Odtwarzacz Blu Ray do kwoty 600-700 zł (kompletny nowicjusz)

grisza1010

New member
Witam serdecznie,

co prawda zapytałem w innym temacie (dość nie precyzyjnie) i tylko jedna osoba odpowiedziała (za co jej dziękuję). Jednak chciałbym poznać także opinie innych specjalistów w tej dziedzinie elektroniki.

Jestem w posiadaniu amplitunera Yamaha RX 497. Amplituner podłączony jest do otwarzacza CD Yamaha MK397. Jeżeli chodzi o telewizor to jest to narazie Toshiba Regza 32 3500PG. W przyszłości napewno zostanie zmieniony.

Jak do tej pory jako odtwarzacz Blu Ray używałem konsoli Playstation 3. Postanowiłem zamienić kombajn multimedialny na coś bezpośrednio skierowanego tylko i wyłącznie na filmy.

No właśnie, na filmy. Poszukuję zatem odtwarzacza Blu Ray który:

-bez problemu odtworzy MKV czy H.264
-będzie przystosowany do technologii 3D
-będzie perfekcyjnie współgrał z amplitunerem Yamaha RX497 po podłączeniu kablami chinch
-bez problemu odtworzy filmy (divix, mkv itp itd) z dysku zewnętrznego na usb
-bez problemu odtworzy filmy z pen drive'a

Jak widać z powyższego opisu nie potrzebne mi są przeglądarki, wifi czy inne bajery rowery. Ew. podpięcie pod internet w celu aktualizacji owszem, ale nic poza tym mnie nie interesuje.

Kwota jaką mogę przeznaczyć na takowy odtwarzacz to 600-700 zł.

liczę na profesjonalną pomoc za którą z góry dziękuję bardzo serdecznie,
pozdrawiam.
 

grisza1010

New member
Dziękuję bardzo serdecznie za swoje typy. Postawiłem na Pioneer BDP 140. Spełnia wszystkie wymagania. Odtwarza praktycznie wszystko. Ważna informacja:
osoby które mają dyski WD My Passport na których jest wirtualna partycja także ruszają na tym odtwarzaczu bez żadnego problemu!!:)

Wystarczy tylko na kompie w ustawieniach dysku (w programie WD Smart) wyłączyć hasło oraz auto włączanie się WDSmart i wszystko śmiga jak ta lala:)

pozdrawiam serdecznie.

PS. Mam tylko jedno zastrzeżenie: oglądając film Avatar na PC poprzez HDMI a oglądając ten sam film poprzez odtwarzacz BR zauważam różnicę w ostrości obrazu na korzyść komputera. Da się to jakoś naprawić, poprawić oprócz opcjami typu: rozjaśnij, kontrastuj itp itd?
 

grisza1010

New member
Odtwarzałem MKV około 4 filmy.

Gwiezdne Wojny 2 i 3 odtwarzał zarówno napisy jak i lektora (wybierasz sobie przyciskiem FUNCTION). Natomiast pierwszej części Gwiezdnych Wojen nie chciał obsłużyć (napisy). Ale to jedyny wyjątek. Reszte filmów odtwarzało zarówno lektora jak i napisy.
 

wlserwis

New member
A przewijanie do przodu/tyłu działa na mkv? Z jaką prędkością?
A jak jest z aplikacjami internetowymi? Jest jakieś vod (ipla, tvp), jak z YouTube (HD)?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie a czy Sony BDP S480 jest godny uwagi? Z danych wynika ze ma wszytko Full HD 3D, hdmi 1.4 nie ma wi fi ale to mnie nie interesuje. Jak z obrazem, dzwiekiem?
 
Do góry