odtwarzacz blu ray, jaki wybrać??

Jurgen84

New member
Witam,
zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza blu ray do mojego KD, które składa się na chwilę obecną z
HK AVR 460
MONITOR AUDIO BX6
MONITOR AUDIO BXC
MONITOR AUDIO SUB BXW10
TV SONY BRAVIA EX500 46'
JAKO ODTWARZACZ WSZELKICH MULTIMEDIÓW NA RAZIE KOMP STACJONARNY POŁĄCZONY Z HK AVR 460 PO HDMI.

chciałem was prosić o radę, sugestie jaki model blu ray wybrać, ogólnie nie mam upatrzonego jakiegoś konkretnego modelu, ale wiem na jakich cechach takiego odtwarzacza mi zależy:

-obraz (kolory, płynność odtwarzania...)
-dźwięk ( standardy DTS HD MA itd)
-port USB przez który będę mógł odtwarzać materiał filmowy z dysku zewnętrznego (musi widzieć dysk zapisany w NTFS, odtwarzać strukturę blu ray z dysku np. kopie 1:1 płyty Blu Ray lub jej obraz ISO, płyty BD-R, BD-RE, inne formaty typu mkv itd, oraz napisy)
-dobry upscaling

reszta funkcji jest mi obojętna, a najbardziej 3d, dobrze by było by się mieścił w przedziale do 500-600zł, ale rozważę każdą propozycję.

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy widać jakąś wyraźną różnice między odtwarzaczem za np 500 zł a takim od 1000zł w górę???

z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Jurgen84

New member
witam.
Polecam dune hd max.

ciekawa propozycja, może po za ceną urządzenia, ale z opisu wynika ze to prawdziwy kombajn multimedialny i odtwarza to co dla mnie istotne przynajmniej według danych producenta, a jak jest w realu?? Może ktoś ma z kolegów taki sprzęt i się wypowie, no i jak z jakością obrazu kolory itp co z upscalingiem??
Hd 900b tez ciekawy i o wiele tańszy lecz nie ma napędu blu ray jak hd dune, co jesli bym kupił dodatkowo napęd/odtwarzacz bd zrobi taką samą kwotę jak przy zakupie hd dune
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Mam inną wersje Dune i "łyka" wszystko co mu podałem.
Możesz kupić jakiś BR za 500 zł lub taniej a do różnorakich plików jakegoś tańszego Dune. Ja mam podobnie, choć nie tak tanio :)
 

Jurgen84

New member
witaj.
Mam inną wersje dune i "łyka" wszystko co mu podałem.
Możesz kupić jakiś br za 500 zł lub taniej a do różnorakich plików jakegoś tańszego dune. Ja mam podobnie, choć nie tak tanio :)

też tak myślałem ale zamiast odtwarzacza bd to wziął bym nagrywarkę bd do kompa który i tak mam podpięty do apli, i nie było by tematu gdyby nie fakt że odtwarzanie struktury blu ray czy obrazu płyty blu ray przez kompa strasznie się wysypuje, praktycznie z każdym filmem coś jest nie tak, albo głos, albo się tnie lub mijają się napisy z dialogami, no masakra jakaś jest żeby to dobrze skonfigurować, natomiast pliki mkv itp śmigają bez zarzutu a na ampli wyświetla się dts itd.
Który model masz na mysli tego dune zeby wystarczył do odtwarzania przede wszystkim struktury bd tzn kopi 1:1 płyty bd, reszta formatów w razie czego by szła z kompa :)
 

Jurgen84

New member
w taki razie czy Dune HD Smart D1 to dobry wybór?? z opisu producenta wynika ze łyka wszystko dodatkowo można z czasem go rozbudować modułem o napęd blu ray, ciekaw jestem jak radzi sobie z odtwarzaniem plików typu mkv w 1080p i struktury blu ray czy idzie płynnie ?? i czy czyta napisy pliku txt. bo w danych producenta tego nie wyczytałem a jest to ważne, ewentualnie jaki inny odtwarzacz polecacie??
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
mkv 1080p bez problemu, iso także, o ile pamiętam to strukturę bd także,
txt nie czyta, najlepiej konwersja do srt (mały problem)
 
Do góry