Onkyo BD-SP809 czy wart swojej ceny?

Bobby75

New member
Witam,

posiadam ampli onkyo txnr 608 i do niedawna miałem blu philipsa 9600. Wymyśliłem sobie zmianę i teraz gdy już Philipa sprzedałem zwątpiłem w to co chcę kupić . Planowałem zakup: Onkyo BD-SP808 ,Denon DBP-1611UD, Denon DBT-1713UD lub Onkyo BD-SP809.
Chciałem 808kę bo były dostępne ostatnie sztuki ale takie moje szczęście że już wyszły a była dobra cena. Denon DBT-1611UD jest jeszcze do dostania tez za dobre pieniądze ale opinie co do jakości tego odtwarzacza są podzielone, a to problemy z tacką itp. 1713 i 809 to nowy sprzęt trzymający cenę ale czy wart jest tyle ? Zastanawia mnie 809 ale czy warta jest tych pieniędzy prawie 2tys. Jak widzicie nie zależy mi na kpl ampli i blu tej samej firmy ale nie chce też Panasa LG czy innych bo czasem też może znajdzie się chwilka na posłuchanie muzyki nie tylko film.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Na czym to będzie wyświetlane ?
To porządny odtwarzacz ale jak dla mnie pakowanie kasy w niego żeby podłączyć go do takiego amplitunera to średni pomysł :>
Na pewno wniesie dużo wygody przy słuchaniu CD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To chyba bedzie lepsze rozwiazanie.... jakbys mial lepszy ampek i oczywiscie wiekszy tv to wtedy tak , ja przymierzam sie do tego BD lum bd marantza 5 ale do amplitunera onkyo 5010 i tv 55 cali. Kup denona jak dobra cena.
lolek
 

arturkrz

New member
denon 1611

No więc jest Denon DBP-1611UD ostatnia sztuka z salonu Denona w bardzo fajnej cenie :)

Jeśli możesz napisz jak się sprawuje Denon. Czy nie masz problemów z tacką, które są opisywane przez kilka osób?
Zastanawiam się nad tym Denonem lub Marantrzem 7004.
Wcześniej myślałem o Pioneer-ze lx55 ale ma bardzo złe oceny...
 

irek29

Member
Podepnę się pod temat. Czy posiada ktoś odtwarzacz Denon DBT-1713 UD? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii kogoś, kto ma ten sprzęcik. Chodzi przede wszystkim czy wart jest swojej ceny, jak z plikami mkv i napisami w oddzielnym pliku, oraz ogólne wrażenia z obrazu i dźwięku.
 

Bobby75

New member
Denon był i się zmył :) ... kupiłem w dobrej cenie i po miesiącu sprzedałem . Porównując do tego co miałem ( HK BDT20, Philips 9600 ,PS3 ) jest dużo lepszy pod każdym względem choć obraz w 9600 myślę że stał na tym samym poziomie. NIe będę się rozpisywał nad wadami i zaletami bo miał to i to ale jeśli chodzi o tackę myślę że coś jest na rzeczy. Z całą pewnością pomiędzy pierwszym dniem a po upływie trzech tygodni tacka straciła na płynności. Ja jednak zdecydowałem się na onkyo bd-sp809.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To ja nie wiem co za sprzęty teraz robią, jak po 3 tygodniach już BD nie chodziło tak jak sklepowe? Ja mam DVD 7-8 letnie i wszystko chodzi tak jak w pierwszy dzień po przyniesieniu do domu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

irek29

Member
Bobby75 w takim razie czy możesz się podzielić wrażeniami z użytkowania bd-sp809 Bo ja właśnie zdecydowałem się (po sprzedaży 578 ) na ampli onkyo, mimo nieciekawych opinii biorę 616. Od kilku, a może nawet kilkunastu lat z tą firmą, jakoś mnie do niej pcha mimo ostatnich wpadek.
 
Ostatnia edycja:

