Czy istnieje odtwarzacz 3D Blu-Ray i obsługujący pliki "rmvb"

szymonmtb

New member
Witam,

Czy produkowany jest odtwarzacz dvd, obsługujący filmy:
3D Blu-Ray i zarazem odtwarzający pliki RMVB ??

Jeśli macie taką możliwość, to podajcie jaka to firma, model i ile takie "cacko" kosztuje ?

PS. Złego słowa nie powiem, jeżeli odtwarzacz będzie można podpiąć pod WiFi. :grin:

Przypuszczam, że to zbyt duże wymagania :niewiem: ??
 

szymonmtb

New member
Możliwe, że się powtarzam i pytanie nie jest do końca poprawnie napisane, ale dla "laika" bez różnicy jest czy odtwarzaczem jest dvd, BR... Ważne aby sprzęt mógł odtwarzać "wszystkie obecne na rynku formaty plików" - dlatego przypuszczalnie nikt nie podejmuje powyższego tematu ...

Po poszukiwaniach na google, tu ciężko było coś odnaleźć...

Jako ostatnią deską ratunku poszukiwań potraktowałem serwis alle...umięŚciemniać ...
i jak grzyby po deszczu pojawiły się wyniki: ...Odtwarzacze Blu-ray... obsługiwane formaty plików: rmvb.

Do efektów wyszukiwania zaliczam:
1) SAMSUNG BD-E5500
2) LG BP620
*3) ASUS O!Play BDS-700

Dla pewności przeszukałem jeszcze opisy tych modeli na stronach producentów, jednak tylko jeden z trzech powyższych odtwarzaczy *3) na stronie producenta posiadał opis w specyfikacji: Video pliki "rmvb".

Dlatego moje dodatkowe pytanie: czy ktoś z forumowiczów używa "odtwarzacza" *3) ASUS O!Play BDS-700 ??
Jako tak, to proszę o informację na temat jakości odtwarzanych filmów przez ten sprzęt.
A może znacie inne marki pasujące do hasła: Ble-ray i "rmvb" ?

Z góry wielkie dzięki, za Wasze odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

panicz1987

New member
Witam, ja jestem posiadaczem tego odtwarzacza, ale sprawdzałem na nim plików rmvb. Jeśli bardzo Ci na tym zależy mogę to zrobić i jutro dać odpowiedz w tej kwestii.
 

szymonmtb

New member
Jeżeli możesz, to proszę sprawdź czy faktycznie odtwarza pliki "rmvb".
(np. z nagrywanych samemu płyt RW, lub z przenośnych "pendraków" :p :)

Napisz też, czy jesteś zadowolony z jakości obrazu - głównie chodzi o filmy BRay lub 3D (wymagające dobrego procesora lub lasera czytającego płyty - nie wiem co dokładnie odpowiada za czytanie najwyższej jakości filmów :?:).
Czy przycina obraz ??

Ewentualnie napisz jak zauważyłeś jakieś:
plusy/
minusy tego sprzętu/
czy dobrze czyta filmy z oryginalnych płyt dvd, jak i tych ripowanych.

Z góry wielkie dzięki za opis tego odtwarzacza :bober:
 

bluray

Banned
Regionfree without paying a massive 300$ mod fee is nice though and it´s the last bluray player without cinavia.
Asus O!Play BDS 700??
Poczytaj opinie na AVSforum.
Jako BD player nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jakość video jest zawsze chwalona. Podobnie audio.

Druga sprawa to pliki. W sieci cała masa "wynalazków", czyli samodziałów.
PC-ty dają sobie z tym radę, ale net-playery zawsze czegoś nie zagrają.

Większość krytycznych uwag nie jest wiarygodna.
- brak Cinavia,
- region free,
- 2 x HDMI OUT
- gra ISO BD/3D BD.

Najczęstszy błąd to poszczanie treści 30 fps (NTSC) w trybie 25 fps (PAL) lub na odwrót.
Kup via net i masz 7 dni na testy.
 
