HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

ThePepe

New member
Bez reklam
Ja kilka dni temu stałem się posiadaczem Q5 Pro i pilota F10 Delux.
Nie miałem jeszcze czasu żeby się porządnie pobawić, ale póki co na szybko nie ma filmu z którym by sobie nie poradził, a mój Blu Marantza miał problemy. Może w weekend będę miał chwilę potestować bardziej. Na razie jestem zadowolony :)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Zerknij na youtube, są tam filmiki. Działa w miarę płynnie, ale nie jest to mistrz precyzji. A może nie jestem jeszcze przyzwyczajony? W każdym razie nie mogę nim włączyć urządzenia bo pilot ma odbiornik usb i jest on wyłączony gdy urządzenie jest w standby. Więc i tak potrzebny jest oryginalny pilot... chyba że jeszcze nie odkryłem jak to obejść
 

Boger

New member
Cześć, podpytam w tym wątku bo w głównym jakoś cisza.

Rozglądam się za playerem, który w bezproblemowy i komfortowy sposób będzie otwierał wszelkiego rodzaju pliki z filmami - przede wszystkim zależy mi na mkv fhd o wysokim bitrate i z dźwiękiem hd - dts hd ma 7.1, dd true hd 7.1, atmos, itp. To będzie 95% jego zadań.

Miałem nvidia shield tv, ale oddałem go bo pod względem obsługi nie byłem pewien czy to jest to. Kilka razy mi się zawiesił na jakimś filmie po zmianie ścieżki w Kodi i pad był trochę zbyt czuły w porównaniu do pada od xboxa 360, którego używam przy pc. Pod względem odtwarzanych formatów było ok - zainstalowałem na shield specjalną wersję Kodi z włączonym Passthrough i dźwięk był przesyłany prawidłowo po hdmi.

Pozostaje pytanie, czy w tej cenie (900 zł) mogę dostać coś lepszego, lub alternatywnie wydać mniej na urządzenie, które bez problemu obsłuży przesyłanie dźwięku HD po hdmi do amlitunera.

Polecacie himedia q10pro, ale to praktycznie ta sama kwota, a shield ma jednak dodatkowo stream gier z pc na tv i pada. Z tej funkcji sporadycznie, ale jednak czasami skorzystam. Dysku z kolei montować w playerze nie potrzebuję, bo na tą chwilę za serwer dlna robi mój pc, a docelowo planuję zakup nas'a i wrzucenie w niego dwóch dysków działających w raid 1. Wszystkie pliki trzymam i udostępniam po LAN.

Czy jest jakaś ewidentna przewaga q10 pro lub q5 pro nad Shield, która przemawiałaby za playerami HiMedia? Przy tej samej cenie i zakładając zbliżoną wydajność i kompatybilność w odtwarzaniu filmów, wolałbym chyba jednak nvidię (ze względu na streaming gier). Minusem jest brak pilota w zestawie, który odtwarzacze himedia posiadają.
 

Manky

New member
Zerknij na youtube, są tam filmiki. Działa w miarę płynnie, ale nie jest to mistrz precyzji. A może nie jestem jeszcze przyzwyczajony? W każdym razie nie mogę nim włączyć urządzenia bo pilot ma odbiornik usb i jest on wyłączony gdy urządzenie jest w standby. Więc i tak potrzebny jest oryginalny pilot... chyba że jeszcze nie odkryłem jak to obejść

Deluxe ma możliwość programowania przycisków (uczenia się) z innych pilotów. Naucz go pod którymś przyciskiem przycisku 'power' z oryginalnego pilota, powinno działać :)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Przewaga Q10 pro nad Q5pro to montarz wew. dysku i większa pamięć flash.
Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów to Himedia spełni twoje oczekiwania.Kodi działa płynnie,poinstalowałem kilka wtyczek,żadnej zwiechy jeszcze nie miałem.Na razie jestem zadowolony.Czy kupisz coś tańszego co dorówna Himedii-nie wiem.Ja za swoją dałem prawie 850zł.Kirek kupił za grosze...
 

Boger

New member
Przewaga Q10 pro nad Q5pro to montarz wew. dysku i większa pamięć flash.
Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów to Himedia spełni twoje oczekiwania.Kodi działa płynnie,poinstalowałem kilka wtyczek,żadnej zwiechy jeszcze nie miałem.Na razie jestem zadowolony.Czy kupisz coś tańszego co dorówna Himedii-nie wiem.Ja za swoją dałem prawie 850zł.Kirek kupił za grosze...

