Nowinki sprzętowe ze świata odtwarzaczy strumieniowych/multimedialnych.

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Xtreamer wprowadza na rynek drugi "androidowy" player, który być może wreszcie spełni warunki osob mające spore wymagania, co do odtwarzania materiałów multimedialnych. Na temat sprzętu nie ma jeszcze wielu konkretów, niemniej specyfikacja urządzenia o nazwie Xtreamer Wonder wygląda bardzo interesująco.
Trzeba poczekać na opinie użytkowników, ale coś w tym może być. Cena też w miarę sensowna, bo 99 euro.

Quad Core Amlogic S812-H(w/ Dolby+DTS) Cortex-A9 upto 2.0GHz; układ graficzny 8 Core GPU - Mail-450; 16GB eMMC pamięci flash ver 5.0; RAM - 2GB DDR3; Android KitKat 4.4 + XBMC Plugins & Repo + interface Xtreamer.
WiFi 802.11 b/g/n Wi-Fi, wspaarcie AirPlay, Miracast i DLNA.
HDMI 1.4, SPDIF, optical
Video: AVI/RM/RMVB/MKV/WMV/MOV/MP4/WEBM/DAT(VCD format) VOB(DVD format)/MPEG/MPG/FLV/ASF/TS/TP/3GP…etc. Support H.265 HEVC.
Audio: MP3/WMA/WMV/APE/OGG/FLAC/AAC… etc
Dolby Digital & DTS Master Audio 5ch output; 5CH & 7CH passthrough
RJ-45 Ethernet jack (10/100Mbps)
Micro SD card reader
USB 2.0 HOST port x 3
Języki interfejsu: English, Russian, French, German, Spanish, Hebrew, Arabic, Chinese, Korean, Dutch, Portuguese, Polish.
Bluetooth Ver 4.0.

Tutaj więcej danych: Xtreamer Wonder - Specs
 

Attachments

  • Xtreamer_Wonder (1).jpg
    Xtreamer_Wonder (1).jpg
    20,7 KB · Wyś: 1183

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Najnowszy produkt firmy HiMedia to androidowy odtwarzacz oznaczony symbolem H1 z obsługą 4K, 3D, BD ISO oraz DTS i Dolby Digital passthrough.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2, wyposażone jest w czterordzeniowy procesor ARM Cortex A7 1.5 GHz - Allwinner A31S z pamięcią operacyjną 1 GB DDR3. Ponadto, odtwarzacz posiada 8GB wbudowanej pamięci Flash, dwa porty USB, czytnik kart pamięci SD, port Ethernet oraz wbudowaną kartę WiFi. Można zainstalować XBMC, obsługuje DTS, Dolby Digital passthrough, ale tylko z określonymi aplikacjami, jak np. ES player. W XBMC dokonuje konwersji dźwięku DTS oraz Dolby Digital do jakości stereo.

Obsługuje wideo w rozdzielczości 4K x 2K oraz gry 2D i 3D, odtworzy kopie płyt Bluray w formatach BDMV oraz ISO, a także kopie 3D BD-ISO wraz z napisami. Dostęp do rozdziałów płyt Bluray dostępny jest przez uproszczone menu BD-Lite.

Można korzystać z AirPlay Mirroring, aplikacja HiMedii HiControl umożliwia sterowanie odtwarzaczem za pomocą smartfona z Androidem, natomiast aplikacja HiShare pozwala bezprzewodowo przesyłać pliki multimedialne (audio / wideo / zdjęcia) z urządzeń z systemem Android na ekran telewizora.

Oprócz wyjścia HDMI, HiMedia H1 posiada także wyjście analogowe AV CVBS+Audio, obsługuje bezprzewodowe klawiatury i myszki USB 2.4GHz.

Odtwarzacz na polskim rynku kosztuje 299 zł.
 

