Bluray do 300zł - dużo modeli - wybór najlepszego

dragon79

Member
Jeśli TV jest Samsung to proponuję blu-ray również Samsung, model BD-D5300 - warto dołożyć do niego te parę złotych, bo ma znacznie większe możliwości niż BD-D5100.
Na plus D5300 można zaliczyć: wbudowaną pamięć, funkcje Smart, obsługuje dźwięk DTS-HD, ma wyjście optyczne dla dźwięku, wyjście kompozytowe, dwa gniazda USB, obsługuje pliki AVCHD.
Zerknij na tabelę w wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/blu-ray/73742-samusng-bd-d5100-czy-bd-d5300.html
 

Sdolas

New member
Chciałbym odświeżyć temat
Kika lat minęło, sprzęt zmienia się bardzo szybko.
Mam zamiar kupić BD do 300 jak temacie.
LG czy Samsung a może coś innego ...
Inne modele dostępne są w sklepach, inne w necie, nie bardzo wiadomo które nowsze które starsze ...
Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę przy zakupie ?

Na razie upatrzyłem sobie Samsung BD-E5300 za ok 240 zł.
Niby ma większość kodeków, nie odtwarza tylko BD nagrywanych.
Drugi to LG BD650/ 255LG za ok 200 zł ten już czyta BD nagrywane.

Edit
Jeszcze LG BP135 za ok 240 zł, bardzo duża liczba obsługiwanych formatów
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
Czy ten system jest aktywowany tylko przy odtwarzaniu płyt BD czy obojętnie jakie pliki z obojętnie jakiego nośnika ?

Kupiłem najtańszego Samsunga, posłusznie puścił wszystko z płyt i z dysku w DD i DTS. Nie puścił tylko plików m2ts, pewnie tak specjalnie na złość konkurencji, bo to popularny format Sony :). Można przeżyć brak odtwarzania m2ts, bo generalizując nie jest to zbyt popularny format a w razie czego to konwersja i po problemie.

Dzięki za poradę, bo faktycznie ok 100 drożej od DVD a czyta niemal wszystko zarówno z płyt jak i z HDD. Nie ma żadnych problemów z DVDA na czym mi bardzo zależało :).

Porada z innej beczki, być może ktoś nie wie, a się przyda.
Jeśli na stronce Saturna ceny są niższe niż w sklepie to obsługa sklepu może sprzedać po cenie internetowej ;), przetestowane.
 
Ostatnia edycja:

fonon

New member
Witam,
Następujące modele wydają się interesujące:
LG BP135
LG BP230
LG BP220
Philips BDP2930
Co o nich sądzicie? Jakieś doświadczenia?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
LG maja słabe napędy przy dużej eksploatacji padną przy wersjach budżetowych trzeba liczyć też z innymi niespodziankami moim zdaniem warto dołożyć drugie 300zł i kupić w średnim przedziale cenowym chodź w przedziale do 1000zł są już bardzo dobre modele
 

fonon

New member
LG maja słabe napędy przy dużej eksploatacji padną
A które tanie odtwarzacze mają solidne napędy?
przy wersjach budżetowych trzeba liczyć też z innymi niespodziankami moim zdaniem warto dołożyć drugie 300zł i kupić w średnim przedziale cenowym chodź w przedziale do 1000zł są już bardzo dobre modele
Pewnie droższe odtwarzacze mogą być znacznie lepsze, ale ten wątek jest o tanich...
f.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
na pewno innych producentów są trwalsze tydzień temu był wątek że w Pionku 160 komuś płyt nie wczytywało napęd padł jak dobrze pamiętam ale na zdrowy rozum lepiej dołożyć bo jak mówią chytry 2 raza traci.Na Panasach nikt nie narzeka chodź mam lg420 pod kompem już ponad dwa lata i nadal chodzi :) Też trzeba sobie zdawać sprawę że w najtańszych modelach taca nie jest usztywniona i podatna na wibrację,już nie mówię o ekranowaniu napędu a to wszytko wpływa na zakłucenia i jakość tak jest w moim lg ale ja używam go tylko do usb
 
Ostatnia edycja:

