączenia 10bit głębi koloru (na futeko.com piszą o sekwencji cyfr z pilota by włączyć 10 bit, ale to u mnie nie działa), nadal ma problem z niektórymi plikami xvid (video problem) Ja równolegle używam MX Player Pro z kodekiem neon (kupiony) Nie używam też Kodi, bo zbyt rozbudowany do prostych zastosować. Głównie odtwarzam filmy z HDD, a jeszcze ma problem z napisami srt (gubi linijki) Tak, że sprzęt ciekawy, ale suport tragedia, masa błędów w sofcie. Najlepszy obecnie to Custom Firmware 2.04 z futeko.com (Himedia Q10 Pro)


Jak to padnie zasięg :) ? zakładam że jak siedzę na tyłku to nic takiego nie będzie miało miejsca.
Jak padnie zasieg to trzeba od nowa parować??

Jeśli miałbyś ponownie dokonać zakupu tego odtwarzacza to zrobiłbyś to ponownie? :)

Napisy gubi Kodi czy MX Player? mam na smartfonie zainstalowanego tego MX Playera i to mój numer 1 odtwarzacz.

dzięki za info
 

Mirek_Gra

Member
Jak zerwie połączenie bluetooth (oddalisz się w słuchawkach do drzwi, jakiś kurier np.) Wrócisz, już nie połączy samoczynnie, trzeba wyłączyć słuchawki i ponownie włączyć. Ja używam głównie Mediacenter i tam są problemy z Video i napisami srt. Kodi nie używam wcale. MX Player jest alternatywą Mediacenter i tu napisy są ok. Używam (znowu :) ) wersji 2.04, gdyż najlepiej działa z dyskiem i dużą ilością plików (dobra też jest 2.06, ale bardziej muli z dyskiem). Dla mnie to głównie odtwarzacz dyskowy.Tylko czasami YouTube. :)
 

patee

New member
Moim zdaniem Q5/Q10 pro to solidny box. Mam go już jakiś czas i jedyny problem to problem z xvid.

Jesli nie HiMedia to może coś od Zidoo?
 

Mirek_Gra

Member
A już myślałem że kupię. To teraz pytanie co jest dobrego na rynku z odtwarzaczy multimediów.
Może Nvidia Shield ?? Może Fergusson FBOX ATV ? a może polecisz coś ?


Miałem kiedyś fergusona, ale Fbox3 (ten z żyro pilotem) był fajny, ale powolny. Te nowe maja 10bit głebię grafiki i szybki procesor, ale w "praniu" nie widziałem. Dla mnie ważne by miał kieszeń na 3,5 calowy dysk, szybki transfer po sieci, no i odtwarzał wszystko bez problemu (i sprawy z tym powiązane) Nie instaluje żadnego oprogramowania prócz MX Player i z F-Droid, Transistor (takie proste radio internetowe).


Co mnie w Q10 pro irytuje (v 2.10):
Brak włączenia 10 bit (to na prawdę dużo daje obrazowi) (okazuje się, że w Custom Firmware 2.10 ta opcja jest.)

Mulenie (z dyskiem) ponad minutę po włączeniu (nawet bez Kodi)
Pulsowanie czerni na ciemnych scenach filmu. Trzeba wyłączyć imprex engine by przestało)
Znikanie całych linijek tekstu w napisach (w mediacenter)
Netflix w SD (dlatego nawet nie ogladam :) )

Fochy (czasmi brak reakcji na pilota, lub gra nadal po wyłączeniu odtwarzania mediacenter)
i kilka innych drobnych spraw (pasek android, brak odtwarzania menu dvd z iso)
W oficjalnym firmware powracające po resecie aplikacje skype, pandora itp)


Zaletą jest niewątpliwie super jakość obrazu, tu duuuuży plus, oraz kieszeń na hdd
 
Ostatnia edycja:

Mirek_Gra

Member
Problem z xvid? a coś więcej. Ja będę odtwarzał raczej tylko pliki mkv czyli to czego w necie teraz jest najwięcej.


Mam już prawie miesiąc soft CFW 2.10. Co mogę napisać? Jest w miarę stabilny, Nie odtwarza plików XVID (wygląda, że chodzi o flagę Packed Bitstream). Poradziłem sobie na dwa sposoby: Kupno i instalacja MX Playera. Przerabianie niedziałających avików na mkv (avidemuxem). Posiadam wzmacniacz stereo podpięty analogowo (cinch), wiec z dźwiękiem problemów nie mam. Wygląda, że poprawili silnik procesora obrazu (imprex engine), nie błyska już na ciemnych/czarnych scenach i dlatego go zostawiłem :). Kodi nie używam, wiec się nie wypowiem. Zrootowałem go i dodałem adaware, tak dla spokoju. Netflixa, Ipli, i innych serwisów internetowych też nie uzywam, wiec nie wiem, ale myślę, że jest marnie, jak dawniej, a u mnie w zrootowanym to w ogóle kiszka z VODami, u mnie używam z dyskiem twardym i czasami youtuba :) Pozdrawiam
 

muzyk219

New member
Panowie, może i błache pytanie ale jak zrobić kopię zapasową i jak ją przywrócić po zmianie firmware? Obecnie mam oficjalne najnowsze ale chcę spróbować nieoficjalnego Android TV. Gdyby mi się to nie spodobało to chciałbym w miarę bezboleśnie wrócić do obecnego oficjalnego oprogramowania.
 
Do góry