Bobby75

New member
Witam,
więc tak stałem się posiadaczem Onkyo BD-SP809 za co bardzo dziękuję... Blackninja :). Zakupiony egzemplarz jest w kolorze srebnym i tu porównując do Denona 1611 dzieli je przepaść. Panel przedni rewelacyjne alu, obudowa również zdecydowanie sztywniejsza. Panel tylni również bogatszy i lepszej jakości ( pozłacane końcówki, 2 x hdmi itp ) . Zewnętrznie na minus USB z tyłu odtwarzacza ( na szczęście u mnie stoi swobodnie na komodzie i nie ma problemu z dostępem ). Uruchomienie porównywalne do Denona trwa kilkanaście sekund ale mechanizm jest cichszy ( dla tych którzy mierzą czas startu ze stoperem w ręku jest opcja w menu szybkiego startu i naprawdę działa z tym że producent informuje o wzroście poboru prądu co jest z całą pewnością prawdą gdyż po uruchomieniu tej opcji zauważyłem wieczorem że wyświetlacz mimo że nie podaje informacji jest lekko podświetlony ). Jeśli chodzi o wyświetlacz czego byłem świadomy przed zakupem tu Denon bije Onkyo na głowę. Wyświetlany jest tylko czas kiedy Denon podawał wszystkie informacje o odtwarzanej ścieżce. Tacka na płyty pracuje równo i bez problemów. Odtwarzanie tu Denon był mniej wrażliwy na nieorginalne kopie a mianowicie Onkyo nie odczyta krążka który nie jest właściwie sfinalizowany ( zapętlony ) Denon nie miał z tym problemu. Jako że ja używam jedynie płyt z wypożyczalni i płyt audio to Denona nie sprawdzałem pod kątem divix, avi itp ale pożyczyłem coś tam w tym formacie i Onkyo nie miało kłopotu z projekcją. Nie zawsze jednak dostępna była funkcja napisów lecz tu mogłem coś jeszcze przeoczyć ( MKV postaram się sprawdzić w sobotę ). Jakość odtwarzanych materiałów zarówno audio jak i video jest na wysokim poziomie ( na moim TV nie widzę różnicy ) połączenie blu i ampli z THX w kinie rewelacja ( Blakninja teraz już tylko sub do moich JBL :) ). Odtwarzacz po włożeniu płyty audio CD usilnie włącza TV czego Denon nie robił i bardzo mnie to irytowało na szczęście rozwiązanie tego problemu leży w menu i już po problemie. Oprogramowanie przejżyste czytelne ( dostępne również w j.polskim ). USB czyta szybo i wszystko to co podaje producent .Blu podłączone do sieci domowej szybko i sprawnie. Aktualizacja softu zrobiona w locie z netu bez problemów. Pilot prosty i czytelny porównywalny do Denona. Tyle po paru dniach na sprawdzenie wszystkiego nie było jeszcze czasu.
 

irek29

Member
Dzięki za cenne i rzeczowe informacje, czekam jeszcze na resztę Twoich testów i mam nadzieję, że się nimi z nami podzielisz. Ja zakup planuje nie wcześniej niż w połowie marca więc czekam z niecierpliwością na info.
 

krystiano8

New member
Tak samo jak Irek też planuje zakup tego Blu-raya....Bobby75 czy próbowałeś coś jeszcze testować przez USB....avi, mkv...?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, przy okazji tematu BD mam pytanie odnośnie kabli HDMI. Ogólnie się mawia że kabel musi być dobrze wykonany i tyle, a specyfikacja 1.2, 1.3, 1.4 tyczy się wejść/wyjść w danym urządzeniu. Ale ostatnio jak czytam, wiele osób pisze że w przypadku 3D/BD lepiej kupić kabel High Speeed niż Standard. Co o tym sądzicie? Czy to wymysł marketingowy, a kabel jest po prostu kablem? Czy taki zwykły kabel, nawet w standardzie 1.2 prześle obraz 3D i dźwięk HD? Niby te kabelki High Speed mają większą przepustowość. Zawsze mi się zdawało że sygnał cyfrowy albo jest, albo go nie ma, i nie zależy to od kabla. Myślę że analogicznie można porównać specyfikacje USB, kiedyś było 2.0, teraz 3.0, ale czy na szybkość przesyłu danych między np. odtwarzaczem MP3 a PC, ma wpływ jakim kablem to podłączymy?
 
Ostatnia edycja:

Bobby75

New member
Panowie od 2 tygodni nie włączam sprzętu a to za sprawą zmiany TV . Stary sprzedałem a nowy pojawi się myślę do świąt. Nawał obowiązków i nie mam na nic czasu.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Panowie, przy okazji tematu BD mam pytanie odnośnie kabli HDMI. Ogólnie się mawia że kabel musi być dobrze wykonany i tyle, a specyfikacja 1.2, 1.3, 1.4 tyczy się wejść/wyjść w danym urządzeniu. Ale ostatnio jak czytam, wiele osób pisze że w przypadku 3D/BD lepiej kupić kabel High Speeed niż Standard. Co o tym sądzicie? Czy to wymysł marketingowy, a kabel jest po prostu kablem? Czy taki zwykły kabel, nawet w standardzie 1.2 prześle obraz 3D i dźwięk HD? Niby te kabelki High Speed mają większą przepustowość. Zawsze mi się zdawało że sygnał cyfrowy albo jest, albo go nie ma, i nie zależy to od kabla. Myślę że analogicznie można porównać specyfikacje USB, kiedyś było 2.0, teraz 3.0, ale czy na szybkość przesyłu danych między np. odtwarzaczem MP3 a PC, ma wpływ jakim kablem to podłączymy?


W obydwu przypadkach właśnie przepustowość ma znaczenie.

Kiepskiej jakośi kabel USB będzie bardzo wolno przegrywał dane np. na "mp3", a z niektórymi dyskami w ogóle nie zadziała bo bedzie dla nich za wolny ( można łatwo przeprowadzić taki test w domu ;) )

Z HDMI jest analogicznie ;>
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A to ma znaczenie tylko w przypadku podłączenia BD z ampli, czy również ampli z TV? Pytam się bo mam kabelki standard, a niedługo myslę żeby kupić jakieś BD, tylko nie wiem czy wymieniać te 2 kable, czy tylko jeden starczy? Czyli piszesz że po kablach standard dźwięk HD i obraz nie pójdą?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry