HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kirek50
Do jakiego konktretnego odtwarzacza Himedia jest to firmware? Ja aktualizowałem Himedia H8 do wersji 1.1.2 i tam jest Kodi 15.2.
Futeko na forum zaleca ostrożność przy aktualizacji samego Kodi co by nie stracić możliwości odtwarzania dźwięku wielokanałowego gęstych formatów.

Sorry, mój błąd. Doczytałem, że chodzi o Himedia Q10 Pro.
 
Ostatnia edycja:

bolec19

New member
Witam

Zakupiłem Q10 Pro i do niego dysk SEAGATE 3TB, wg. instrukcji sformatowałem go pod Windows 7 na NTFS. Jednak po włożeniu go do odtwarzacza jest w systemie niewidoczny. Czy ta partycja musi być jakaś startowa czy jakoś specjalnie trzeba go formatować ?
pozdrawiam
 

bolec19

New member
Wyobraź sobie Jaco.37. że podłączyłem. Bez przesady nie jestem jakimś lamerem totalnym. Fantomas, jak piszę, że nie jest widoczny to nie zmyślam i nie cytuj mi instrukcji. Nie widać go w file managerze a co za tym idzie nie mogę przypisać udziału w kodi. W ustawieniach systemu również go nie ma, jest to dysk SATA 3TB, partycja sformatowana GPT, (na MBR również próbowałem jako 2TB). Urządzenie widzi dyski zewnętrzne podłączone do portu USB, wtedy nie ma problemu. Wydaje mi się, że mam jakiś uszkodzony egzemplarz.
 

ranczo

New member
Bez reklam
HiMedia tak ma.
Powyżej 2TB trzeba formatować dysk w HiMedi, tworzy sobie jakieś dodatkowe partycje.
Włóż do HiMedi i tam sformatuj.
 

marcin14

New member
Mocno przymierzam się do zamówienia dzisiaj lub jutro tego sprzętu. Nurtuje mnie tylko jedna sprawa: czy nie ma jakiegokolwiek problemu z zapisem pobieranych materiałów (np: chomik, torent, ftpy, itp.) na HDD? I czy HDD trzeba koniecznie sformatować przed podłączeniem (mam już dysk z kilkoma bibliotekami)?
 

matrixabc

Member
Kolega przywiózł z Chin wersję europejską czy chińską ? Jak europejską to niech przywiezie ich jeszcze kilkadziesiąt, po 600 pójdą z palcem w nosie :)
Sam bym za tyle kupił bez gadania.

Zrozumiałem że jest wersja europejska (powiedzmy oryginalna) oraz druga (tak zwany chiński klon) do którego nie będzie pasować oprogramowanie?

Q10 PRO FIRMWARE. 1.0.7-FUTEKO-EN. HMD-1.0.7 2016-08-10.190824

This is the official HiMedia European/International 1.0.7 firmware repackaged by us to include installation instructions and changelog.

Internal build number: HMD-1.0.7 2016-08-10.190824

IMPORTANT! THIS FIRMWARE IS FOR INTERNATIONAL/EUROPEAN Q10 PRO ONLY.

DO NOT TRY AND FLASH IT TO CHINESE HARDWARE Q10 PRO OR OR PREVIOUS GENERATION Q10 4K3D.

Dobrze rozumiem :confused:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z tymi wersjami to jakiś szum informacyjny, którego autorem wydaje się być serwis Futeko, handlujący tymi playerami. Poprosiłem znajomego Anglika, aby przesłał mi parametry (z app Elixir) jego HiMedia Q10 Pro kupionego z Futeko. Porównałem z parametrami mojego egzemplarza kupionego w Chinach i przywiezionego do Polski i... dokładnie to samo, identyczne podzespoły. Jak dla mnie różnica jest tylko we... wtyczce zasilania.

Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
 

Carno

New member
max dysk HDD 8TB obsłuży ten player, czy sa problemy powyżej 2TB przy poszczególnych markach?Czy ktoś ma 3 lub 4TB bo taki mam zamiar kupić. Imo coś wezmę od WD bo na nich sie nie zawiodłem, tylko który wybrać? Maja ich ze względu na przeznaczenie kilka kolorystycznych nazw, black odpada bo to raczej najszybszy dysk imo do kompa pod gry i kopiowanie OK ale pod player gdzie cały czas jest zasilany to po czasie by nie wytrzymał.... imo Green byłby dobry ale juz go nie produkują, pozostaje red, blue lub purple... jest ktoś w temacie który byłby pod Q10 Pro idealny?Na pewno musi mieć technologie parkowania głowicy i co by przechodził w standby?
 
Ostatnia edycja:

krzys64

New member
Może mi ktoś pomóc z playerem i iplą. Cały czas przerywa dzwięk i obraz. Na tablecie z androidem działa bez problemu. Kodi i YouTube działa płynnie na obu urządzeniach.
Pozdrawiam.
 
Do góry