Przewagę q10 nad q5 znam. Chodzi mi raczej o przewagę q10/q5 nad nvidia shield.

Cenowo wygląda to tak:
q5pro (8GB flash + pilot) - 700 zł
q10pro (16GB flash + zatoka hdd + pilot) - 850 zł
nvidia shield android tv (16GB flash + streaming gier + pad) - 900 zł

Z minusów Shield to z tego co wiem nie odtwarza plików bluray iso 3d. Nie jest to dla mnie żadna strata, bo takich nie oglądam - jak już to mkv 3d, a nawet to zdarzyło mi się tylko z 3x przez ostatnie 2 lata. Jest z kolei mega dobrze wykonane - widać, że to nie tanie barachło :) Q5pro/q10pro nie widziałem więc się nie wypowiem. Cena shield vs. q10 praktycznie taka sama.

Jest coś co przemawia za q10pro w porównaniu do shielda?

A co z tymi nowymi playerami na s912? Warto w ogóle brać je pod uwagę?

Chyba jednak wrócę do shielda ;)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy jest jakaś ewidentna przewaga q10 pro lub q5 pro nad Shield, która przemawiałaby za playerami HiMedia? Przy tej samej cenie i zakładając zbliżoną wydajność i kompatybilność w odtwarzaniu filmów, wolałbym chyba jednak nvidię (ze względu na streaming gier). Minusem jest brak pilota w zestawie, który odtwarzacze himedia posiadają.

HiMedia Q5/10 Pro to sprzęt dedykowany odtwarzaniom multimediów wszelkiej maści - od zachowanych na nośnikach, przez NAS, po streaming internetowy. Shield to jednak konsola i do takich funkcji przede wszystkim została skonstruowana.

Player HiMedia odtworzy praktycznie wszystkie multimedia, a wielość dodatkowych funkcji Kodi z multimediami związana bije na głowę możliwości Shield. I firmware HiMedia i Kodi są bez przerwy rozwijane, również przez społeczność, więc można być pewnym, iż urządzenie będzie wystarczające na najbliższe 3-4 lata. Moim zdaniem to zakup bardzo przyszłościowy, biorąc pod uwagę, iż filmy i seriale w 4K to jeszcze niewielka oferta "rynku" sieciowego.

Ale w Twoim przypadku konsoli nie zastąpi. Więc najlepszą poradą będzie posiadanie konsoli i playera.
 

Boger

New member
Kirek, dzięki za opinię. Będę chyba jednak polemizował bo nie do końca zgadzam się z tym co napisałeś :)

Oba pudełka działają pod kontrolą Android TV i Kodi odpala się na nich jako nakładkę. Wytłumacz mi proszę, jaka jest przewaga Kodi odpalonego na Q10Pro vs Kodi odpalony na Shield. Przecież to ten sam soft z praktycznie takimi samymi możliwościami.

Cały czas zakładałem (może niesłusznie), że nie licząc hardware'u, główna różnica to wygląd - shield w postaci konsoli, a Q10pro bardziej jako typowy player.

Shield to nie jest typowa konsola (takimi są ps, xbox, wii, itp.) - to raczej media box z opcjami konsolowymi - streaming z pc i chmury (w związku z główną działalnością nvidii, czyli byciem producentem procesorów graficznych).

W jakim przypadku shield skończy się jako player a q10pro nadal będzie dawał radę?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Boger
Na swoje pytanie sam sobie wcześniej praktycznie odpowiedziałeś....
Jaka jest przewaga? Ano taka, że Shield wszystkiego jednak nie odtwarza. Himedia odtwarza wszelkiej maści pliki. Także Kodi na Himedia działa lepiej od Kodi na Shield. I nie chodzi o papierową specyfikację, tylko praktyczne testy....
Jak to powiadają trening czyni mistrza. Kolega Kirek testuje odtwarzacz, który daje radę. Ja ze swojej strony dorzucę, że moja "stara" Himedia H8 też daję radę rożnym plikom w tym wszelkiej maści z dużym bitrate i z dźwiękiem HD 7.1.
pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dodam jeszcze, że na sprzęcie Nvidii - według głosów z forów - nie wszystkie repozytoria Kodi działają prawidłowo lub nie działają. A to jednak, przynajmniej dla mnie, wielce istotna rzecz.
 

Boger

New member
Panowie, nie neguję faktu, iż Q10pro jest świetną maszynką do odtwarzania multimediów, szukam jednak realnej przewagi jednego czy drugiego sprzętu.

