Onkyo BD-SP309 vs LG 670

bonku5

New member
Jak w temacie, czy można porównać Onkyo BD-SP309 z LG 670.

1. Interesuje mnie przede wszystkim jakość dźwięku z CD przekazywana do amplitunera. (Amplituner onkyo). Czy jest znacząca różnica przy odsłuchu w stereo?

2. Czy przy odtwarzaniu filmów jest różnica w dźwięku i obrazie?

3. Prędkość działania już została opisana i znaczącą przewagę będzie miał LG, ale nie chciał bym tego mieć kosztem jakości.
 

dragon79

Member
AD 1: Napędy w odtwarzaczach LG pracują dość głośno (silnik krokowy przesuwu wózka z laserem), więc do słuchania audio CD te urządzenia się raczej nie nadają

AD 2: Z racji ceny wydaje się, że Onkyo ma wbudowane lepsze układy do obróbki dźwięku i obrazu więc różnica między nim a LG będzie, ale na ile widoczna w praktyce to trudno powiedzieć.

AD 3: Musisz sam ocenić w jakimś salonie Hi-Fi lub markecie medialnym.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Instalowałem ostatnio BD-SP309 , troche sie nim pobawiłem i najchętniej nie chciał bym mieć z nim nigdy wiecej do czynienia. Jakość wykonania na poziomie najtańszych modeli na rynku, drewniana obsługa, niestrawne menu, uboga funkcjonalność. Zresztą o ile sie nie myle te odtwarzacze też są z fabryk LG, tyle że to takie "wykastrowane" z dodatkowych funkcji biedniejsze LG ze znaczkiem Onkyo za który płacimy jakieś drugie tyle.
LG jest slidniejszy i wyposażony we wszystko co się da, do tego wiecej formatów, dyski twarde, aplikacje, wifi. Jakość dzwieku i obrazu będzie dobra. Zresztą nie wiem czy są Blu Ray ze słabym obrazem? ;) Za dzwięk i tak odpowiada w głownej mierze amplituner :>
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Też właśnie słyszałem, że Onkyo to w środku LG i do tego odtwarzacza trzeba mieć bardzo dobrą pamięć, bo nie wyświetlają się nawet numery ścieżek :)
 

bonku5

New member
Świetnie dzięki za informacje. Bagiennik powiedz jeszcze jak ma się sprawa porównując głośność pracy dwóch urządzeń?

1. Dźwięk to samo
2. Obraz to samo

Więc po co przepłacać :) Nawiasem mówiąc to drugie tyle ceny tylko za napis? ;/
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Trudno mi sie wypowiadać w sprawie głośności napędu bo nie testowałem ich pod tym kątem, ale to są zbliżonej klasy napędy :>
Tak w przypadku tego BD Onkyo płacimy głownie za napis ;)
 

Raikage

New member
Witam, a więc 400 zeta za napis onkyo i brak wifi a po za tym to chyba to samo, hehe. Obecnie mam onkyo 308 chyba ze względu na amplituner onkyo 578 i okazyjną cenę za jaką go kupiłem , ale jak bede zmieniał blu-raya na 3D to chyba też wybiorę tego lg, będzie do tv lg lw570s pasował :)
 

bonku5

New member
Zdecydowałem się na BG670 jakiś czas temu.

Panowie czy da się uaktywnić jakoś opcję wyświetlenia numeru utworu na wyświetlaczu??
Na razie nie mam takiej opcji co jest totalnym bezsensem, ponieważ żeby słuchać muzyki muszę właczac tv, ponieważ nie widzę czego aktualnie słucham :p
 
Do góry