Nowinki sprzętowe ze świata odtwarzaczy strumieniowych/multimedialnych.

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zakładam nowy temat, aby można było dzielić się tutaj newsami na temat nowych, interesujących odtwarzaczy, które pojawiają się lub są zapowiadane przez producentów.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
I od razu pierwszy news.
We wrześniu ma pojawić się na ynku AC Ryan VEOLO 4K Smart UHD Player (ACR-VE94000). Według wstępnej specyfikacji ma być wyposażony w procesor Quad Core ARM, 2 GB RAM, 8 GB NAND Flash, ma wspierać UHD 4K, do tego USB 3.0 Host/Slave, USB 2.0 Host, czytnik kart, Gb LAN port, wbudowane Wi-Fi, NAS/File Sharing, audio 7.1 pass-thru.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Pojawił się nowy odtwarzacz multimedialny, pracujący pod kontrolą Androida 4.4 KitKat. Urządzenie o kształcie koła posiada m.in. port Ethernet oraz optyczne wyjście dla dźwięku.

Measy B4A zostało stworzone, aby pełnić funkcję multimedialnego centrum rozrywki. Pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat i wspiera popularną platformę XBMC, która pozwala na kompleksową obsługę multimediów. Przyjazny interfejs ułatwia kontrolę za pomocą tradycyjnego pilota. Istnieje także możliwość instalowania dodatkowych "wtyczek", znacznie poszerzających możliwości programu.

Nowość od firmy Measy wspiera technologię Miracast, umożliwiającą klonowanie pulpitu smartfonu, tabletu czy laptopa na ekran telewizora. Ponadto, model B4A obsługuje również technologię Apple AirPlay, która pozwala na bezprzewodowe strumieniowanie materiałów audio/wideo ze wszystkich urządzeń, z systemami OS X lub iOS.

Measy B4A oferuje przy tym szereg możliwości komunikacji. Posiada moduł Bluetooth 4.0, port podczerwieni, port Ethernet oraz łączność Wi-Fi w standardzie "n". Na szczególną uwagę zasługuje jednak wyjście optyczne dla dźwięku, które umożliwia komfortowe podłączenie go m.in. do zestawu kina domowego.

Wyjątkowym udogodnieniem jest także fakt, że Measy B4A może pełnić funkcję Hot Spota. Wystarczy podłączyć przewód Ethernet, a Measy B4A udostępni sygnał Wi-Fi wszystkim urządzeniom znajdującym się w pobliżu.

Measy B4A posiada czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 2 GHz i ośmiordzeniowy procesor graficzny Mali-450MP, o częstotliwości 600 MHz. Pamięć operacyjna to 2 GB DDR3, a na dane użytkownika przeznaczono 8 GB pamięci flash. Całość uzupełnia wyjście HDMI w wersji 1.4b. Dzięki takiej specyfikacji, nowy model B4A z łatwością odtwarza filmy w jakości Ultra HD, znanej również jako 4K.

Measy B4A będzie dostępne w sprzedaży już w czerwcu bieżącego roku. Objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 445 zł brutto.
 

Attachments

  • measy-b4a.jpg
    measy-b4a.jpg
    30,8 KB · Wyś: 3464

Andet

New member
Czy takie sprzęty da się sterować pilotem telewizora typu air mouse, jak Magic Motion od telewizora LG? (sterowanie kursorem, nie tylko przyciski)

Jeśli tak to to jest to!
1. Mam jeden pilot
2. Super Smart TV + xmbc
3. Odnowienie sprzętu tanie, TV zostaje, a kupuję nowy Android box co parę lat
4. Nie wkur... się że Smart TV w TV za parę tysięcy złotych słabe, coś nie działa.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Szukam czegoś takiego, ale zdolnego wysłać mi passthrough formaty HD 7.1
 