Attachments

  • himedia.jpg
    himedia.jpg
    22,8 KB · Wyś: 1935
D

Deleted member 121090

Guest
Kirek50
Mam do Ciebie prośbę.
Poradź mi jakiś odtwarzacz w kwocie powiedzmy do 600zł( to nie jest kwota nieprzekraczlna).
Priorytetem jest bezproblemowe odtwarzanie w dobrej jakości obrazu plików dużych, nawet po 40Gb z podpiętego twardziela zewnętrznego. I koniecznie musi mieć możliwośc wypuszcania w trybie passthrought formatów dźwięku HD w 7.1
I w zasadzie tyle. Oczywiście XBMC na pokładzie mile widziane.
Co powiesz na coś takiego:
TV BOX ANDROID 4.4 KitKat 4K 3D HDMI 1.4b CXTB8 (4624237635) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Widzę, że w środku to chyba bardzo podobne do Xtreamer Wonder którego zaproponowałeś.
Co ciekawe ten CXTB8 już podobno obsługuje 4K a Wonder chyba nie.
Oczywiście to tylko gadżet ale...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek50
Mam do Ciebie prośbę.
Poradź mi jakiś odtwarzacz (...)
Co powiesz na coś takiego:
TV BOX ANDROID 4.4 KitKat 4K 3D HDMI 1.4b CXTB8 (4624237635) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Widzę, że w środku to chyba bardzo podobne do Xtreamer Wonder którego zaproponowałeś.

Niestety, jeżeli chodzi o androidowe odtwarzacze na układach ARM nic nie doradzę, bo po prostu nie używam takich. Owszem, testowałem dwa czy trzy na początku roku, ale kompletnie nie spełniały moich oczekiwań - po prostu były za słabe do materiałów Full HD w jakości Blu-ray. Z nowinkami, o których tutaj informuję nie miałem osobiście do czynienia i chętnie przeprowadziłbym jakieś testy, ale sprzętu kupować nie planuję. Najlepiej zrób zakup w sieci (oczywiście krajowy), posprawdzaj dokładnie wszystko, a jak nie będzie pasował to możesz zwrócić zgodnie z prawem konsumenta. A z nami podzielisz się swoimi spostrzeżeniami :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
I pewnie tak się skończy.
No chyba że coś ze sprawdzonych staroci.
Mede8er600 np.
 
D

Deleted member 121090

Guest
A jak z dyskiem bez zasilania?
Czy przy filmach z dźwiękiem HD wypuści je po HDMI na amplituner w 7.1?
 

Duris

New member
Noszę się z zakupem 32 calowego TV do sypialni i kusi mnie, aby SMART TV było w osobnej puszce na androidzie. Grunt, aby żonie TVN Player i IPLA śmigała. Coś z w/w wart jest polecenia. Tak do 400 PLN. Będę wdzięczny za podpowiedź.
 

coobah

Member
Bez reklam
Nowość: MeLE PCG03 2GB 32GB 4K. Czy warto?

Cześć!

Czy ktoś z Was mógłby się wypowiedzieć na temat takiego playera: MeLE PCG03 2GB 32GB 4K?
Link:

MeLE PCG03 2GB 32GB 4K Quad Core Windows 8.1 Intel Atom Z3735F Mini PC WiFi Bluetooth with VGA HDMI Dual Display ( AC 100 - 240V ) - US Plug-156.87 and Free Shipping| GearBest.com

To chyba nowość na rynku, bo mało informacji w necie.

Ciekawostką jest Win 8.1 na pokładzie zamiast Androida. Sporo pamięci ROM, w miarę RAMu...
Cena to niecałe 157 USD, ale wynegocjowałem od "majfrendów" specjalny rabat.
Tylko dla klienteli z PL ;)

Po wpisaniu w "koszyku" kuponu MPCG03, cena staje się przyjemniejsza i wychodzi niecałe 140 USD

