Nagrywarka BD

DarkMag

New member
Witam.
Planuję zakup nagrywarki BD.
Głównie będzie służyła do nagrywania filmów.

Wymagania: żeby PS3 te filmy czytało ; P Może dziwne ale czytałem, że niektóre odtwarzacze nie radzą sobie z płytami nagrywanymi przez niektóre nagrywarki.

Cena: do 400zł chyba, że trafi się coś naprawdę wartego uwagi.

Pozdrawiam.
 

DarkMag

New member
Może ujmę to inaczej.

Zależy mi na sprzęcie, który odtworzy filmy 1080p ściągnięte z internetu.
Aktualnie widzę dwa rozwiązania: Nagrywarka BD lub Media Player.

Z tym, że MP wiąże się z ograniczeniem pamięci (w końcu dysk się zapełni).
W przypadku BD mam obawy co do tego czy PS3 oraz odtwarzacze BD będą czytały takie filmy.

Z MP zaciekawił mnie Hyundai MBox P3100S.
Możliwość zamontowania 2x 3,5" po 2TB
Tuner DVB-T
Obsługa wielu formatów (w tym tych na których mi zależy).

Moje preferencje kierują się bliżej nagrywaniu płyt.
Jak już mówiłem dysk kiedyś się zapełni i z jakiegoś filmu trzeba będzie zrezygnować, a po płytę po prostu idę do sklepu.
Druga sprawa jeśli chciałbym obejrzeć film z rodzicami (mieszkają niecałe 100km ode mnie) to łatwiej wziąć parę płyt w kieszeń niż dymać z Media Playerem.

Trochę się rozpisałem, mam nadzieję, że spójnie i zrozumiale.
Pozdrawiam.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Oczywiście to jest kwestia gustu, ale ja bym polecał mp bez wewnętrznego dysku (mniejszy hałas, mniejsza emisja ciepła) i dodatkowo zewnętrzne po usb urządzenie an dysk typu hot-swap albo stacja dokująca. Dyski się zapełniają, ale jest możliwośc ich wymiany na nowe dodatkowe, co i tak wyjdzie taniej niż zbieranie płyt bd.
 

Soryu

New member
Bez reklam
HDD 1,5tb za 300 zł - ok, może wychodzi tyle samo, i jak jak ktoś lubi żonglować 40 płytami (1tb) to oczywiście nic mi do tego. ;]
 

DarkMag

New member
Dalej mam mały mętlik.
Ale chyba jednak przewagę mają płyty BD.

Co polecacie z nagrywarek BD?

Cena...

Wymagania: Ma nagrywać i działać na PS3 ; )

Czy BD od LG psuje się tak samo szybko jak DVD?
 

krazy777

Member
Bez reklam
HDD 1,5tb za 300 zł - ok, może wychodzi tyle samo, i jak jak ktoś lubi żonglować 40 płytami (1tb) to oczywiście nic mi do tego. ;]


Zależy co nagrywasz. Filmy ściągnięte z sieci możesz spokojnie potem jeszcze raz ściągnąć. Ja np. nagrywam filmy z kamery i myślę, że lepiej będzie jak uwali mi się np. 1 płytka niż cały dysk z filmami z dajmy na to 3 lat.
 

marttino

New member
No właśnie tego nikt nie wie. Nie wiem co robić, kupując nagrywarkę mam możliwość wypaleńia płyty. Materiał zgrany z kamery i obrobiony nagrywam na blu-ray i daję rodzinie i znajomym, nie muszę wtedy dysku pożyczać, a jakość hd uzyskam tylko na blu ray.
Z drugiej strony nie ma odtwarzarki wiec dobrze by było gdyby też odtworzyła.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie na DVD DL zmieści się około godzina nagrania.
Jednak do odtworzenia potrzeby jest odtwarzacz Blu-Ray (lub inny posiadający taki napęd).
Na DVD takiej płyty się nie odtworzy.

Jednak na dzień dzisiejszy ceny nagrywarek i odtwarzaczy Blu-Ray (oraz płyt) są na tyle niskie, że nie jest to już problem.
(Gdzie te czasy kiedy nagrywarka DVD kosztowała 1tys zł a płyta DVD 100zł...)
 
Ostatnia edycja:
Do góry