Blu ray panasonic vs pioneer

Bobby75

New member
Witam,

poszukuję blu ray-a do mojego amplitunera Denon 1611. Niestety blu ray Denona jest za drogi więc rozpatrywałem inne możliwości jak onkyo , yamahę lecz ostatecznie zastanawiam się nad tymi trzema modelami:

panasonic DMP-BDT310
pioneer BDP 440
pioneer BDP 140

Przeznaczenie filmy i muzyka. Jako że filmy zawsze mam z wypozyczalni czytanie MKV, divix czy też napisy to dla mnie sprawa trzeciorzędna . Bez wifi też przeżyję. Interesuje mnie jakość obrazu i dźwięku . Pioneery mają wsparcie dla SACD a jak z tym u panasonica bo nigdzie nie mogę znaleść. Za to różnica między pioneerami to aż 500zł czy warto brać wyższy model? Podobno różnią się tylko tym że 440 ma aluminiowy przedni panel i wbudowane WIFI. Planuję w sobotę zakup więc co o tych odtwarzaczach sądzicie???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie zależy czego najbardziej oczekujesz?
Jest jeszcze jeden element którego nie wymieniłeś - niezawdność. Sumując wszystkie te cechy - wybrałbym Panasonica.
 

Bobby75

New member
Z każdej strony słyszę weź panasonica więc wybrałem się dziś do sklepu i postawię jednak na pioneera. Panasonic ma tylko 12 m-cy gwarancji i tak jakoś wogóle mi się nie podoba. Postanowiłem kupić BDP 440. Wiem że to nowość i ciężko znaleść opinię jak ten sprzęt się sprawuje ale jakoś do mnie przemawia. 1199 zl mam nadzieję że się sprawdzi.
 

dragon79

Member
[FONT=&quot]A czy - jeżeli chodzi odtwarzacze Blu-ray – to czy to jest tak jak w przypadku odtwarzaczy dvd, że mogą mieć opcję przerzucania danych z nośnika na pendrive'a? Ja tak mam w dvd lg[/FONT]

Oczywiście są takie urządzenia. Takie możliwości ma odtwarzacz LG HR530S, ale kosztuje on ponad 900 złotych. Podaję ten przykład, ale być może są też tańsze urządzenia posiadające taką opcję.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jestem na etapie kupna BD 3D i przegladajac oferty zaciekawil mnie pioneer bdp 140 i Panasonic dmp 110. Pionek jest teraz za dobre pieniadze w mix electronix. Ktory wg was godny polecenia ?
 

dragon79

Member
Z tych dwóch to oczywiście Pioneer DMP-140, chociaż z racji na dużą różnicę cenową między nim i DMP-BDT110 powinien on być porównany raczej do odtwarzacza Panasonic DMP-BDT210.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tez sklaniam sie ku Pioneer'owi zwlaszcza ze jest prmocja za 649zl. Obraz i dzwiek jest ok? Full HD 3D wysyla po HDMI ?
 

rOmaNx

New member
Który lepszy DMP-BDT210 czy DMP-140

Z tych dwóch to oczywiście Pioneer DMP-140, chociaż z racji na dużą różnicę cenową między nim i DMP-BDT110 powinien on być porównany raczej do odtwarzacza Panasonic DMP-BDT210.

No właśnie. Przymierzam się do zakupu odtwarzacza blue ray. Mój TV to plazma P42S20E. W pierwszej myśli chciałem zakupić panasonica DMP-BDT210 aby mieć sprzęt jednego producenta, ale wpadł mi w oko jeszcze pioneer DMP-140. Zależy mi aby odtwarzacz czytał możliwie dużo plików z pendriwa, mkv itp. W tym chyba lepszy jest pioneer. Jednak chodzi o to aby plusy nie przysłoniły nam minusów :lol:. Pod uwagę należy wziąć jeszcze jakość obrazu, dźwięku, współpracę z TV panasonica itd. Bardzo jestem ciekawy opinii forumowiczów który z wymienionych odtwarzaczy jest lepszy. Dzięki.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
korekta, zrezygnowałem z pionka na żecz panasa 210 który do mnie już jedzie lepiej zgra się z plazmą tej samej firmy a co do DiVix to dalej moge puszczać z kompa po HDMI na TV ;)
 

rOmaNx

New member
Marcin2000 jak już go przetestujesz, napisz jak się sprawuje. Co czyta a czego nie itd. Każde info przyda się przed zakupem ;-).
O pionku BDP-140 nikt się nie wypowie? Jak hula z plazmą panasa? :niewiem:
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
pierwsze dni użytkowania Panasonica 210 - subiektywnie

mam odtwarzacz BDP 210 panasa podłączonego do plazmy tej samej firmy model TV G30 połączone kablem HDMI f-my Prolink seria Excellent.

Uruchomienie, aktualizacja softu, ustawienia i uruchomienie WIFI bez problemu - 10 min i po sprawie.

Menu ładnie i czytelne. Viera cast chodzi po wifi acz kolwiek okrojona względem TV.

Obudowa plastikowa, praktycznie bez nóżek, odtwarzacz cały jest mały chudy i płytki sprawia bardzo kompaktowe wrażenie. Tacka od płyty otwiera i zamyka całą przednią klapkę na całym panelu przednim.

Napęd jest dość cichy i szybko startuje - włączona opcja szybki start.

Odtwarzanie płyt BD (wypożyczalnianych bez problemu) dwa filmy obejrzane w trybie THX bo w nowszych menu filmów atomatycznie przestawia na tryb kinowy.

Odtwarzanie DVD bez problemu w tym płyty gazetowe i DVD-R z filmami domowymi nagrywanymi w formacje 4:3 kamerą Digital8 pare lat temu - skalowanie, zumowanie bez problemu.

Zdjęcia z SD i USB bez problemu.

Odtwarzacz cichy szybko startuje.

Obraz mi odpowiada szczgólnie na trybach THX i kinowym nie szaleje bo jeszcz docieram swoją plazmę...

Było by w ocenie 10/10 a będzie 8/10 bo za żadne skarby nie potrafię połączyć i skonfigurować opcji viera link pomiędzy TV i BR tej samej firmy, problemów być nie powinno, cudowałem, kombinowałem, zamieniałem kable, nic nie ma i już. Da się obsługiwać jednym pilotem ale Viera link nie chodzi i jest komunikat "funkcja nie dostępna" i kilku bajerków nie ma np. wyłączanie jednym guzikie lub wł. tv po uruchomieniu BR ha trudno się mówi. Chromolę da się żyć bez tego :popcorn: szerzej pisalem o tym w dziale Plazmy / panasonic - podobne problemy były już opisywane, pomogła komuś tam wymiana kabli na panasonica ale szkoda mi ponad 200 stówy teraz wywalać bo reszta działa.
Przedłużyłem sobie gwarancje do 3 lat bo firmowo tylko rok dają, z dostawą cała przyjemność kosztowała mnie łacznie z dodatkowym ubezpieczeniem 660zł - zakup w oleole.pl :krol:
 
Do góry