Blu-Ray czy może...?

Amaru

New member
Witam,

od pewnego czasu jestem posiadaczem tv Panasonic Viera tx-l47et5, jednak jak to w zdecydowanej większości telewizorów bywa barwa dźwięku pozostawia trochę do życzenia. Posiadam już trochę leciwą wieżę Technics sc-eh750. Niestety niemożliwym jest połączenie tych dwóch sprzętów bezpośrednio, gdyż Technics jako starszej generacji kino domowe oferuje złącze analogowe 5.1 (6 x RCA).

Na razie nie zanosi się na kupno nowego sprzętu muzycznego (bariera finansowa). Stąd moje pytanie czy kupić blu-ray, który ma wyjście 5.1ch / 7.1ch (wiem, że takie są, miałem nawet dzisiaj Samsunga jakiegoś w ręku) czy lepiej pod głośniki obecnego kina domowego kupić nowy amplituner?

Generalnie filmów na płytach cd/dvd/bd nie oglądam, więc jakbym kupował blu-ray zależałoby mi na wejściu USB (pendrive / dysk zewnętrzny), wyjściu analogowym 5.1, bezproblemowym odtwarzaniem popularnych formatów (głównie MKV w jakości 1080p,...), oraz filmów 3D. Generalnie USB w telewizorze daje mi możliwość odtworzenia wszystkiego co chcę, jedynym problemem jest właśnie połączenie Panasonica i Technicsa.

Liczę na pomoc z Waszej strony. Może padną jeszcze jakieś inne rozwiązania, które obecnie nie przychodzą mi do głowy. Zaznaczam, ze budżet mam ograniczony dlatego kupno nowego dobrego kina domowego nie wchodzi w grę. Zależy mi na jak najtańszym i najlepszym rozwiązaniu przy spełnieniu wszystkich warunków (nie chcę kupować jakieś "chińszczyzny" na szybko i jak najtaniej, by tylko to działało ;P).

Pozdrawiam,
Amaru

PS. po wielu przeszukanych wątkach (nie tylko na tym forum), nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na ten temat, tak więc mam nadzieję, że nie dubluję jakiegoś tematu.

:popcorn:
 

Amaru

New member
Dzięki za odpowiedź, zastanawiałem się jeszcze nad blu-ray Samsung c6900, który były lepszy ten Samsung czy Philips 7500 mk2?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
W tanich odtwarzaczach wyjscia analogowe sa ponizej krytyki wiec kupowac by dzwiek był tylko z nazwy to chyba nie najlepszy pomysł. Pozdro
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W tanich odtwarzaczach wyjscia analogowe sa ponizej krytyki wiec kupowac by dzwiek był tylko z nazwy to chyba nie najlepszy pomysł. Pozdro

Panowie to ja też mam takie pytanie. Czy podłączając jak by nie było pod budżetowy ampli do KD odtwarzacz BD i odtwarzacz CD będzie zauważalna poprawa jakości w muzyce na korzyść tego drugiego czy to tylko wyrzucanie pieniędzy? Logiczne że do wzmaka stereo kupuje się CD, ale jak jest z i tak kiepskimi w stereo ampli KD? Kiedyś tak sobie myślałem jak padnie mi DVD, kupić jakiś BD i osobno CD, ale czy jest sens...
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Powinna byc Kris , ja mam dvd pioneera z mozliwoscia sacd i najtanszego blu lg 550 i jakos to gra choc pioneer ma lepsze podzespoły i dzwiek jest lepszy , natomiast tydzien temu zakupiłem DACa nostromo 3 i jeeeees:bober:roznica gra to z hk 255 .Reasumujac w miare cd powinno dac rade.Pozdro;)
 
Do góry