@marciniozo - piszesz, że himedia odtwarza wszystkie pliki. No ok, a czego shield nie odtwarza? Wg mojej wiedzy tylko iso bd 3d. Jeżeli ktoś nie korzysta z takich obrazów (a mówimy o obrazie 1:1 dysku bluray w dodatku 3d, który waży od 30 do 50 GB!) - tak jak ja, to nie jest to żadna wada.

Możesz podać albo odesłać mnie do jakichś źródeł w których byłoby opisane w jakim sensie Kodi działa lepiej na HiMedia? Co to znaczy? Płynniej? Szybciej? Jest dostępnych więcej funkcji?

@Kirek50 - co to oznacza, że nie działają wszystkie repozytoria? Ja już wyrosłem z zabawy w instalowanie wszystkich buildów alfa/beta, itp. itd. Po prostu nie mam na to czasu. Jeżeli jest stabilna wersja, która odtwarza wszystko co potrzebuję, to mi to wystarcza.

Pomimo tego co napisaliście, cały czas nie jestem przekonany co do przewagi HiMedia. Po lekturze kilku testów, recenzji, itp. powiedziałbym raczej, że są to zabawki o praktycznie takich samych możliwościach w zakresie odtwarzania plików z filmami (nie licząc iso bd 3d). Różnica taka, że jeżeli ktoś nie gra to śmiało może brać Q10pro, natomiast jeżeli komuś bliżej do gier i czasami będzie wykorzystywał tą funkcję (chociażby jak wpadają znajomi/szwagier i chce się pograć np. w Fifę/Mortal Kombat/itp. na dużym tv w salonie), to śmiało może brać Nvidia Shield.

Nie znajduję jednak ani jednego powodu do dublowania obu urządzeń. To już raczej kompletny bezsens, bo ich możliwości pokrywają się w 99,9%. No, chyba że ktoś chce oglądać ISO BD 3D i jednocześnie streamować gry z PC na duży tv w salonie ;)

Jeżeli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu - chętnie poczytam - poproszę jednak o konkretne przykłady :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
@Kirek50 - co to oznacza, że nie działają wszystkie repozytoria? Ja już wyrosłem z zabawy w instalowanie wszystkich buildów alfa/beta, itp. itd.

Dobrze, że wyrosłeś, ale dla mnie sens używania takiego sprzętu to w co najmniej w 30 procentach właśnie korzystanie z dodatków tworzonych przez społeczność Kodi.

Wiedzę na temat Shield czerpałem wyłącznie z forów. Obecnie straciłem zainteresowanie, bo już wybrałem sprzęt. Gdy planowałem zakup nowego playera brałem ten sprzęt pod uwagę, ale opinie ludzi, którzy użytkować go chcieli przede to wszystkim jako odtwarzacz multimediów nie były pełne ochów i achów.

Owszem, bardzo zadowoleni byli ze stosowania jako konsoli, ale to mnie akurat nie interesowało. Wspominano o kłopotach ze streamingiem z zastosowaniem dodatku Exodus (dla mnie podstawa), kłopotach z wyświetlaniem materiałów UHD z dużym bitrate na niektórych telewizorach (prawdę powiedziawszy nie wiem dlaczego, ale temat był np. XDA Developers), przerywaniu transferów Wi-Fi. Kolejne kłopoty pojawiały się po update do Androida MM...

Ale to były ładnych kilka miesięcy temu, być może wiele się zmieniło z kolejnymi łatami i kolejnymi firmware. Nie wiem.

Duża liczba sprzętu przerobionego w życiu sprzętu z dziedziny nazwanej umownie elektroniką domową nauczyła mnie m.in., iż najlepiej sprawdza się sprzęt dedykowany konkretnym zastosowaniom - jeżeli chcę pograć to korzystam z konsoli, a gdy chcę dobrze odtworzonych multimediów wybieram odpowiedni player. All-in-one sprawdza się ponoć w przypadku niektórych kobiet, ale osobiście takiego egzemplarza nie spotkałem :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolego Boger

Ciężko jest znaleźć urządzenie (lub jest to raczej niemożliwe), które będzie idealnym odtwarzaczem multimediów i jednocześnie wyśmienitą konsolą do gier.
Co do działania Kodi, jest to potężny kombajn, któremu na początku trzeba poświęcić trochę czasu aby go skonfigurować. Nie trzeba co chwilę czegoś doinstalowywać....W Himedii po konfiguracji działa bardzo dobrze. Czego byś nie wybrał musisz jednak trochę tego czasu na konfigurację znaleźć.
Wybór należy do Ciebie....To Ty decydujesz co jest dla Ciebie ważniejsze, lepsze - w sensie gry czy multimedia.
Ja w gry nie gram, także kupiłem urządzenie multimedialne pod kątem odtwarzania plików. Jeżeli gry są dla Ciebie ważnie to wybierz shield.
Jak to mówią w reklamie - to Twój wybór, Twoje pieniądze....:wink:
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego zakupu.
 

