Blu-ray jako sieciowy czytnik multimedialny

Tom0000

New member
Witam.
Probowalem znalezc porade na innym forum , ale najwyrazniej blu-ray nie sa popularne na tyle, aby wiele osob mialo na ich temat wiedze.

Zdecydowalem , ze lepiej dla mnie bedzie kupic blu-ray z opcja czytnika sieciowego , niz czytnik sieciowy z dolozonych napedem blu-ray (pewnie z PC-ta).

Interesuja mnie nastepujace cechy multimedialne takiego urzadzenia.

1. Podstawowa cecha to
a. umiejetnosc podlaczania sie po eternecie (wifi niekoniecznie) samba (cifs) do dyskow sieciowych w LANie jako minimum minimorum .
Czyli potrafi wejsc w otoczenie sieciowe, wejsc na urzadzenie w otoczeniu i na zasob udzielony na nim. Jesli jest zabezpieczone loginem i haslem, pozwala z pilota wpisac login i haslo i zapamietac je.
b. Dobrze byloby aby zapamietywal sciezki do zasobow na jakiejs liscie w celu odwolania sie sie do zasobu bez koniecznosci kazdorazowego przegladania otoczenia sieciowego.
c. Dodatkowo miloby bylo gdyby potrafil to samo po NFS i FTP w internecie ?

2. Inne to cechy to:
a. odtwarzanie plikow .ts typu mpg2 (np. zgrywka z odbiornika dvbt czy dvbs)
b. odtwarzanie plikow .ts typu mpg4 z avc/h.264 (np. zgrywka z odbiornika dvbt2 czy dvbs-2 )
c. odtwarzanie plikow mpg4, mpg2, divix, avi, mkv
d. plynne przewijanie mp4 w obu kierunkach
e. odtwarzanie mp4 spowolnione
f. dzialajace podpisy z czcionka polska .txt (minimum)
g. dzialajace podpisy z czcionka polska w innych standartach (np. srt ) ?
h. Usb 2 do pamieci flash.

3. Cechy bez ktorych moge sie obejsc : 3D (mimo ze mam tv 3d), dlna, dzwiek 7.1, wifi .

4. Cechy calkowiecie zbedne : odbieranie telewizji w jakimkolwiek standardzie, opcja nagrywania, wbudowany dysk.

Osoby chcace negowac sensownosc takiego rozwiazania zgodnie z zasade , ze lepiej miec osobno br i czytnik sieciowy, prosze pozostawic ta opinie dla siebie.

Trafilem na oferte samsunga BD-C6800. Troche czytalem o tym modelu, ale tylko tu na tym boardzie znalazlem info, ze samsungi choc maja eternet , to nie potrafia przegladac i wykorzystywac otoczenia sieciowego. Moze wiec tylko tu znajde kogos , kto wie cos o br.

Prosze o sugestie jaki sprzet moze spelniac moze potrzeby.
Przegladam forum i widze LG BD 660 . Czy oprocz LG znajdzie sie cos jeszcze ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry