Jaki odtwarzacz Blu-Ray 3d z konwersją 2d do 3d

Krogulec6

New member
Witam!

Mam 50" plazmę Panasonic serii VT20, starego amplitunera HK avr235 i DVD 22 oraz PS3.

Planuję zakup odtwarzacza blu-ray 3d posiadającego konwersję 2d do 3d.
Niestety HK, ani Onkyo nie ma w swojej ofercie takiego odtwarzacza. Denon Blu-ray 3d (chyba bez konwersji) ale jego cena jest zbyt wysoka.

Pozostały:
- PANASONIC DMP-BDT310 (pewnie odtwarzacz najbardziej kompatybilny z moim TV),
- SONY BDP-S780 (nagroda EISA best product 2011-2012).

Poradźcie który model wybrać i ewentualnie podajcie inne propozycje.
Może ktoś słyszał, że na początku roku np HK wyda jakiś nowy odtwarzacz.

Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu 2d i 3d oraz na konwersji do 3d (niestety VT20 takiej konwersji nie posiada).

Na odtwarzaczu tym na początku będę słuchał również muzyki (płyty CD) i jeśli kupię Panasonic lub Sony to pewnie dokupię jakiegoś odtwarzacza CD. Jeśli będzie coś z wyższej półki to może odpuszczę odtwarzacz CD.

Drugie pytanie co radzicie:
1. Kupić np Panasonic blu-ray 3d i urzywany wysokiej klasy odtwarzacz CD.
2. Kupić droższy odtwarzacz blu-ray z lepszym dźwiękiem CD.
 

Krogulec6

New member
Dzieki za podpowiedź. Samsunga nie brałem pod uwagę, ale rozważe też tą firmę. Skłaniałem się ku Panasonic'owi bo mam TV Panas lub Sony bo ma łatkę best product. Pliki mkv dobrze czyta mój TV.
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli chcesz mieć multimedialny kombajn, który dodatkowo bezproblemowo radził sobie będzie z plikami mkv przez usb, to trzymaj się z dala od Panasonic'a. LG lub Samsung w tym zakresie wygrywają o dwie długości. Jeśli powyższe kryterium nie jest istotne, to Panasonic będzie OK.
 

m4rcin-3k

New member
lyskam ma 100% racje ;)

Przerobiłem w swoim życiu trochę tych odtwarzaczy od vivy przez fergusona, lg, samsunga. Wielu znajomych kupowało odtwarzacze "firmowe" a później marudzili. Wydaje mi się że na chwile obecną Samsung jednak najlepiej sobie radzi z formatami typu divx/mkv/ts i oczywiście plikami txt :) Z tańszych Samsungów fajny był 5500, a droższych to ta jak pisałem.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
popieram bagiennika z tym że radził bym Ci kupić nie model odtwarzacza 110 panasonica tylko 210 bo dostajesz sprzęt z wifi i dostępem do internetu za parę złotych więcej czego nie ma w 110. Przed zakupem zobacz go sobie w realu bo jest rozmiarwo dość dziwny, czy bedzie Ci pasował do reszty twojego sprzetu? Poza tym jest OK. 2D-3D automatyczne. Aha ja pliki MKV i inne odtwarzam z lapka po kablu hdmi podłaczonym do TV więc dla mnie TV i odtwarzacz maja przedewszytkim ładnie odtwarzać obraz i dzwiek z płyt BD i DVD - dobre upscallery!
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Tylko czy ma to sens jeżeli ma się już PS3 ? ;)
No chyba że ta konwersja na Panasonicu aż tak urywa jaja, na LCDkach szału nie ma ;> Ale ja 3D uznaje tylko na pasywnych LG-kach także nie wnikam :>
 

Krogulec6

New member
Słyszałem, że w nowych modelach (za nie długo starych) konwersja do 3d wygląda całkiem nieźle. Mówił mi to sprzedawca. Osobiście tego nie widziałem i nie wiem czy pseudo 3d przypadnie mi do gustu. Może któryś forumowicz miał z tym doczynienia i może stwierdzić że gra nie jest warta świeczki i 3d uzyskane z 2d nie da się oglądać to dam sobie z tym spokój.

Mam kilka filmów na DVD które chciałbym zobaczyć w 3d.

Poprawne odtwarzanie MKV też ma znaczenie. Mój TV narazie nie poradził sobie tylko z jednym takim plikiem.

Jeśli modele inne od Panasonica czytają wszystkie bo również będzie to istotna zaleta.
 

losiueg

New member
Witam i z góry poproszę o złotą łopatę za odkopanie posta :) Nie chciałem zakładać drugiego o podobnej tematyce.

Poszukuję niedrogiego odtwarzacza Blu-Ray z konwersją 2D do 3D. Mówiąc niedrogiego, mam na myśli niższą półkę cenową w jakich zaczynają się playery z tą funkcją.
Nie ma potrzeby upscallingu do 4K i tym podobnych rzeczy. Co byście polecili?
 
Do góry