BR z 5,1 analog audio out

kelo1

New member
witam wszystkich.
Panowie mistrzowie apeluje o pomoc i wyrozumiałośc. Zepsuło mi się DVD i przyszedł czas na nowe, ale wpadłem za zakręcony pomysł żeby od razu kupic BR, tylko pytanie możecie podsunąć jakies modele żeby miały 5.1 analog audio out, mam komplet głośników bez wzmacniacza i mozna by je od razu wykorzystać.
Z moich poszukiwań wyszperałem Samsunga P1400, są jeszcze jakie inne modele z tym wyjściem analogowym ??

dzięki za odpowiedzi. jak juz był taki temat to bardzo przepraszam
 

dragon79

Member
Polecam na przykład takie odtwarzacze:
Denon S-5BD Blu-ray Receiver
Harman Kardon BDS 5 Blu-ray Receiver

Poczytaj sobie o nich. To świetne urządzenia i spełniają Twoje oczekiwania.


Jeśli kupisz zwykły odtwarzacz Blu-ray, to nawet jeśli będzie on miał analogowe wyjścia audio w konfiguracji 5.1 czy 7.1 i tak nie obędzie się bez dodatkowego wzmacniacza / amplitunera.

A może masz zestaw DVD, tzn. odtwarzacz z głośniczkami? Jeśli tak, to nie wiem, czy można kupić oddzielnie taki odtwarzacz Blu-Ray, który będzie pasował do zestawu, który posiadasz. W tym przypadku najlepiej zapytaj producenta swojego sprzętu, czy jest taka możliwość.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Jest jeszcze Yamaha BD-S1067 i BD-A1010 - obie mają jednoczesne pełne wyjście 7.1 i dodatkowe stereo (direct lub downmix). Do tego masz pełne 3D, DLNA, YouTube, SACD i DVD Audio.
 

kelo1

New member
W jaki sposób chcesz podpiąć głośniki bez wzmacniacza pod wyjście liniowe w BD? Musisz mieć wzmacniacz (amplituner).

witam.
Miałem na mysli podłączyc głośniki tak samo jak miałem to do tej pory do DVD, do takiego samego wyjście. kable od DVD sa podłączone do Subwowera i potem prosto do głośników, jest to cały komplet 5.1 z Creative modelu niestety nie pamiętam, na jednym z kabelków jest potencjometr do pogłaśniania. - to takie coś mam nadzieje że będzie grało z wyjściem 5.1 z BR. mam rację ??

A co do propozycji to bardzo dziękuję, sprzęt który planuje kupic to na pewno cos z niższej półki, ogladam tylko filmy DVD no i bardzo licze na dobre scalowanie do Full HD.
 

dragon79

Member
jest to cały komplet 5.1 z Creative modelu niestety nie pamiętam, na jednym z kabelków jest potencjometr do pogłaśniania.

Sprawdź, jaki to zestaw. Może ma wejścia cyfrowe dźwięku koaksjalne lub optyczne?
Nawet tanie odtwarzacze w okolicach 300 zł mają wyjścia cyfrowe dźwięku.
 

kelo1

New member
on ma oryginalnie tylko 3 małe jacki ( teraz po przejściówkach mam zrobionie 6 x RCA) nie ma innej mozliwości podłączenia.

a Przemek_PC pisze że nie ma co liczyc na skalowanie że to chwyt marketingowy, to moze nie ma sensu patrzec na BR skoro i tak nie mam zamiaru kupowac płyt BluRay. na te chwile tylko płyty DVD i narazie ten format jest u mnie na pierwszym miejscu. ( niestety BR są strasznie drogie :-( )
 

Przemek_PC

New member
W upscalingu chodzi o dopasowanie sygnału do natywnej rozdzielczości panela. Wiadomo, że na panelu LCD obraz wygląda najlepiej w rozdzielczości natywnej. Ale:

"Visually, there is very little difference to the eye of the average consumer between 720p and 1080i generated signal coming from an upscaling DVD player, or other source device, once is displayed or reprocessed in order to be displayed on the screen. However, an incoming 720p or 1080p signal can result a slightly smoother-looking image, due to the fact that lines and pixels are sent to the TV in a consecutive pattern, rather than in an alternate pattern, which minimizes the processing the TV has to do to display the image on the screen."

Nie ma więc opcji, że upscaler zrobi z filmu SD film o jakości HD. Jedyne co zrobi to dopasuje rozdzielczość do TV. Ale brakujących pikseli w obrazie nie wyczaruje, co najwyżej zinterpoluje lepiej lub gorzej.
 

dragon79

Member
skalowanie że to chwyt marketingowy, to moze nie ma sensu patrzec na BR skoro i tak nie mam zamiaru kupowac płyt BluRay

Płyty są drogie, ale są przecież wypożyczalnie.
Zaletą odtwarzaczy Blu-ray jest wyposażenie. Obsługa najnowszych standardów dźwięku i obrazu wymusza stosowanie szybkich procesorów, dzięki którym możesz z dysków podpiętych do USB odtwarzać filmy MKV, DivX HD, AVCHD idp. Dodatkowo możesz odtwarzać materiały HD z internetu czy sieci dzięki obsłudze DLNA. To znacznie więcej niż w napędach DVD, a skalowanie obrazu do wyższej rozdzielczości to tylko efekt uboczny.
Ja sam nie potrzebowałem napędu Blu-ray, ale taki kupiłem i jestem zadowolony.

Wracając do tematu, to znalazłem ciekawe urządzenia, które rozwiązałyby Twoje problemy, ale niestety w Polsce kosztują znacznie więcej niż w USA:
Nowości wśród konwerterów
Amazon.com: Sewell Digital to Analog 5.1 Dts/ac-3 Decoder Surround Sound (Toslink/coax to Rca): Electronics
HDV-18A 5.1 CH Dolby Digital DTS AC3 Sound Audio Decoder - Free Shipping - DealExtreme

Ewentualnie będziesz skazany na tylko dwa kanały...
 
Do góry