Markowy odtwarzacz Blu-ray 3D. Czy ma sens?

frapp

New member
Czy ma sens inwestowac w markowy odtwarzacz Blu-ray 3d. Czy naprawde jakosc oferowana przez ten sprzet bedzie wyzsza, niz tych bardziej komercyjnych producentow? Zasugerowalem sie artykulem, ktory ostatnio przeczytalem, jakoby jakosc uzywanych przez te firmy ukladow byla wyzsza niz u innych producentow. Pozwole sobie zacytowac:

"Rzadko kiedy producenci wspominają o tym, jakiej firmy procesor posiada ich odtwarzacz. Szkoda, bo zastosowany procesor ma kolosalne znaczenie dla płynności pracy odtwarzacza. Niemniej rzadko podawany jest współczynnik zniekształceń THD. Możemy na to liczyć tylko w przypadku renomowanych producentów takich jak: Harman Kardon, NAD, Marantz, Arcam, Cambridge Audio, Primare, Anthem, czasami Pioneer."

Nie ukrywam, ze jesli wydam niemala sume na telewizor i reszte sprzetu to chcialbym, aby odtwarzacz nie byl tutaj byl tzw. slabym ogniwem calosci zestawu. Wychodze z zalozenia, ze jesli telewizor kosztuje kilka tysiecy zlotych to nie bede oszczedzal na odtwarzaczu, tylko mam po prostu watpliwosci czy ja bede w stanie odczuc (zobaczyc) roznice pomiedzy tanszym a drozszym i teoretycznie lepszym odtwarzaczem? W tej chwili potrzebuje odpowiedzi na to pytanie i jesli bede juz ja znal pozwole sobie zapytac konkretniej o dany model. Pozdrawiam!
 

damian820927

New member
Bez reklam
frapp najlepiej jak bys mial mozliwosc zobaczena dwuch odtwarzaczy obok siebie na tym samym tv
jakis komercyjny np. LG, Samsung a obok drozsze np z procesorem QDEO
Ja ze swojego doswiadczenia wiem ze roznica jest duza, rowniez walory dzwiekowe drozszych konstrukcji sa nieporownywalne do tanich odtwarzaczy.
 
Do góry