Odtwarzacz BluRay x dobrym CD-Audio

felis

New member
Witam
Poszukuję odtwarzacza blu-ray który będzie głównie służył do odtwarzania płyt CD-Audio przez wzmacniacz stereo.
Poza tym ma czytać wszystkie inne możliwe formaty (DVD, divx mp3, wmv, mp4, mkv itp) i mieć USB/ w miarę możliwości LAN.
Wiem, że pewnie prościej byłoby kupić dobry CD player i odtwarzacz HD, ale wolę mieć to wszystko w jednej skrzynce.
Cena do ok 1000zł
Pozdrawiam
 

felis

New member
Kup jakiś model Sony
Mam teraz sony DVD/CD i powiem, że się bardzo zniechęciłem do tej firmy. Płyty ładują się długo, w ogóle jest jakiś powolny, a na dodatek ma słabą korekcję błedów. Płyty które w komputerze idą bez problemu na nim trzeszczą i przeskakują. Na początku nie miał z tym problemów, ale po 2 - 3 latach użytkowania coraz więcej płyt zaczęło dziwnie brzmieć, a teraz doszło skakanie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli dobrze przeczytałem kolega poszukuje blu-raya Sony ,anie odtwarzacza DVD .Sam mam blu raya Sony BDP S 300 nie jest to najnowszy model ,również włącza się długo, ale dźwięk z CD przyzwoity .Świetnie wypadają wysokie tony są delikatne i nasycone ,w ogóle ten odtwarzacz bardzo dobrze się nadaje do nocnych niezbyt głośnych odsłuchów za sprawą bardzo dobrej mikrodynamiki
Ewentualnie któryś z wyższych modeli Panasonica ,w takim przypadku dojdzie jeszcze dobrej klasy obraz bowiem urządzenia tej firmy słyną z bardzo dobrych torów wideo
 

andreas2012

New member
to dosc skomplikowana sprawa szczegolnie w cenie 1000zl, pozostaje szukac uzywki, kiedys DVD denona mialy dobra jakosc w stereo, niektore yamahy i najwyzsze philipsy jak jest z blureyami obecnie nie powiem, na pewno oppo jest ok ale drozszy, warto sprawdzic denona i yamahe, a na pewno unikac lg samsunga - to sa sprzety ktore zawsze prezentuja nizsza jakosc a bardziej sa nastawione na troche nizsza cene i duza funkcjonalnosc wiec do cd-audio absolutnie sie nie nadaja, sony panasonic zazwyczaj sa przecietne tylko wiec jak mowie najpierw zainteresuj sie denonem, yamaha
 

bluray

Banned
ASUS BDS-700.
Rewelacyjne stereo po RCA.
Rozebrany całkowicie:
www.EasyCOM.com.ua:

Układ dźwięku jest odpowiedzialny za obsługę Cirrus Logic CS4398-CZZ. Opiera się na wzmocnionej wielopoziomowe Delta Sigma architektury, która wzrosła dokładność krótkie i dynamiki (Dynamic Range, DR) w 120 DB. Całkowite zniekształcenia harmoniczne + szum (całkowite zniekształcenia harmoniczne + hałas, THD + N) jest równa-107 DB, a tłumienie w Pas opóźnieniem PCM (Pulse Code Modulation, PCM) jest 102 DB. To również warto wspomnieć, że kontroler audio jest zdolny do obsługi pobierania próbek do 192 kHz/24 bitów.
 

felis

New member
Witam
Dziękuję za propozycje. Patrzę na yamahy bo mam wzmacniacz stereo tej firmy AX496. Nie wiem tylko który model wybrać. Mogę zwiększyć limit do 1500zł, ale to już decydowany max bo nie wykorzystam lepszego sprzętu.
Zastanawiałem się też nad Pioneer BDP-LX55 lub BDP-450.
Panasonica nie chciałbym o tyle, że kiedyś miałem złe doświadczenia z serwisem.
Zerknę jeszcze na Denony, ale jakoś wydaje mi się, że trochę za dużo się płąci w stosunku do możliwości.
Używki nie wchodzą w rachubę, bo na urządzenia z "laserem" wolę mieć gwarancję.
Pozdrawiam


Z Yamahy wypatrzyłem coś takiego: BD-S673. CO lepsze te Pioneery czy Yamaha?
 
Ostatnia edycja:

felis

New member
Witam
Jestem prawie zdecydowany na tą Yamahę BD-S673. Z opisu ma wszystko czego potrzebuję. Czyta multimedia, Blu-ray, ma wi-fi i odtwarza CD-audio.Czy ktoś miał do czynienia z nią w praktyce? czy jest szansa, że w miarę sprawdzi się w roli stereo odtwarzacza CD i w drugiej kolejności playera multimediów?
Jeszcze raz proszę o opinie
Pozdrawiam
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Czy ja wiem ?
Wkładasz płyte CD, będzie ją mieliło z minute zanim zastartuje ;>
Odczyt BD super (to w końcu BD player)
Odczyt multimediów czyli tzw. "Wszystkiego" ... chciałbym to widzieć :>

W tym budżecie można kupić PRAWDZIWE CD + Coś uniwersalnego do filmów bez problemu.
 

felis

New member
Witam
W tym budżecie można kupić PRAWDZIWE CD + Coś uniwersalnego do filmów bez problemu.
Ale sprawdzałeś w praktyce jak długo wczytuje się CD?
A co do osobnych segmentów masz zapewne rację, że wszystko lepiej będzie wtedy działało i brzmiało. Mnie jednak zależy na minimalizacji liczby segmentów zestawu. Ograniczeniu ilości kabli łączących itd. Może nawet zdecydowałbym się wziąć urządzenie all in one, ale obecne kina domowe blu-ray nie oferują czystego stereo, a zestawy głosnikowe 4+1 czy ileś tam + 1 zupełnie mi nie pasują. Miałem okazję posłuchać i 100 razy wolę stereo z mojej leciwej Yamahy ax-496 i kolumn JBL E-80. Chce tylko do tego zamiast obecnego DVD/CD sony dołączyć nowy uniwersalny player ze wskazaniem na CD.
Pozdrawiam
 

felis

New member
To jest zakup odwrotny do wymagań, dla mnie to absurdalne, zważywszy że playery do plików to malutkie skrzyneczki ;)
Nie wiem czy taki player z blu-ray to aż tak malutka skrzyneczka. Na pewno będzie to jednak kolejna skrzyneczka i powiększenie plątaniny kabli o 2 sztuki (zasilający i łączący ze wzmacniaczem). Nie chcę tego, bo z uwagi na alergicznego synka potrzebuję mieć ułatwiony dostęp do usuwania kurzu.
Wiem, że mój zakup to kompromis. Owszem wolałbym NAD-a wzmacniacz + CD + Blu-ray, którego odsłuchałem w salonie. czemu NAD-a? Bo jego brzmienie pasowało mi bardziej niż jakieś Rotele itp.
Ale prawda jest taka, że wydałbym na to kupę kasy i nie wykorzystał potencjału drzemiącego w zakupie.
Chcę dobrego (nie perfekcyjnego) dźwięku CD i uniwersalnego playera w jednym opakowaniu.
Dlatego pytam czy Yamaha BD-S673 spełni te oczekiwania. Jestem otwarty na inne propozycje, ale nie wykraczające poza moje założenia o jednej obudowie.
Pozdrawiam
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pozwolicie ze podepne sie pod temat. Ja mam BD panasonic 210 i rzeczywiscie jesli chodzi o obraz to Panasonic jest extra pod tym wzgledem, dzwiek i tak idzie w formie bitstream do amplitunera wiec BD w niego nie ingeruje. Rzecz jasna slucham tez na nim mp3/Audio CD i teraz mam do was pytanie, czy w przypadku odsluchu plyt lepiej podlaczyc analogowo do Denona 1910 aby to odtwarzacz budowal brzmienie czy cyfrowo aby to Denon zajal sie obrobka dzwieku? Po analogu zauwazylem podbity bas i gore, cyfra jest bardziej neutralna.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy taki player z blu-ray to aż tak malutka skrzyneczka. Na pewno będzie to jednak kolejna skrzyneczka i powiększenie plątaniny kabli o 2 sztuki (zasilający i łączący ze wzmacniaczem). Nie chcę tego, bo z uwagi na alergicznego synka potrzebuję mieć ułatwiony dostęp do usuwania kurzu.
Wiem, że mój zakup to kompromis. Owszem wolałbym NAD-a wzmacniacz + CD + Blu-ray, którego odsłuchałem w salonie. czemu NAD-a? Bo jego brzmienie pasowało mi bardziej niż jakieś Rotele itp.
Ale prawda jest taka, że wydałbym na to kupę kasy i nie wykorzystał potencjału drzemiącego w zakupie.
Chcę dobrego (nie perfekcyjnego) dźwięku CD i uniwersalnego playera w jednym opakowaniu.
Dlatego pytam czy Yamaha BD-S673 spełni te oczekiwania. Jestem otwarty na inne propozycje, ale nie wykraczające poza moje założenia o jednej obudowie.
Pozdrawiam

