LG BD660 Jaki kabel do dzwieku ?

Johnoka

New member
Cześć

Kupuje odtwarzacz LG BD660. Mam klopot bo nie wiem jaki kabel do przesyłania dźwięku kupić. Telewizor to Toshiba 40RL933. O ile wiem TV i ten odtwarzacz maja wejście Digital audio, tylko w tym problem, ze nie mogę takiego kabla znaleźć w zadnym sklepie. Szukałem pod rożnymi nazwami i nic nie znajduje. Mógłby ktoś podać link do takiego kabla najlepiej na agito.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Cześć

Kupuje odtwarzacz LG BD660. Mam klopot bo nie wiem jaki kabel do przesyłania dźwięku kupić. Telewizor to Toshiba 40RL933. O ile wiem TV i ten odtwarzacz maja wejście Digital audio, tylko w tym problem, ze nie mogę takiego kabla znaleźć w zadnym sklepie. Szukałem pod rożnymi nazwami i nic nie znajduje. Mógłby ktoś podać link do takiego kabla najlepiej na agito.

A dlaczego nie podłączysz kablem HDMI z BD do TV? Przecież kabel ten prześle zarówno dźwięk jak i obraz.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nawet o tym nie pomyslalem ! Czy ten kabel : Kabel HDMI męski - HDMI męski v1.4 1.8m Sie nadaje ?

Kabel HDMI jest tylko jeden rodzaj. Nie ma męski czy żeński. A te oznaczenia 1.3, 1.4 to też chwyt marketingowy. Standard 1.3 czy 1.4 to muszą mieć urządzenia do których podłączasz, żeby przesłać 3D, dźwięk HD itd. Kup zwykły kabel HDMI i będzie ok. W przeciewieństwie do kabli analogowych, w kablach cyfrowych nie ma różnic w jakości dźwięku czy obrazu, albo będzie działał albo nie.
 

Johnoka

New member
Jeszcze mam takie pytanie. Chciałbym do tego odtwarzacza dokupić jakieś dwa małe głośniczki. Czy mógłbyś podać jaki model powinienem szukać ?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Dwa małe głośniczki to masz w telewizorze. Określ ile chcesz kasy na to przeznaczyć i co chcesz tym osiągnąć. Nie masz żadnego sprzętu grającego audio? Wzmacniacz? Wieża? Kino domowe?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeszcze mam takie pytanie. Chciałbym do tego odtwarzacza dokupić jakieś dwa małe głośniczki. Czy mógłbyś podać jaki model powinienem szukać ?

Ale jak je chcesz podłaczyć pod ten BD? Najlepiej jakbyś miał jakiś wzmacniacz. Chyba że dałoby radę podłaczyć takie komputerowe pod wyjście słuchawkowe w TV, ale do końca nie wiem bo nigdy tego nie próbowalem. Jak ci brakuje lepszego dźwięku to może warto dozbierac do jakiegoś soundbara?
 

Johnoka

New member
Chodzi o to, że jakbym włożył płytkę z samym dźwiękiem nie musiałbym włączać do tego telewizora. Na internecie widziałem zdjęcia z tylu tego odtwarzacza i widać, że są tam dwa wejścia audio.[Ahh kasuje mi linka bo musze miec 5 postow]

Miałem lepsze foto ale nie mogę go znaleźć. Z tylu jest audio left i right. Czy są głośniki które mógłbym podłączyć pod te wejścia ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chodzi o to, że jakbym włożył płytkę z samym dźwiękiem nie musiałbym włączać do tego telewizora. Na internecie widziałem zdjęcia z tylu tego odtwarzacza i widać, że są tam dwa wejścia audio.[Ahh kasuje mi linka bo musze miec 5 postow]

Miałem lepsze foto ale nie mogę go znaleźć. Z tylu jest audio left i right. Czy są głośniki które mógłbym podłączyć pod te wejścia ?

To są wyjścia analogowe audio do podłaczenia pod wzmacniacz czy amplituner, a nie kolumny.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czy taki wzmacniacz jest drogi ? Mógłbyś podać kilka przykładów ?

Nie są drogie. Zależy czego potrzebujesz?, bo są amplitunery do KD, gdzie możesz podłączyc komplet kolumn 5.1, 7.1 itd. Są też amplitunery i wzmacniacze stereo, gdzie muzyka lepiej zabrzmi ale nie puscisz filmu np. w DD czy DTS. Praktycznie z nówek do 1k podstawowe modele już kupisz, a z używanych jeszcze taniej. Możesz za 1300zł kupic jakis plastikowy komplet do KD, albo jak pisałem jakiegoś soundbara. Ja 2 lata temu sprzedałem używany ampli Yamahy i komplet 5.0 Koda za 600zł w 100% sprawny i nie naprawiany, więc takich okazji na Allegro czy na Tablica.pl sporo można znaleźć. Wtedy nie dosyć że masz pod co podłaczyc to jeszcze masz dźwięk 5.1.
 
Do góry