Tani odtwarzacz blueray

bmxmen

New member
Witam was. Ciagle mysle nad kupnem odtwarzacza blueray, ceny zaczynaja sie od 200zl zwyz. Teraz pyatnie, czy ma sens wydac kilka razy wiecej na odtwarzacz skoro tanszy rowniez bedzie sobie radzil? Wiadomo chodzi tutaj o jakosc odtwarzania, ale czy roznice sa warte swojej ceny? Osobiscie bym oczekiwal od odtwarzacza wyjscie opt badz coaxialne, wejscie usb(chcialbym na pc sciagnac film w formacie hd i poprzez pendriva go obejrzec na tv) Zeby sobie radzil z wiekszoscia standardowych formatow w HD. Toretycznie zdajace egzamin maszynki widzialem od 250zl,ale jak z ta jakoscia obrazu i dzwieku?
 

bmxmen

New member
Moglby sie ktos wypowiedzic na temat tanszych odtwarzaczy, temat byl walkowany milion razy, ale nie dosc ze nie ma konkretnej odpowiedzi to jeszcze sa stare, a jak wiadomo odtwarzacze i ich ceny sie zmieniaja.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Moglby sie ktos wypowiedzic...

Ok, wypowiadam się ;-), mogę być tym KTOSIEM :)

Wszystkie moje wypowiedzi poniżej dotyczą systemów non3D, które osobiście dla mnie mogłyby nigdy nie powstać. Przynajmniej z tym co na razie mają do zaoferowania.

Sam standard Blu-ray (HD 1080p + HD audio) jest wystarczająco b. dobrej jakości by się nie przejmować ceną za player Blu-ray. Więc za co płacimy więcej jak mamy kasę. Przede wszystkim za komplementarność z tym co mamy i chcemy używać.

Do oglądania filmów w standardzie blu-ray przy założeniu, że mamy tv full (ready) hd + ampli z dekoderami hd audio, najprostszy player w zupełności wystarczy.

Jak dokładamy nasze oczekiwania np. player ma dobrze lub b. dobrze skalować DVD do full HD (bo akurat mamy pokaźną kolekcję DVD z którą nie chcemy się rozstawać) dopłacamy do skalera, który nas zadowoli. Najprostsze playery i sam TV mają w sobie skaler taki by wyświetlić obraz niższej rozdzielczości do natywnej TV.

Jak dokładamy oczekiwania by odtwarzał np. materiały wideo z portu usb, dopłacamy, chociaż ogólnie jest to już standardem.

Jak nie mamy w ogóle lub nie mamy porządnego (zadawalającego nas) smart TV w TV to dopłacamy…

Itd., itd., kwestia określenia potrzeb, możliwego budżetu, przy określonym budżecie koniecznych kompromisów, wife-zone (jak masz) i masz swój wymarzony player za cenę, którą chciałeś, mogłeś lub musiałeś zapłacić.

Na przyszłość pytaj o konkretne modele ale zawsze wcześniej zapytaj wujka google czy nie ma coś na ten temat do powiedzenia.
 

MKa11

New member
Wszystkie tanie modele to prawie to samo - z filmów obraz + dzwiek po hdmi i nie ma problemu. Mniej "firmowe" czyli LG, Samsung odtworzą więcej formatów niż Sony etc.
 

bmxmen

New member
Dziekuje za wypowiedzi.Nie podalem modeli bo po nie mam na zadnym zawieszonego oka. Nie posiadam kolekcji dvd. Posiadam amplituner i nie uzywalbym odtwarzacza do muzyki. Interesuje mnie dobra jakosc filmow blueray 1080, koniecznie wejscie usb w ktorym mialbym mozliwosc odtwarzania filmow w jakosc 1080 i nizszej, chyba format MKV. Wyjscie coaxialne badz optyczne. Lubie wujka google i zawsze go uzywam, widzialem stare posty ale jak wiadomo wychodza nowe odtwarzacze. Budzet hmm ciezko powiedziec, chcialbym w pelni wykorzystac tv philips 47pfl7603d 10.Wiadomo jak najtaniej, bo po co przeplacac za to samo:)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
A i zapomnialem o istotnych sprawach. Mozliwosc wyboru lektora, napisow, w zasadzie podstawy ale bardzo wazne:)


Kwestia o której piszesz dotyczy płyty z filmem Blu-ray. Cześć płyt może nie mieć ścieżek audio z lektorem jak i napisów w języku pl. A jak już są to KAŻDY player jest wstanie ci to obsłużyć.

Kolega slawko_23 polecił spełniający dzisiejsze standardy model, bo bardzo przystępnej cenie, na skąpcu juz za 397zł. Warty o tyle uwagi jak masz lub planujesz mieć PS3, gdyż obługuje SEN (Sony Entertainment Network).

Do rozważenia jest model LG LG BP420 z pakietem LG smart TV Premium Contents + LG Apps, za b. niską cenę 335zł lub to samo non3d LG BP220 za 227zł.
 

bmxmen

New member
PS3 mialem i nie zamierzam kupowac poraz kolejny:). Powiem szczerze ze chcialbym wydac jak najmniej, wsumie jak kazdy. No ale nie chcialbym oszczedzac kosztem jakosci, ale skoro piszecie ze kazdy player dobrze sobie radzi z blueray to mnei cieszy. Ewentualnie mozna cos upgradowac, siedze w audio i tutaj nie ma mozliwosci osiagnac dobra jakosc bez wydania duzych kwot, mozna co najwyzej przyoszczedzic kupujac tanszy np odtwarzacz cd i go ulepszac. Moze taki blueray tez idzie ulepszyc ?:D lepsze elemnty, zasilanie hehe.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
idzie ulepszyc ?:D lepsze elemnty, zasilanie hehe.

Wybacz żart: można ulepszyć nadpalając laserem dodatkowe ścieżki na płytach z filmami blu-ray i będziesz miał 4k.

A tak poważniej nie sprawiasz wrażenia byś w czymkolwiek siedział, chociaż nie znamy się i mój subiektywny obraz może być mylny.

Cóż odpowiedź dostałeś, dla tych co chcą "siedzieć" poważniej w przepróbkach to nie to formum, --> elektroda.pl
 

mirsiek

New member
sony bdp-490, cena ok 450, można dorwać wersje ze spidermanem 3D.

Jeżeli się nie mylę, to Sony BDP-490 nie czyta divX-a.
Odtwarzacz blu-ray Sony BDP-S490B - Ceneo.pl
Ja osobiście wahałem się między Panasonic-iem 220 i Philips-em 5500, ale w dość przyzwoitej cenie (464zł) kupiłem w mix-e Samsunga BD-E6100 (3D), i jak na razie jestem zadowolony. Do tej pory czytał mi wszystko co włożyłem z płyt i USB w b.dobrej jakości, włacznie ze skalowanymi do 1080 divX- ami.
Jedyne czego mogę się czepić, to słychać go po włożeniu płyty przy odczycie ale podczas normalnego odtwarzania filmu już spoko, oraz dość wolny przy obsłudze SMART-a, natomiast same apki (ipla, vod tvp ...) działają bez problemu po WiFi. Może czasem mi przytnie jak zwiększę jakość do HD, ale to powód mojego łącza internetowego, to samo dzieje mi się na lapku, a nie chce mi się ciągnąć kabla LAN. Nie warto, bo przy dostępnych produkcjach w zupełności wystarcza jakość dobra, a nawet standard.
Co do gniazd, to ma tylko HDMI i coaxial z tyłu i 1 USB 2.0 z przodu. Ktoś powie mało, ale mnie wystarcza, bo adapter myszki i tak nie używam podczas oglądania czegoś z dysku zewnętrznego.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jeżeli się nie mylę, to Sony BDP-490 nie czyta divX-a.

Divx jest komercyjny i trzeba za niego zapłacić licencję, druga kwestia mało się co koduje komeryjnym divx'em (przynajmniej od jakiegoś dłuższego czasu). Zamiast tego kompresuje się open-source'owym Xvid'em (przeczytaj wspak, to nie pomyłka) co akurat ten sony spokojnie przeczyta ;-).
 
Do góry