kwasior21

New member
A mnie jedyna rzecz jaka martwi to system android, wolalbym ominac go i postawic na tym cacku czystego openeleca ... byc moze cos by z tego wyszlo ...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jak patrzę na filmiki na YT z prezentacją działania KitKat-a 4.2.2, to wygląda to całkiem znośnie.
XBMC jest chyba bardzo przyjazny użytkownikowi. Mnie by pasił, tylko ta obsługa formatów HD w 7.1 chyba ciągle kuleje. Jedyny sprzęt który na androidzie radzi sobie z tym to chyba HiMedia Q10.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Firma Egreat wprowadza na polski rynek nowy, czterordzeniowy odtwarzacz multimedialny - A1 Quad
Model ten oparty jest o system Android w wersji 4.4, posiada dostęp do Google Play oraz ma preinstalowaną aplikację XBMC. Niewielkich rozmiarów metalowa obudowa skrywa czterordzeniowy układ Allwinner A31S wspomagany procesorem graficznym PowerVR SGX544MP2. Ponadto odtwarzacz posiada 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB wbudowanej pamięci Flash i wyposażony jest w dwa porty USB, port Ethernet oraz wbudowaną kartę WiFi.
Egreat A1 Quad obsługuje materiały 4K, 3D, BR-ISO oraz foldery BDMV z uproszczoną nawigacją, ponadto jest w stanie zdekodować dźwięk Dolby i DTS, a w trybie Pass-Trough do 5.1 zarówno na wyjściu HDMI jak i SPDiF.
Do obsługi odtwarzacza używany jest pilot, który może pracować w trybie AirMouse. Poza podstawowymi funkcjami posiada on klawisz skrótu do uruchomienia aplikacji XBMC oraz strefę programowalną, która po konfiguracji, umożliwia sterowanie telewizorem. Urządzenie dzięki portom USB jest również kompatybilne z większością bezprzewodowych zestawów klawiatura + mysz.
Interfejs odtwarzacza składa się z prostych w obsłudze kafelków z możliwością edycji skrótów do aplikacji na stronie głównej.
Preinstalowana aplikacja XBMC w wersji 13 Ghotam pozwala na tworzenie bazy danych, pobieranie informacji, okładek oraz napisów do odtwarzanych materiałów zarówno filmowych jak i muzycznych.
Odtwarzacz kosztuje 399 zł.
 

Attachments

  • b4b48121a94396b5bd39476af485dddb.jpg
    b4b48121a94396b5bd39476af485dddb.jpg
    10,5 KB · Wyś: 1122

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Firma Ferguson wprowadziła na rynek drugą odsłonę małego komputera, wyposażonego w oprogramowanie Android 4.4 KitKat, który sprawdzi się jako… dodatek do telewizora, zamieniając go w Smart TV bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy. Ale nie tylko, bo FBOX 2 może być również normalnym samodzielnym komputerem podłączonym do monitora posiadającego wejście HDMI.
Ferguson FBOX 2 podłączony do telewizora, który nie ma dostępu do Internetu pozwoli na swobodne surfowanie po sieci. Przeglądarka internetowa FBOX współpracuje ze stronami wykorzystującymi technologię Flash, dużą wygodę korzystają uzyskuje się dzięki dołączonemu żyroskopowemu pilotowi, który sprawdzi się również w grach.
Dzięki XBMC Media Center użytkownicy mogą odtwarzać filmy i muzykę bezpośrednio na swoim urządzeniu, bez potrzeby kopiowania materiałów. Z kolei platforma XBMC umożliwia również korzystanie z telewizji internetowej oraz serwisów wido na żądanie, choćby takich jak popularna ipla, TVN Player, Iplex i wielu innych.
Pod intuicyjnym interfejsem kryje się pełnoprawny Android 4.4. Dzięki temu bez problemu można uruchomić serwer WWW czy przekształcić FBOX w serwer plików lub korzystać z telewizora jako tabletu.
Urządzenie wyposażono w procesor Allwinner A31s ARM Corte -A7 Quad-Core, 1 GB pamięci RAM DDR3, pamięć wewnętrzna to 4 GB, do tego mamy Wi-Fi 2.4G 802.11b/g/n oraz złącze Ethernet. Urządzenia wejścia – wyjścia to: USB OTG, USB host, SD card slot, AV out, HDMI. Sprzęt wspiera bezprzewodowe klawiatury i myszki 2.4GHz. Obsługuje protokoły transmisji: DLNA(DMR), NFS, CIFS, Miracast, Airplay.
FBOX 2 kosztuje 329 zł.
 

Attachments

  • fbox2-feature-connectivity.jpg
    fbox2-feature-connectivity.jpg
    16,7 KB · Wyś: 222
D

Deleted member 121090

Guest
Egreat A1 Quad obsługuje materiały 4K, 3D, BR-ISO oraz foldery BDMV z uproszczoną nawigacją, ponadto jest w stanie zdekodować dźwięk Dolby i DTS, a w trybie Pass-Trough do 5.1 zarówno na wyjściu HDMI jak i SPDiF.
No i tego nie potrafię zrozumieć.
Obsługuje 4K, czyli format obrazu przyszłości, bo na razie nie ma takiego materiału ogólnie dostępnego, a dźwięk ma na poziome sprzed 10 lat z czasów płyty DVD.
Na cholerę mi taki sprzet?

Może wreszcie się coś dzieje:
The Little Black Box - XBMC Media Center (v2) HDmarket.pl
Widzę, że ten maluch potrafi wypuścić formaty dźwięku HD w 7.1 po HDMI.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Może wreszcie się coś dzieje:The Little Black Box - XBMC Media Center (v2) HDmarket.pl
Widzę, że ten maluch potrafi wypuścić formaty dźwięku HD w 7.1 po HDMI.

Niestety... Procesor ARM Cortex A9 dualcore 1.5Ghz i układ graficzny Mali-400 to to samo, co w lekko "wczorajszych" budżetowych smartfonach. O płynnym odtwarzaniu plików Full HD z dużym bitrate nie ma co marzyć - spróbujcie zrobić to na takim smartfonie. Wyjście HDMI 1.3a też nie zachwyca, bo jednak standardem jest już 1.4, złącze LAN 100 Mbit podobnie (powinno być gigabitowe), brak USB 3.0...

Owszem, konstrukcja interesująca ze względu na mocne zaimplementowanie XBMC ze wszystkimi korzyściami, ale zabawka raczej do korzystania z multimedialnych serwisów internetowych i mediów strumieniowych w słabszej jakości...

Do "pociągnięcia" Full HD jednak tylko dedykowane układy wideo Realteka, Sigmy. Marvella lub solidne czterordzeniowe ARM...
 
D

Deleted member 121090

Guest
HQ150 - może głupie pytanie ,ale do czego Ci to będzie potrzebne?
Do puszczenia jakiegoś filmu z twardego dysku.
Jakby się pojawiło na rynku coś niedrogiego a dającego radę z filmami HD i przepuszcające po HDMI formaty dźwięku HD w 7.1, to pewnie bym kupił.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
A nie myślałeś o czymś na Realteku 1186 ?
Np. XTREAMER SideWinder 3.Póki są jeszcze do kupienia.
To jest naprawdę "mocny" sprzęt i ma wszystko co potrzeba.
Ja nawet nie chcę myśleć o Androidzie,mam go w telefonie i mi to wystarczy.
Pomyśl bo warto.
 
D

Deleted member 121090

Guest
A możesz mi tak łopatologicznie wytłumaczyć na czym polega jego wyższość?
Przecież ta sigma ma 750MHz a niby ten Cortex 1,5Ghz a jest dużo gorszy?
Widzę, że w Sidewinderze 4 też jest już ten Cortex.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
"łopatologicznie" - dobrze że użyłeś tego słowa bo inaczej nawet nie umiem.
Po prostu odpalasz film mkv 3gb czy 30gb 1080p DTS HD.MA i "jedziesz",odtwarzanie formatów DVD i BluRay z obrazów ISO i katalogów z plikami zgranymi bezpośrednio z płyt-żaden problem,passthrough - oczywiście
Żadnych przycinek czy zadyszek.
Fajna rzeczą jest jak np. odtwarzacz ma możliwość instalacji wewn. dysku twardego.
A o "cyferki" to się lepiej zapytaj Kirka50.
A czy jest lepszy od Androidowca ?
Zdarzało mi się nieraz poczytać że niektóre odtwarzacze na Androidzię miały problemy z "cięższym" materiałem,a moja Himedia na Realteku nigdy mnie nie zawiodła.
Ja tylko proponuje Tobie jako opcje do przemyślenia.
W tym temacie jest biegły Kirek50.Do niego napisz.
 
Do góry