Odtwarzacze BR3D z i bez plyt 3D?

Receptura

New member
Witam,
ostatnio po zakupie nowego telewizora LG 47LM765S zastanawiam się nad zakupem jakiegoś dobrego odtwarzacza BluRay a ponieważ oglądałem parę filmów w 3D na telewizorze i mi się to spodobało to pomyślałem, że może zainwestuję w odtwarzacz z technologią 3D. I tu się pojawia moje pytanie... W jednej z znanych sieciówek znalazłem akurat dwa (moim zdaniem - nie wiem czy słusznie) dobre modele ale... Jeden z nich odtwarza płyty BR3D (LG HR720T) a drugi ich nie odtwarza ale jest odtwarzaczem BR3D (LG BD660), o co chodzi? To co robi ten drugi z 3D skoro nie odtwarza takich płyt tylko BluRay i DVD? Zamierzałem też kupić Sony PS3 - podobno mozna teraz na nim oglądać BR3D, ile w tym prawdy, może jakiś użytkownik się wypowie?

Oprócz powyższego chciałbym prosić o pomoc w wyborze dobrego i przyszłościowego odtwarzacza 3D. To na czym mi zależy to bardzo dobry obraz, cicha praca, szybkie czytanie płyt, odtwarzanie bardzo dużej ilości formatów płyt (BR, BR3D, DVD, DVD+/-R,RW; CD+/-R,RW;CD-Audio) oraz formatów obrazu (DiVX, Xvid, DiVX HD, MKV, AVI, MP4, WMV, AVC-HD itp.) a także formatów dźwięku (DTS-HD, Dolby True HD, Dolby Digital Plus, MP3, WMA, AAC, FLAC itp.). Odtwarzacz ma pracować oczywiście zgodnie z powyższym telewizorem oraz mieć mozliwość podłączenia (słuchania dźwięku) do zestawu Yamaha Pianocraft E840. Graniczna cena - trudno powiedzieć, ale też bez przesady.
 

Receptura

New member
Pomimo sprzecznych informacji w specyfikacji odtwarzaczy na stronie LG Polska w e-mailu od tejże firmy dostałem odpowiedź, że w powyższych modelach płyty BD3D są odtwarzana i są odtwarzane na tej samej zasadzie więc nie rozumiem po co raz w opisie piszą, że jeden odtwarza płyty Blu-ray 3D a w drugim że odtwarza format audio-video 3D BD ale już nic nie wspomną o odtwarzaniu takich płyt (to tyczy się - zgodnie z informacją od LG Polska - wszystkich modeli sygnowanych Blu-ray 3D)...
 

Receptura

New member
Właśnie kupiłem PS3 slim i zaktualizowałem OS do najnowszej dostępnej wersji 4.21 i mogę potwierdzić że PS3 odtwarza także materiały nagrane na BluRay 3D (oczywiście potrzebny jest telewizor z obsługą 3D + okulary 3D a także HDMI 1.4 ethernet).
 
Do góry