1422558213214-P-2406565.jpg


1422558213440-P-2406565.jpg


1422558213945-P-2406565.jpg


1422558214358-P-2406565.jpg


201501301102419017.jpg


201501301102416375.jpg


201501301102416581.jpg


Specifications
General
Brand: Mele
Model: PCG03
Color: Black
System: Windows
CPU: Intel Baytrail T Z3735
Core: Quad Core
RAM: 2G
ROM: 32G
Media Supported
Video Format: RMVB, AVI, MPEG-4, WMV, 1080P, MKV, 4K, MOV, RM
Audio Format: MPEG, WMA, AAC, WAV, OGG, AC3, MP3
Photo Format: JPEG, BMP, GIF
Specification
WiFi: IEEE 802.11 b/g/n
Bluetooth: Bluetooth4.0
Power Supply: Charge Adapter
Interface: LAN, SD Card Slot, USB2.0, VGA, HDMI, 3.5MM Audio
Other Features: Support 4K
Dimension and Weight
Product Weight: 0.300 kg
Package Weight: 0.65 kg
Product Size (L x W x H): 15.0 x 12.0 x 4.0 cm / 5.90 x 4.72 x 1.57 inches
Package Size (L x W x H): 16.0 x 14.0 x 6.5 cm / 6.29 x 5.50 x 2.55 inches
Package Contents
Package Contents: 1 x MeLE PCG03 2GB 32GB 4K Quad Core Windows 8.1 Intel Atom Z3735F Mini PC, 1 x US Plug Power Adapter


Może jest to ciekawa alternatywa dla odtwarzania XBMC/Kodi?
Na YT można trafić na pierwsze recenzje tego sprzętu...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Xtreamer Prodigy 4K

Nowy odtwarzacz multimedialny Xtreamer Prodigy 4K pozwala na nagrywanie sygnału HDMI. Oczywiście barierą jest HDCP, ale… Nagrane materiały mogą być przechowywane na wewnętrznym dysku zamontowanym w 3,5" kieszeni, wbudowanej pamięci 8GB, karcie SD lub przekazane na dowolny nośnik zewnętrzny. Urządzenie zapewnia również funkcjonalność odtwarzacza multimedialnego zapewniając obsługę materiałów w formatach 4K i 3D, pozwalając na wygodny dostęp do plików z filmami, zdjęciami i muzyką.
Odtwarzacz pracuje na systemie Android 4.4 KitKat, który w połączeniu z fabrycznym odtwarzaczem multimediów oraz XBMC - zapewnia dostęp do aplikacji i rozszerzeń oraz wspiera większość formatów AV.
W modelu Prodigy 4K zastosowano czterordzeniowy procesor Mstar9180 (ze sprzętowym wsparciem dla Dolby + DTS ) o taktowaniu 1.5 GHz oparty o architekturę Cortex-A9. Procesor, mając do dyspozycji pamięć 2GB DDR3, radzi sobie z obsługą Androida i jego aplikacji, a w części multimedialnej zapewnia odtwarzanie wszelkich formatów plików AV, włączając w to formaty 3D oraz 4K. Urządzenie zapewnia obsługę sieci LAN 1Gbit, WIFI b/g/n, USB 3.0, dysków SATA II i III o pojemnościach do 3TB oraz HDMI 1.4.
Xtreamer Prodigy 4K, wyposażony jest w dwa porty HDMI, jeden wejściowy, drugi wyjściowy. Taka konstrukcja pozwala na podłączenie tunera telewizji satelitarnej lub cyfrowej bezpośrednio do urządzenia i przekazywanie z niego obrazu poprzez Xtreamera na telewizor. Oprogramowanie Prodigy 4K pozwala również na nagrywanie przekazywanego obrazu.
Sprzęt kosztuje 999 zł.
 

Attachments

  • xtreamer.jpg
    xtreamer.jpg
    9,3 KB · Wyś: 193

ThePepe

New member
Bez reklam
Panowie, może wy możecie mi coś powiedzieć na temat tego odtwarzacza:
HiMedia Q5 Quad
Mini komputery Android : HiMedia Q5 Quad

