Nowinki sprzętowe ze świata odtwarzaczy strumieniowych/multimedialnych.

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
po analizie danych przedstawionych przez kolegę kalermana różnice pomiędzy wersjami DUNE:

Dune HD Pro 4K <--> Dune HD Pro 4K Ultra

Media processor: Realtek RTD1295 SoC <--> Realtek RTD1296 SoC
RAM: 2 GB <--> 4GB
Flash memory: 16 GB <--> 32GB
Connectors: external SATA port (data+power) <--> 2x 3.5" SATA HDD racks, 2nd HDMI output (audio only), XLR balanced stereo analog audio, coaxial S/PDIF, IR input, IR output, RS232
External HDDs (USB, SATA) Internal HDDs (SATA), external HDDs (USB), built-in micro SD card slot

Power: 5V DC <--> AC ~100V-240V, 50/60Hz
Dimensions (W x H x D): 187mm x 29mm x 140mm <--> 430mm x 79mm x 303mm
 

karelmar

Member
Według słowackiej strony na nowe modele DUNE musimy jeszcze poczekać
[FONT=&quot]Tento týždeň budú zverejnené ceny modelov 2018.[/FONT]
[FONT=&quot]Modely „DUNE HD NEO (all)“ a „DUNE HD SKY 4K PLUS“ budú k dispozícii v mesiaci Marec s obmedzeným počtom kusov.[/FONT]
[FONT=&quot]DUNE HD PRO 4K model bude na trhu v mesiaci Máj a DUNE HD PRO 4K ULTRA očakávame na trhu až Q3/2018.[/FONT]
 

jazzy

New member
W drugiej połowie roku pojawią się u nas nowe modele bardzo udanego Mede8er-a.

Tym razem androidowe ( najpierw 6.0 później 7.0) na nowych prockach RTD ale z cała ,, medjejeterową'' funkcjonalnością, z Jukeboxem.



Czy dzieje sie cos w temacie zapowiadanych nowych playerow Mede8er?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

deusexe

Member
Długo użeram się z Zidoo srido X9S i na żadnym firmware nie mogę uzyskać płynności w całym filmie. Problem szeroko komentowany na ich forum dot. skakania obrazu w dosłownym tłumaczeniu jąkania się obrazu co 11; 12 minut jakby procesor dostawał zadyszki, odpoczywał i dalej płynnie. To dotyczy głównie filmów h264 WEB-DL czyli jakieś 90% kolekcji :) Najlepszym rozwiązanie będzie jak wejdą do sprzedaży na szeroką skalę TV z eARC które pozwolą na wyjście dźwięku HD na kino, bo o to mi tylko chodzi. Samsung UE55MU7052 odtwarza wszystko, a przynajmniej 90% bez zająknięcia, ale niestety jeszcze nie ma wyżej wspomnianej technologi... Może jest już jakiś BOX TV który nie ma wad Zidoo? I nie kosztuje majątku?
 
Brak serwisu Dune HD PRO 4k

Wkrótce mają sie pojawić nowe modele:

Dune HD Pro 4K Ultra


  • MSRP: 799.9 USD (price may be different depending on the region)
  • Availability: Jan/2018 - Feb/2018
  • Specification
Dune HD Pro 4KMSRP: 199.9 USD (price may be different depending on the region)
  • Availability: Dec/2017 - Jan/2018
Specification

  • Media processor: Realtek RTD1295 SoC


Mały komentarz do nowych playerów Dune. Ostatnio reklamowaliśmy uszkodzony Dune HD PRO 4k zakupiony w lipcu b.r.od europejskiego dystrybutora firmy IBDL z Holandii. Do dzisiaj (28.09) nie naprawili ani ni przesłali nowego zamiennika - proponowali zwrot ceny bez kosztów transportu na co nie chciałem się zgodzić albo wysyłkę nowego jeśli kupimy kolejne 9 sztuk Dune HD PRO 4k. Serdecznie odradzam kupno w/wymienionych odtwarzaczy z uwagi na totalny brak serwisu -wszyscy polscy sprzedawcy kupują w IBDL z racji, że ma on wyłączność sprzedaży Duen na Europę. Firma IBDL usiłowała zaoszczędzić parę EUR na wysyłce urządzenia-zamiennika zmuszając mnie do kupna nowej partii urządzeń. Jednak ich sposób serwisowania sprawił że nie jestem zainteresowany zakupem Duna. IBDL nie oferuje przyzwoitego serwisu a jego warunki są nie do przyjęcia. Reasumując : przy tej polityce sprzedaży Dune odradzam zakupy tych urządzeń tym bardziej że obecnie wchodzą na rynek nowe oryginalne playery na tych samych chipach RLT 1296: Zidoo Z9S, Zidoo Z10. A Zidoo był pierwszy przed Dunem z playerami na RLT 1295.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Nie będę zakładał nowego wątku póki co, ale popatrzcie kto tu się obudził? :D

https://twitter.com/androidtv_rumor...pl/nokia-przystawka-do-tv-streaming-box-8000/

Według specyfikacje całkiem nieźle. Jest nawet USB-C, Optyk, USB zwykłe, prawdopodobnie 3.0, Procek podobno Amlogic S905X3.


El-B3MBW0AIF0eQ


El-CKxjXYAAeUvY
 

radioaktywny

New member
Byłoby fajnie gdyby obsługiwało Widevine.
Bardzo brakuje na rynku czegoś pośredniego pomiędzy stosunkowo drogim NV Shield, a starzejącym się i z wykastrowanym oprogramowaniem Xiaomi Mi Box.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W skrócie. Jeżeli macie na myśli Netflix i inne tego rodzaju serwisy streamingowe to sama obsługa Widevine nie wystarcza. Netflix korzysta z własnej certyfikacji opartej na obecności technologii DRM oraz kodeków L1 Widevine, udostępnia te certyfikaty wybranym producentom sprzętu i dopiero wówczas można się cieszyć obrazem 4K i FHD z HDR. Odtwarzacze (tvbox), które obecnie są certyfikowane to: NVIDIA Shield, Apple TV, Google Chromecast, Amazon Fire TV, Roku Ultra, Nexus Player (tylko FHD), Xaomi Mi Box i Xiaomi Mi Stick (ten ostatni tylko FHD), trzy odtwarzacze WeTek, WD TV Live Gen 3 i WD TV Play (tylko FHD). Poza wymienionymi tutaj Widevine L1 ma kilka konsol i kilka odtwarzaczy BD firmowanych przez Samsunga i LG - to te ze Smart TV.
 
Do góry