Odtwarzacz BluRay posiadające te funkcje...

Anduraki

Banned
Witam,
od kilku tygodni głowię się i przeglądam neta żeby odnaleźć odtwarzacz bluray który, będzie działał według moich oczekiwań:

Obowiązkowo:

  • odtwarzał polskie napisy z formatów SRT i SSA
  • odtwarzał polskie napisy z pliku MKV
  • żeby można było zmieniać napisy z tych co są w pliku MKV z zewnętrznymi (przykładowo słabej jakości(błędne lub źle przetłumaczone) napisy są w MKV to dołożę oddzielny plik SRT lub SSA, żeby odtworzył z poprawionych)
  • odtwarzanie plików MKV z płyty BD-R i z urządzeń podpiętych pod USB
  • DTS, DD+(EAC3)
  • XViD, x264
  • nie wiesza się
  • nie przycina podczas odtwarzania filmów
  • obsługa plików filmowych powyżej 4 GB (np 8 GB albo 22GB)
  • NTFS

Opcjonalnie:

  • zmiana wielkości napisów,
  • obsługa 3D (ale nie SBS),
  • passthrough audio
  • gniazdko ethernet i obsługa "smart TV"
  • DLNA
  • HDMI-CEC


Z tego co się zorientowałem już to tylko philips 7600 i 7700 zdałyby egzamin, poza punktami

  • nie wiesza się
  • nie przycina podczas odtwarzania filmów
ja jednak szukam odtwarzacza który będzie pracował stabilnie za cenę do 500 zł

Mam TV Samsung UE32EH5450W
Może mi ktoś doradzić jakiś model odtwarzacza? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Takie funkcje bez żadnych ograniczeń ma prawie każdy nowoczesny "HD Player" do plików.
Żaden BD nawet w połowie nie jest tak funkcjonalny, nie lepiej kupić coś specjalnie do tego stworzone ?
Lepiej mieć odtwarzacz do PŁYT i być tylko w połowie zadowolonym ? ;>
 

Marian111a

New member
Witam,
od kilku tygodni głowię się i przeglądam neta żeby odnaleźć odtwarzacz bluray który, będzie działał według moich oczekiwań:

Obowiązkowo:

  • odtwarzał polskie napisy z formatów SRT i SSA
  • odtwarzał polskie napisy z pliku MKV
  • żeby można było zmieniać napisy z tych co są w pliku MKV z zewnętrznymi (przykładowo słabej jakości(błędne lub źle przetłumaczone) napisy są w MKV to dołożę oddzielny plik SRT lub SSA, żeby odtworzył z poprawionych)
  • odtwarzanie plików MKV z płyty BD-R i z urządzeń podpiętych pod USB
  • DTS, DD+(EAC3)
  • XViD, x264
  • nie wiesza się
  • nie przycina podczas odtwarzania filmów
  • obsługa plików filmowych powyżej 4 GB (np 8 GB albo 22GB)
  • NTFS

Opcjonalnie:

  • zmiana wielkości napisów,
  • obsługa 3D (ale nie SBS),
  • passthrough audio
  • gniazdko ethernet i obsługa "smart TV"
  • DLNA
  • HDMI-CEC


Z tego co się zorientowałem już to tylko philips 7600 i 7700 zdałyby egzamin, poza punktami

  • nie wiesza się
  • nie przycina podczas odtwarzania filmów
ja jednak szukam odtwarzacza który będzie pracował stabilnie za cenę do 500 zł

Mam TV Samsung UE32EH5450W
Może mi ktoś doradzić jakiś model odtwarzacza? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

No ale sobie wymyśliłeś sobie kombajn! Może i takie są w SSRR, Blu-raje służą do odtważania płyt w wysokiej jakości, a nie plików, do tego służą komputery i różnej maści odtwarzacze. A co do przycinania, dobra tłoczona płyta i nawet tani odtwarzacz temu sprosta. Tak nawiasem najbardziej uniwersalne medialnie urządzenia to firma LG. osobiście nigdy nie nabędę, tanie okulary i marne 3D (anglyph). Bardzo ważnym elementem w jakości Wideo i Audio to "dobry firmowy kabel HDMI", WARUNEK WYSOKIEJ KLASY TV i WSPÓŁPRACUJĄCE z nim URZĄDZENIA, tą półkę wyznaczają ceny, rynek nie kłamie!
 

Anduraki

Banned
Ale po co mi odtwarzacz HD skoro mam w TV funkcję czytania z USB, ale mam trochę płyt nagranych na BD-R i nie chcę za każdym razem kopiować na pendrive, żeby obejżeć film.

Czy LG bd660 czyta napisy SSA?, bo chyba w LG mnie wykołowali, że niby nie czyta zewnętrznych SRT przy odtwarzaniu MKV.

bagiennik: chyba właśnie LG bd660 posiada wszystkie z tych co wymieniłem jako obowiązkowe ficzery, ale muszę jeszcze zweryfikować z tymi napisami SSA.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
No BD 620 niby teoretycznie będzie najbliżej "ideału" ;)

Nagrywanie płyt w 2012 roku to jednak dziwactwo, ale jak sobie tam chcesz ;>
 

Anduraki

Banned
Na pewno większą żywotność mają płyty BD od dysków które obecnie padają raz na 4 lata lub nawet częściej.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale film HD w razie czego ściaga sie kilkanascie minut, a tak leżą i zajmują miejsce w większośći do niczego niepotrzebne plastikowe krążki ;)
 

Anduraki

Banned
Możesz sobie mówić co chcesz, ale mnie nie przekonasz,

Co do tych kilkunastu minut to chyba przy łączu 100 Mega, a nie każdy ma takie, ja mam 30 Mega, może dużo, ale do tego dochodzi taki prosty fakt, że to co wyszło w roku X może być ciężko dostępne w roku X+6, znam takie przypadki ze film z 2010 roku już w 2012 był nieosiągalny ani na trackerach(zamkniętych) ani na filehostach- zależy to zapewne od popularności, a jak ktoś ma inny gust to może się nie doszukać po kilku latach.

Co do kosztów: pojemność dysków w stosunku do pojemności płyt BD jest porównywalna z niewielkim plusem na rzecz płyt BD, a do tego mamy 50 lat gwarancji producenta płyt na trwałość zapisanych danych, a dysk ile wytrzyma? 10 - 12 lat przy dobrym wietrze(odrzucając wszystkie możliwe awarie).

Może i jestem staroświecki ale nie głupi. 1 Cake x25 płyt BDR to ponad 575GB objętością(wymiarami) przypomina dysk twardy więc z tym nie jest tak źle, a można je stackować jeden na drugim i nie zajmują tyle miejsca. A dyski twarde to trzeba się już z nimi delikatnie obchodzić 3 -4 na sobie to już chyba max, potem wieża z dysków się może przewrócić. A Caki stackowane na sobie nawet do kilkunastu szt stabilnie się zachowują.
W przypadku dysków dochodzą jeszcze kieszenie, albo jedna i przekładanie co chwilę dysków, albo do każdego dysku oddzielna kieszeń.
 
Ostatnia edycja:
Do góry