Na papierze wygląda super, ale może ktoś miał jakieś doświadczenia z firmą i odtwarzaczem.
Tu specyfikacja:
Sprzęt:
Procesor HiSilicon Hi3798C CPU Quad-core ARM Cortex A9 +Mali-450 pracujący przy taktowaniu każdego rdzenia 1.5 GHz
Pamięć RAM: 2GB DDR3
Pamięć Flash 8GB
LAN GBEthernet
Wifi 802.11n USB: 2xUSB.2.0 , 1xUSB 3.0
Wyjścia AV: HDMI, Kompozyt, L/R Stereo, Optyczny i koaksjalny SPDIF
Czytnik kart: MMC/SD Port SATA
Zawartość zestawu: HiMedia Q5 Quad, zasilacz, pilot, kabel HDMI v.1.4, kabel SATA
Obsługiwane formaty:

Video: AVI, TS, TSP, TRP, VOB, MKV, MP4, MOV, ISO, WMV, ASF, FLV, RM/RMVB, DAT, MPG, MPEG, SWF
Kodeki Video: MPEG 1/2/4, H.264, H.265, VC-1, RM/RMVB, Xvid/Divx3/4/5/6, RealVideo8/9/10, 4K*2K, MVC
Video 3D: side-by-side, Up and Down, Blu-ray 3D
Systemy Video: PAL/NTSC/720p/1080i 60 Hz/1080i 50 Hz/1080p 60 Hz/1080p 50Hz
Audio: MP3, WAV, WMA, OGG, AAC, FLAC, APE, obsługuje wsyztkie formaty 7.1(DTS,DD, DTS MA,DolbyTrue DH, Dolby Plus itp.)passthrough z dekodowaniem sprzętowymna fabrycznym playerze
Obrazy: HD JPEG, BMO, GIF, PNG, TIFF
Format napisów: pgs, srt, smi, sub, ssa, ass, sub+idx
System plików: NTFS, FAT32, EXT3
Opcje napisów: kolor czcionki, grubosć linii, pozycja, kształt, opóźnienie, dekodowanie
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Panowie, może wy możecie mi coś powiedzieć na temat tego odtwarzacza:
HiMedia Q5 Quad

Firma jak najbardziej. Byłem posiadaczem trzech urządzeń, konkretnie playerów, HiMedia (chyba nawet w swoisty sposób zacząłem je tutaj lansować kilka lat temu od HiMedia 300A), poziom zadowolenia w górnej strefie stanów wysokich. Bardzo dobre wsparcie, szybkie poprawki błędów firmware, duża społeczność i równie duża liczba liczba modowanych firmware, większość po chińsku, ale z Google Translatorem da się wytrzymać.
Model Q5, jako jeden z niewielu z Androidem zbiera niezłe recenzje, zastosowany czterordzeniowy procesor HiSilicon Hi3798C zalicza się do grupy solidnych i wydajnych. Kodi plus wtyczki rzecz interesująca, ale bywają małe kłopoty. Ponoć ostatnia wersja producenta w tym modelu jest w miarę stabilna. Był problem z dźwiękiem DTS HD MA, ale teraz rozwiązuje je aplikacja z kodekiem. Trochę szkoda, że obsługuje tylko 30fps 4K, przydałoby się 60 fps.
Przed zakupem warto sprawdzić u dystrybutora, jak jest z polskimi czcionkami w napisach do filmów, o ile takowych używasz...

W Polsce cena dość wysoka, w sklepach sieciowych można kupić za 119 dolarów.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. Muszę to przemyśleć przez Święta, bo waham się między Q5Q a Mede8er MED600X3D. Przekonuje mnie bardziej Q5Q patrząc po parametrach, ale obawiam się androida. Mam zagwozdkę :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. Muszę to przemyśleć przez Święta, bo waham się między Q5Q a Mede8er MED600X3D. Przekonuje mnie bardziej Q5Q patrząc po parametrach, ale obawiam się androida. Mam zagwozdkę :)

Androidowe obawy tez mam, Mede8er nie obsłuży H.265, a trafiam na coraz więcej materiałów tak kodowanych. Wiec na razie albo mocny sprzęt na Androidzie albo czekanie na Realteki lub Sigmy nowej generacji.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Chyba zaryzykuję ten odtwarzacz, chyba że ktoś mnie jeszcze przekona do czegoś innego :)
Póki co Wesołych Świąt ;)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Minix Neo X8-H Plus

C4i wprowadza na polski rynek nowy mini komputer firmy Minix - model Neo X8-H Plus z systemem Android i obsługą 4K UHD, H.265, Wi-Fi AC i Kodi (XBMC).
Minix Neo X8-H Plus, następca modelu Minix Neo X8H, jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Cortex A9r4, dedykowany układ graficzny z ośmioma rdzeniami Mali-450 GPU, 2 GB pamięci RAM DDR3 oraz 16 GB pamięci flash eMMC, którą można rozszerzyć za pośrednictwem zewnętrznej karty SD lub pamięci USB. Pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4.2 (KitKat) i posiada moduł Wi-Fi 802.11ac działający w pasmach 2.4 GHz / 5.8 GHz (2,4 / 5 GHz) oraz gigabitowy port Ethernet.
Urządzenie o kwadratowym kształcie ma 128 mm szerokości i 20 mm wysokości. W przypadku korzystania z połączenia bezprzewodowego konieczne jest podłączenie anteny Wi-Fi Dual Band, która dodaje 12 cm wysokości i posiada płaski kształt. Mini komputer daje możliwość pozostawienia po włączeniu w trybie stand-by, nie ma tutaj potrzeby wyłączania zasilania.
Dostępne złącza umieszczono na prawej i tylnej ściance obudowy Neo X8-H Plus. Znajdują się tam: port micro USB OTG, 3 x USB 2.0, wyjście HDMI w wersji 1.4 (obsłuży rozdzielczość 4K z szybkością do 30 klatek na sekundę), cyfrowe wyjście optyczne (Toslink), port stereo Jack 3,5 mm, gniazdo kart SD 3.0 / MMC V4.41, port Ethernet do przewodowej sieci LAN, port mikrofonowy, słuchawkowy oraz odbiornik IR.
Dołączony do zestawu pilot na podczerwień posiada kilka klawiszy kierunkowych, przycisk power, enter, home, back oraz skrót do ustawień menu. Sterowanie urządzeniem jest możliwe także za pomocą bezprzewodowej klawiatury QWERTY z funkcją myszy powietrznej, czy też telefonu lub tabletu z Androidem. Preinstalowana usługa AirPlay pozwala udostępniać treści z mobilnych urządzeń. Z kolei obsługa HDMI-CEC pozwala na podstawowe sterowanie X8-H Plus i pozostałymi urządzeniami z HDMI-CEC w kinie domowym, wyłącznie jednym pilotem.
Oprócz Androida, producent udostępnił do wyboru własny, firmowy launcher – Minix Metro, który pozwala na uruchamianie najczęściej używanych aplikacji.
Neo X8-H Plus jest wyposażony w fabrycznie zainstalowane oprogramowanie XBMC Minix Edition (Gotham), z obsługą dekodowania sprzętowego. Ta specjalna wersja pozwala na dekodowanie 4K XBMC na systemie Android. XBMC to odtwarzacz multimedialny, znany użytkownikom również dzięki bliźniaczej wersji Kodi, który pozwala odtwarzać i przeglądać większość filmów, muzyki, jak i podcasty internetowe oraz popularne cyfrowe formaty plików multimedialnych z lokalnych i sieciowych nośników. Ponadto, w wersji Set Top Box, oferowanej przez C4i, odtwarzacz XBMC został wyposażony we wtyczki Icefilms, MuchMovies HD, 1Channel, Film.On.TV czy Football Today, pozwalające uzyskać darmowy dostęp do tysięcy filmów, seriali, relacji sportowych oraz programów telewizyjnych. Za sprawą dedykowanej aplikacji, do dyspozycji użytkownika będą filmy YouTube oraz polskie kanały telewizji internetowej (dodatek Telewizja Polska, obejmujący m.in. takie serwisy jak ipla, iplex, player, TVP VOD, onet VODtv, SuperFIlm, eskaGo, PolskyTV itp.). Dzięki wtyczkom Radio App, Shoutcast2 czy Polskie Stacje Radiowe można będzie słuchać stacji radiowych z całego świata. Dodatkowo, z oferowanymi wtyczkami, XBMC będzie potrafił ściągnąć wymagane napisy do filmów czy seriali. Istnieje możliwość sterowania odtwarzaczem XBMC za pośrednictwem telefonu lub tabletu z system Android oraz iOS, odpowiednio dzięki aplikacjom Yatse i KODI Remote. Urządzenie obsługuje także serwisy muzyczne Spotify, Tidal i Google Music,
Mini komputer jest również wyposażony w nadajnik Bluetooth. Specyfikacja urządzenia podaje natywne wsparcie dla plików MP3, WMA, WAV, OGG, OGA, FLAC, ALAC, APE oraz AAC. Obsługuje natywnie - podczas odtwarzania z XBMC dźwięku wielokanałowego - Dolby Digital, DTS passthrough zarówno w trybie Raw, jak i downmix do stereo. NEO Neo X8-H Plus obsługuje rozdzielczości 4Kx2K UHD oraz sprzętowo kodek HEVC H.265.
Cena detaliczna urządzenia Minix Neo X8-H Plus w wersji podstawowej to 657 zł brutto, w wersji Set Top Box z zainstalowanym oprogramowaniem i wtyczkami - 687 zł brutto, a w wersji z klawiaturą NeoA2Lite - 727 zł brutto. Wersje Set Top Box mają aktualne oprogramowanie firmowe, a w pozostałych wersjach jest ono instalowane na życzenie lub klient aktualizuje je samodzielnie przez sieć.
Oferowany zestaw z urządzeniem zawiera obok zasilacza, skróconej instrukcji obsługi i pilota na podczerwień, kabel HDMI, kabel micro USB i kabel OTG. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta dla firm oraz 24-miesięczną dla użytkowników domowych.
 

siucha

New member


HDMI 1.4,dziekuje dobranoc.

Nie wiem jak Polsce we Francji juz dostepne.

Oprocz 4k i hdmi 2.0.Pelne wsparcie dla HD audio.

Piekny streaming z gier pc do salonu(jak i z chmury przez pierwsze 3 miesiace gratis,potem abonament na chmure 8 usd miesiac)
,pad w zestawie,jak ktos nie ma trzeba dokupic tylko jaka klawiature rii.

SHIELD Android TV | NVIDIA SHIELD

https://www.youtube.com/watch?v=3ccaZTSzbeU


Jak dla mnie to numer jeden na obecna chwile i bardzo mocno rozwazam zakup.(szukac w google i zagraniczne fora)

Reszta duperelek z przedzialu popcorn ,xtreamer,skonczyla sie dla mnie dawno.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
siucha
Mnie konsola do gier nie interesuje zupełnie ale i bez tego ta zabawka zapowiada się nieźle.
No i cena bardzo przyzwoita. Warto chyba poczekać i poczytać jak się będzie sprawowała w rzeczywistości.
 

siucha

New member
siucha
Mnie konsola do gier nie interesuje zupełnie ale i bez tego ta zabawka zapowiada się nieźle.
No i cena bardzo przyzwoita. Warto chyba poczekać i poczytać jak się będzie sprawowała w rzeczywistości.


Ona juz dawno jest przetestowana ale nie w Polsce.

Ostatni update 2.0 dal wlasnie HD audio.

Ponizej wklejam dwa testy.Jeden po francusku drugi po angielsku.

Test de la Nvidia Shield Android TV, l'expérience 4K saisissante sous Android (MAJ) - FrAndroid

NVIDIA Shield TV review: the best Android set-top box you can buy
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja wolę poczekać na opinie z codziennego użytkowania forumowiczów.
Ale sprzęt wygląda obiecująco. Martwi mnie w konsolach zawsze jedno. Czy obsługa nie będzie zbyt uciążliwa przy używaniu jej tylko jako odtwarzacza plików? Czy tego klikania do odtworzenia filmu czy zdjęć nie będzie za dużo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry