HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

piotrjancy

New member
Pytanie - materiał 4K puszczony na tv full HD - brak obrazu, dźwiek jest, można to jakoś rozwiązać żeby był obraz ? Czy technicznie nie ma możliwości ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Po zmianie telewizora na Sony Bravia nie da rady sterować HiMedia pilotem do tv, a ponieważ przyzwyczaiłem się do responsywności Bluetooth zacząłem szukać odpowiedniego "piolotażu" BT dla HiMedia. I znalazłem na Amazonie fajną rzecz za grosze. https://www.amazon.pl/gp/product/B019B9GYPA/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

Wystarczyło zaprogramować z pilota HiMedia przycisk "Power", który uruchmia i zamyka player (dodatkowo na kolorowych klawiszach dorzuciłem "Subtitle" i "Audio") i obecnie mam pełnoprawnego pilota BT do HiMedia z air mouse i klawiaturą. Niby drobna rzecz, a cieszy. Wszystko działa perfekcyjnie.
ACEMAX MX3.jpg
 

Arek

Member
Hey, czy przerabiał ktoś taką przypadłość że pojawia się nowa zabawka typu odtwarzacz i pilot IR działa na tej samej częstotliwości co Himedia Q10? Walczę teraz z tym, że zidoo z1000 kłóci się z Q10pro, razem sie odpalają już przełączają podczas używania, o ile być może zastosowanie pilota V10 zidoo na BT coś wniesie dobrego to obawiam się że i tak załączanie Himedii będzie włączać Zidoo no chyba że gdzieś można wyłączyć całkiem IR i przejść tylko na BT

Ktoś walczył z tym? p.s. tak, chcę używać obu urządzeń póki co

Może z Himedii też sobie sprawię taki jak kolega Kirek i w cholerę zakleję czujkę IR ???
 

Arek

Member
Mam pytanie do @Kirek50 , czy programowanie przycisku power na tym pilocie MX3 odbyło się tak jak w opisie kopiując wiązkę IR ? Czy sterowanie Himedią całkowicie przeszło na BT? Dla mnie to istotne pod kątem powyższego
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam pytanie do @Kirek50 , czy programowanie przycisku power na tym pilocie MX3 odbyło się tak jak w opisie kopiując wiązkę IR ? Czy sterowanie Himedią całkowicie przeszło na BT? Dla mnie to istotne pod kątem powyższego
Jak najbardziej. Programowanie power bez problemu, działanie przez BT również. Jak się przyzwyczaisz do nowego układu klawiszy to jest bajka.
 

Arek

Member
Zamówiłem, sprawdzę empirycznie. Wolałbym aby programowanie było tylko na BT bo wiązka IR wzbudza tez zidoo Z1000.
 

Arek

Member
Pilot dotarł, jak za tą kasę wykonanie Ok. Podoba mi się responsywność, dużo lepsza niż z oryginalnym pilotem. Ale niestety power on, off oraz dedykowane 4 klawisze do zaprogramowania tylko po IR więc dalej konflikt z zidoo.

P.s. w instrukcji mam przycisk podświetlenia ale na pilocie jest inny przycisk, szkoda :)
 
Do góry