Ostatnia edycja:

panicz1987

New member
Jeżeli możesz, to proszę sprawdź czy faktycznie odtwarza pliki "rmvb".
(np. z nagrywanych samemu płyt RW, lub z przenośnych "pendraków" :p :)

Napisz też, czy jesteś zadowolony z jakości obrazu - głównie chodzi o filmy BRay lub 3D (wymagające dobrego procesora lub lasera czytającego płyty - nie wiem co dokładnie odpowiada za czytanie najwyższej jakości filmów :?:).
Czy przycina obraz ??

Ewentualnie napisz jak zauważyłeś jakieś:
plusy/
minusy tego sprzętu/
czy dobrze czyta filmy z oryginalnych płyt dvd, jak i tych ripowanych.

Z góry wielkie dzięki za opis tego odtwarzacza :bober:

-Czyta pliki rmvb z dysku podpiętego pod USB i przez DLNA (plik 336mb)
-Jeśli chodzi o jakość obrazu jak dla mnie jest b.dobra. Wcześniej używałem LG BD390, jakość filmów DVD ulega lekkiej poprawie, BD b.dobra. Niestety nie posiadam BD 3D wiec w tej kwestii nie udzielę odpowiedzi. TV to LG PK350, jak dla mnie jakość jest ok.

-Obrazu nie przycina, zarówno z płyt jak i przy dużych plikach mkv.
-Czyta BD ISO oraz DVD ISO
-Obsługuje bardzo wiele formatów plików w tym flac oraz mkv z różnymi formatami dźwięku itp...
-Youtube z funkcją HD

Minusy:
-Bardzo słaby software, bardzo dużo błędów,
-Przy słuchaniu radia internetowego potrafi zerwać połączenie,
-Potrafi sie zaciąc przy odtwarzaniu mp3 z dysku,
-Z płyt BD wyświetla obraz 24p, z dysku USB nie...
-Pilot nie robi dobrego, pierwszego wrażenia, strasznie lekki ale to rzecz gustu,
-Jak dla mnie przydały by się jeszcze 2 przyciski na froncie, wstecz i do przodu,
-Przy odtwarzaniu płyty z muzyką mógłby odtwarzać ją od razu bez konieczności włączania TV i konieczności zatwierdzenia pilotem.

Na tą chwile na szybko nie przychodzi mi już więcej nic do głowy, jeśli były by jakieś dodatkowe pytania to służę pomocą :)
 

szymonmtb

New member
Wielkie dzięki "panicz1987" za opis cech tego odtwarzacza :)

Przeglądają forum "AVSforum" podane przez użytkownika "bluray" i faktycznie znalazłem chyba tylko 1-2 pozytywne opinie na temat Asusa (jest tak, jak napisała na tym forum jedna osoba: łatwiej jest negować, niż obiektywnie opisywać cechy za/przeciw).
Nic nie piszą o "rmvb".


"panicz1987" mozesz mi trochę przybliżyć Twój poniższy wątek:
"-Z płyt BD wyświetla obraz 24p, z dysku USB nie..."
czyli jakich obrazów nie wyświetla z USB ??


oraz
"-Przy odtwarzaniu płyty z muzyką mógłby odtwarzać ją od razu bez konieczności włączania TV i konieczności zatwierdzenia pilotem."
nie da się np. odtwarzać muzy przez włączenie odtwarzacza i amplitunera + głośników ? chyba jest jakiś wyświetlacz w odtwarzaczu, więc po co TV ?
 

panicz1987

New member
Wielkie dzięki "panicz1987" za opis cech tego odtwarzacza :)

Przeglądają forum "AVSforum" podane przez użytkownika "bluray" i faktycznie znalazłem chyba tylko 1-2 pozytywne opinie na temat Asusa (jest tak, jak napisała na tym forum jedna osoba: łatwiej jest negować, niż obiektywnie opisywać cechy za/przeciw).
Nic nie piszą o "rmvb".


"panicz1987" mozesz mi trochę przybliżyć Twój poniższy wątek:
"-Z płyt BD wyświetla obraz 24p, z dysku USB nie..."
czyli jakich obrazów nie wyświetla z USB ??


oraz
"-Przy odtwarzaniu płyty z muzyką mógłby odtwarzać ją od razu bez konieczności włączania TV i konieczności zatwierdzenia pilotem."
nie da się np. odtwarzać muzy przez włączenie odtwarzacza i amplitunera + głośników ? chyba jest jakiś wyświetlacz w odtwarzaczu, więc po co TV ?

Chodziło mi o to, że z płyt BD jest obraz 1080p 24hz, a z dysku USB plik mkv jest wyświetlany 1080p 50hz, nie wiem jak to fachowo sprecyzować...

Z odtwarzaniem płyty z muzyką chodziło mi o to, że po włożeniu jakiejkolwiek płyty do odtwarzacza wyskakuje komunikat "czy chcesz odtworzyć ten dysk?" i trzeba to zatwierdzić pilotem i dopiero wtedy uruchamia się płyta, nie ma auto startu bez zatwierdzenia.
 

szymonmtb

New member
Dzięki za odpowiedź.
Jak możesz to powiedz, czy próbowałeś aktualizować software do ostatniej wydanej aktualizacji - może to coś pomoże ?

Powiedz też czy odtwarzacz BDS-700, ma dodatkowy (oddzielny) zasilacz jak wersja BDS-500, czy zasilanie jest podłączone bezpośrednio do "obudowy" odtwarzacza BDS-700 ??

Z góry dzięki za odp...
 

panicz1987

New member
Dzięki za odpowiedź.
Jak możesz to powiedz, czy próbowałeś aktualizować software do ostatniej wydanej aktualizacji - może to coś pomoże ?

Powiedz też czy odtwarzacz BDS-700, ma dodatkowy (oddzielny) zasilacz jak wersja BDS-500, czy zasilanie jest podłączone bezpośrednio do "obudowy" odtwarzacza BDS-700 ??

Z góry dzięki za odp...

Tak, od razu aktualizowałem. Obecnie posiadam najnowszą wersje firmware. Mam nadzieje, że wypuszczą poprawioną wersje i większość problemów zniknie, bo wtedy za tą cenę będzie to bardzo dobry sprzęt, w sumie już jest tylko może to ja mam wygórowane wymagania :p.

Kabel zasilający jest podłączany bezpośrednio do obudowy, nie jest to tzw. "ósemka" tylko taki większy jak np do amplitunera.
 

bluray

Banned
Z płyt BD wyświetla obraz 24p, z dysku USB nie...
Sprawdź to bo u mnie czyta z ex HDD 24p.

Podobny wpis jest na AVSforum.
Otóż jest to sprawa oflagowania czy też organizacji płyty BD.
Wykryłem, że główny plik m2ts (Mroczny Rycerz) odtwarza się (rip na HDD AnyDVD) z błędnym fps-em.
Więc nic dziwnego, że nie ma płynności.
Zaś po wykonaniu dyspozycji [play] na folderze odtwarzanie jest już 1080/24p, więc zgodne z filmem żródłowym.
W przypadku mkv sprawdź mediainfo jaki ma ten plik fps.
 

panicz1987

New member
Sprawdź to bo u mnie czyta z ex HDD 24p.

Podobny wpis jest na AVSforum.
Otóż jest to sprawa oflagowania czy też organizacji płyty BD.
Wykryłem, że główny plik m2ts (Mroczny Rycerz) odtwarza się (rip na HDD AnyDVD) z błędnym fps-em.
Więc nic dziwnego, że nie ma płynności.
Zaś po wykonaniu dyspozycji [play] na folderze odtwarzanie jest już 1080/24p, więc zgodne z filmem żródłowym.
W przypadku mkv sprawdź mediainfo jaki ma ten plik fps.

Sprawdzałem w plikach mkv i mają 23.973fps.

Poprawka, płyta BD i BD ISO idą 24p
 
Ostatnia edycja:
Do góry