Carno

New member
Chyba sie zdecydowałem na Q10 Pro i teraz mam parę pytań
1. Jak jest z kompatybilnością dysków twardych, np WD, który model wybrać bo maja ich w ofercie mnóstwo ze względu na przeznaczenie, imo który Red? czy Green choć już go nie produkują od jakiegoś czasu. Mam na uwadze pojemność 2-3 TB.

2. Jak w końcu jest z przewijaniem filmu w podglądzie na dysku wewnętrznym, ktoś pisał ze na zewnętrznym HDD pod USB odbywało sie to płynnie.

3. Na oficjalnej stronie sklepu jest w cenie 897 zeta, za dodatkową opłatą 30 zł
Opcjonalnie - wersja z pakietem wtyczek KODI, czy to skomplikowana operacja instalacji tych wtyczek do kodi? Mógł by ktoś wyjaśnić w skrócie na czym ta operacja polega?
Czy warto dopłacać?

4. Na allegro jest z wtyczkami do kodi XBMC 4K za 960 zeta, czy to te same wtyczki co oferuje sklep c4i.com.pl ???
HiMedia Q10 Pro SET TOP BOX Kodi XBMC Wtyczki 4K (6209633593) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Czy jednak to sa strichte wtyczki pod 4K???
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ad.1 Ja mam Green 1TB,ale kładłem tam też inne dyski na próbę i wszystkie działały.
Ad.2 Wśród moich wielu filmów,dwa nie chciały się przewijać na wewn. hdd.
Te same filmy z zewn. dysku można było swobodnie przewijać.
Problem rozwiązałem "przelatując" te filmy programem MKVToolnix.
Trochę to dziwne, nie wie jak to wytłumaczyć.
Ad.3
NIE PŁAĆ ZA INSTALACJĘ WTYCZEK KODI !!!!
To jest dziecinnie proste.
Ja instalowałem według tego poradnika :
https://www.youtube.com/watch?v=vf558Jus0-I
Instalacja innych wtyczek jest podobna, wszystko znajdziesz na Youtube.
Sam dasz sobie radę.
Ostatnio ceny za Q10 na Alledrogo trochę wzrosły.Ja brałem ze sklepu w Rzeszowie za 849 z przesyłką. Tanio nie jest ale mi bardzo zależało na wewn. hdd.
Jeszcze nie miałem żadnej zwiechy,na razie jestem zadowolony z odtwarzacza.Używam go głównie do odtwarzania filmów,muzyki z wewn. dysku i Tidala/tu stosuję oddzielnego daca/.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Kup WD Red.
WD Green są mocno awaryjne.
Wtyczek nie kupuj, zainstalujesz sam.
Nie wiem jak w Q10 Pro, ale reszta HiMedii ma problem z wysłaniem dźwięku wielokanałowego z KODI doinstalowanego z netu.
Poprawnie pracuje tylko KODI specjalnie "zrobiony" do danego modelu HiMedii.
Odtwarzacz systemowy świetnie daje radę nawet po sieci.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do dźwięku z KODI kolega ranczo słusznie napisał co do wcześniejszych odtwarzaczy HIMEDIA. U mnie jest zainstalowana KODI 15.2 i wszystko śmiga tzn. dźwięk wielokanałowy 7.1 gęstych formatów.
Jest info na forum futeko, że tak właśnie jest i jest ostrzeżenie aby nie aktualizować KODI (tego już zainstalowanego fabrycznie) bo będzie problem z dźwiękiem przy odtwarzaniu.
futeko Forum - Index
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Firmware HiMedia zawiera Androida z Kodi, ostatnia stabilna wersja Kodi to 16.1, zawarta w firmware -Himedia 1.0.7 z sierpnia br.

Do pobrania tutaj: update

Instaluje się bezproblemowo w trybie emergency, działa świetnie, żadnych problemów.
 
Do góry