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja mam LG BD660.
Napęd padł 2 tygodnie przed końcem gwarancji...
Używany 3-5 razy w tygodniu (córeczka bajki ogląda)
Na szczęście jeszcze się załapałem na wymianę w ramach gwarancji. Jak padnie ponownie to trzeba kupić inny sprzęt, bo naprawa nieopłacalna
 

collider

New member
Bez reklam
Piszesz, że na pewno inne są mniej awaryjne. Na jakiej podstawie wydajesz swoje opinie? Masz jakieś statystyki? Pracujesz w jakimś dużym serwisie? Czy tylko opierasz się na paru wpisach z forum. To, ze ostanio ktoś opisał problemy z tym modelem może równie dobrze oznaczać, że ich sprzedaż jest bardzo dobra co automatycznie może podbijać statystykę awarii. Każdy producent ma gorsze, lepsze modele lub też inaczej gdyby poszukać to nawet te najbardziej "nieawaryjne" też ulegają zepsuciu. Co byś nie mówił tu i pisał to jest to w tym budżecie nadal godna propozycja i sprzęt warty zainteresowania.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Opieram się na tym że sam używam 4 BD różnych firm i je eksploatuję(Panas,Philips,Kenwood i LG chodź tego najmniej) i wielu napędów DVD.BD Panasa już od 5 lat i nie ma problemu tak jak z innymi.Co do LG to samo siada jak w napędach komp zresztą oni dają napędy takie same.Adnotacja przychodzi w serwisu po wyminie uszkodzony czytnik albo laser.Co do Pionka użytkownicy piszą że w 150/160 też są częste problemy sam nie sprawdzę bo nie posiadam a że każdy napęd jest awaryjny zgadza się ale droższy pochodzi znacznie dłużej chyba że będzie walnięte coś w czasie produkcji.Sam porównywałem napędy LG,Liteona za 80zł z Plextorem za 380zł i plextora mam już 10lat napęd chodzi a szybciej siada silnik tacy a budowa jest taka sama więc o czym to świadczy.W droższych konstrukcjach producenci mają autorskie projekty i patenty nie seryjne A budowa napędu DVD i BD i jego działanie nie różni się jedynie zastosowana jest inna wiązka laseru.Napedy komp LG wysyłam co 8miesięcy na gwarancji do serwisu i wymiana na nowy i dopisek ten sam ja duzo nagrywam i odtwarzam więc przeszedłem kilka lat i kila set firm od najtańszych śmieciowych po te droższe jak asus i plextor.Najlepszy napęd zrobiła firma TDK na początku lat 2000r więc wszytko opieram na swoim doświadczeniu czy w DVD czy BD.Najtańszych konstrukcjach jest dawany też laser gorszej jakości dobrze to widać na spreparowanych płytach jak mają trudności z odczytem
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Swoja opinie opierasz w duzej mierze o wlasne doswiadczenia i to glownie z napedami do komputera. Jeszcze raz pytam czy posiadasz jakies dane, raporty awaryjnosci , ktore mowia i potwierdzaja to, ze modele budzetowe Pioneera sa bardziej awaryjne od budzetowych modeli innych marek?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Powiedz mi czym różni się napęd komp. od takiego budowa i działanie te same?a o co mam opierać o tabelki i dane marketingowe ile dany napęd wytrzyma jak podaje producent a a w praniu wychodzi inaczej? Każdy opiera o własne doświadczenia ja używam dużo więc szybko padają ja nie mówię że pioneer szybciej padnie każdy budżetowy będzie miał mniejszą żywotność
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ja zrozumialem to tak, jakoby Pioneer wsrod budzetowych blurayow wiodl prym w awaryjnosci. Z tym, ze drozsze modele sa trwalsze trudno sie niezgodzic. Chociaz to tez nie regula.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Kolego ja nie miałem na myśli że Pionek będzie bardziej awaryjny wśród budżetowych wszystkie będą na tym samym poziomie
 
Ostatnia edycja:

fonon

New member
Do poprzedniej listy tanich odtwarzaczy dodam jeszcze Panasonica DMP-BD79. W tym przypadku mało informacji o odtwarzanych formatach - więc z dużym znakiem zapytania.

Co do dyskusji o wyższości jednych producentów nad innymi dodam, że faktycznie - sporo informacji negatywnych na temat trwałości produktów LG spotkałem w sieci, ale trudno to ocenić statystycznie, bo inne firmy też są krytykowane. W przypadku napędów komputerowych marka może nic nie znaczyć. Powszechna jest praktyka, iż pod daną marką sprzedaje się produkt innego producenta (Plextor to już nie to, co kiedyś - w czasach nagrywarek CD). W przypadku głowic laserowych w stacjonarnych odtwarzaczach DVD i BR - nie mam orientacji jakie są praktyki, ale nie sądzę, by wszyscy producenci stosowali głowice laserowe własnej konstrukcji.
Więc proponuję wrócić do tematu.
f.
 
Do góry