Już kiedyś poruszałem podobny temat. Sam miałem starsze DVD Yamahy, kumpel miał Marantza. Ja teraz mam Samsunga a kumpel Panasonica:) Nie wszystkie płyty mi chciał czytać, drobne ryski i były przeskoki i zawiechy obrazu. Bardzo czułe urządzenia. Oczywiście za kupnem BD z kompletu przemawia ładniejszy wygląd, bo co jakości w stereo jak kupisz np. Panasonica DMP-BDT500, Asusa bds-700 , czy nie mówiąc już o jakimś OPPO to też ta jakośc będzie bardzo dobra. BD "Firmowe" jest mniej multimedialne i uniwersalne. Jeżeli zależy Ci na plikach MKV, FLAC, Divix, zdjęciach w różnych formatach to uważam że lepiej zainwestować w coś ze stajni Panasonic, LG, Samsung, Asus itd. A tak na marginesie, ja niektóre podzespoły w starym DVD Yamahy miałem Philipsa, więc płacisz sporo więcej za znaczek Yamahy. Takie jest moje zdanie sugerując się moim starszym DVD i sprzętem kumpla (miał te same problemy co ja), możliwe że teraz w takich nośnikach jest znacznie lepiej, ale patrząc na to jak firmy idą na ilośc a nie jakość to wątpię. Jeżeli zależy Ci na jakości w muzyce, a widzę że masz z ilością miejsca podobne problemy co ja, to dobrym rozwiązaniem jest kupno tańszego BD i dokupienie zewnętrznego DAC.
 

felis

New member
czy w przypadku odsluchu plyt lepiej podlaczyc analogowo do Denona 1910 aby to odtwarzacz budowal brzmienie czy cyfrowo aby to Denon zajal sie obrobka dzwieku?
Wg mnie, lepiej podłączyć w taki sposób by Tobie brzmienie zestawu podobało się bardziej.
W sklepie sprzedawca też puszczał mi sprzęt z wysokiej półki, ale w moim odczuciu brzmiał brzydko i płasko, a przy starszych płytach wręcz beznadziejnie. Dlaczego? Bo przez całe lata słuchałem rocka z Technicsa i kolumn Altusa. Może i sztucznie podbite basy oraz soprany, ale do dziś mi to bardziej odpowiada zamiast tzw. czystego cyfrowego dźwięku z CD. Dopiero NAD zabrzmiał trochę w starym stylu. Dlatego nie obchodzą mnie obecne trendy bo sprzęt ma grać dla mnie i nie bedę słuchał "płasko" swoich ulubionych kapel tylko dlatego, ze panuje moda na tzw. "czyste" brzmienie.

krzysiek1980 napisał:
Jeżeli zależy Ci na plikach MKV, FLAC, Divix, zdjęciach w różnych formatach to uważam że lepiej zainwestować w coś ze stajni Panasonic, LG, Samsung, Asus itd.
Zależy mi na jednej "skrzynce" i brzmieniu CD oraz multimedialności lepszej niż daje Yamaha BD-S673, ale w podobnej lub niższej cenie. Oczywiście jeżeli wiadomo coś, że wspomniana yamaha ma słabą korekcję błędów i skacze przy drobnych ryskach na płycie to tez proszę o informację. Jeżeli masz jakąś konkretną propozycję to chętnie wysłucham.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
A nie prościej kupić jakiejś oszklonej szafeczki i do niej schować sprzęt ?

Obawiam się że sprzęt którego szukasz nie istnieje ;>
 

felis

New member
Obawiam się że sprzęt którego szukasz nie istnieje.
Ale dlaczego nie istnieje? Sadzę że ta yamaha spełni moje oczekiwania. Chyba, że ktoś ma konkretne argumenty przemawiające za wyborem innego urządzenia. Wtedy proszę o konkretne propozycje.
Wg mnie nic nie wskazuje by płyty CD miały z niej gorze brzmienie niż moje obecne Sony DVD/CD NS52P, nawet w okresie gdy było całkiem sprawne (teraz trzeszczą niektóre CD, a inne przeskakują, trzeba naprawdę perfekcyjnej płyty by grała poprawnie).
O multimediach w sony nie wspomnę, bo należy do nich tylko divx z płyty i mp3.
Moje pytanie brzmi ta Yamaha czy coś innego i dlaczego.

Aha szafeczka. Mam drewniane meble zrobione na wymiar. Myślę, że prościej jednak kopić urządzenie all in one. Szczególnie, że lubię mieć sprzęt na wierzchu, a nie kłapać drzwiczkami ile razy chce zmienić płytę, a plątanina kabli i tak wystaje poza szafeczkę.
 
Do góry