Odtwarzacz do 600 zł - jest coś lepszego niż LG?

kordian

New member
Witam,

Szukam odtwarzacza, którym mógłbym bez problemów odtworzyć jpg, mp3, divx, mkv i płyty DVD/Blu-ray. Dodatkowo chciałbym móc podłaczyć hdd z ntfs i z niego odtwarzać co dusza zapragnie ;-)

Przeglądając net zauważyłem, że linia LG spełnia wszystkie moje wymogi. Jednak warto się zapytać fachowców, czy jest coś może, co w podobnych granicach, lub lekko je przekraczając, będzie odtwarzało powyższe z lepszą jakością?

Pozdrawiam
 

zulian_pl

New member
Też jakiś czas temu się zastanawiałem nad podobnym wyborem (3D, MKV i dysk NTFS). Myślałem o Samsungu ale ostatecznie wybrałem LG. Używam od kilku miesięcy i nie żałuję zakupu :).
 

kordian

New member
Dzięki, właśnie przeglądam forum i rzeczywiście cena jest 200 zł niższa. Szkoda, ze nikt nie miał do czynienia z obydwoma odtwarzaczami, bo chętnie bym się dowiedział, czy warto przepłacać czy nie.
 

pawelll

Member
Ja już prawie zdecydowałem się na d5300.
Jedyne minusy jakie widzę to:
- brak iplexa - ale może będzie (albo nie :) )
- brak 3D - ale i tak nie przewiduję w najbliźszych 5 latach wymiany TV
- brak otwartej przeglądarki www - ale nie można mieć wszystkiego, szczególnie za niską cenę. Zresztą na prawdziwe przeglądarki (z flashem, javą itp) trzeba chyba zaczekać jeszcze z rok- czytałem jakiś artykuł że w 2012 pojawią się TV z wbudowanymi "prawie" komputerami (swoją drogą to co teraz jest to też są komputery :)
 
Ostatnia edycja:

grisza1010

New member
Witam Panowie.

Nie chce tworzyć kolejnego tematu a z chęcią chciałbym uzyskać informację od kogoś obeznanego w temacie.

Mam do wydania 700 zł. Chciałbym kupić za to jakiś odtwarzacz Blu-Ray. Jak narazie odtwarzacz będzie podłączony pod Telewizor HD-Ready, który prędzej czy później będzie zmieniony na Full HD. Do tego mam jeszcze Amplituner Yamaha RX 497 (2 kanały to bardzo ważne!!!)

Poszukuje odtwarzacza BR do którego będę mógł podłączyć mój amplituner (wiadomo, jakość dźwięku musi być).

Inną ważną zaletą której oczekuje po takim odtwarzaczu to możliwość podłączenia dysku poprzez USB i np odtwarzanie formatu MKV. Wspaniałym by była możliwość wybierania napisów do takiego formatu.

Kolejnym atutem takiego otwarzacza musi być jego ,,przydatność na przyszłość". Chodzi mi tutaj głównie o ew funkcje związane z 3D.

Reasumując liczy sie dla mnie jakość dźwięku i obrazu + mnogość możliwości odtwarzania (formaty).

dzięki serdeczne za pomoc.

PS. wpadłem na taki:
PIONEER BDP-430 - Blu-Ray 3D - GW.PL.DSV, DOST.24h (1850751469) - Aukcje internetowe Allegro

co o nim sądzicie?
 

kordian

New member
IMO Pioneer bije na głowę LG, jednakże BD670 odtworzy więcej formatów (np mkv), ma wbudowane wifi i 3D (tak przyszłościowo).

Zdarza się też, że tani Pioneer może być zdecydowanie większym niewypałem niż droższy LG. Trzeba poczytać na necie albo spytać się kogoś, kto ma ten model, co o nim sądzi. ja do Pioneera mam bardzo duży sentyment, po zmianie firmware'a DV-420 odtwarzał praktycznie każdy format oprócz mkv.
 

IjonTichy

New member
odtwarzał praktycznie każdy format oprócz mkv.

mkv to podstawa!

to tak jakbyś napisał "mój odtwarzacz mp3 odtwarzał prawie wszystkie pliki oprócz mp3" ;)

lg podobno radzi sobie z wszystkim formatami, niestety widziałem go na żywo i jest to moim zdaniem najbrzydszy odwtarzacz na rynku, w ogóle lg robi jakiś strasznie brzydki sprzęt, ale spełnia zadanie i chyba sam bym go wybrał
 

dzordzyk

New member
mkv to podstawa!

to tak jakbyś napisał "mój odtwarzacz mp3 odtwarzał prawie wszystkie pliki oprócz mp3" ;)

lg podobno radzi sobie z wszystkim formatami, niestety widziałem go na żywo i jest to moim zdaniem najbrzydszy odwtarzacz na rynku, w ogóle lg robi jakiś strasznie brzydki sprzęt, ale spełnia zadanie i chyba sam bym go wybrał

Z mkv czasami są**problemy i trzeba bo przemuxować. Niby nie ma problemu, ale jak się korzysta z dysku sieciowego i DLNA, to już nie jest to takie przyjemne.
 

frycu1

New member
IMO Pioneer bije na głowę LG, jednakże BD670 odtworzy więcej formatów (np mkv), ma wbudowane wifi i 3D (tak przyszłościowo).

Zdarza się też, że tani Pioneer może być zdecydowanie większym niewypałem niż droższy LG. Trzeba poczytać na necie albo spytać się kogoś, kto ma ten model, co o nim sądzi. ja do Pioneera mam bardzo duży sentyment, po zmianie firmware'a DV-420 odtwarzał praktycznie każdy format oprócz mkv.

Witam!
Pytanie nie związane z tematem, może jednak ktoś udzieli mi odpowiedzi. Mam dv-420 i gdy wyłączam go pilotem lub tez przyciskiem standby to czy na panelu przednim powinno się coś swiecić? Nie wiem czy mi się dioda przepaliła, czy też od początku nic się nie świeciło, nie zwracałem na to uwagi.Najczęściej na sprzętach tego typu po wyłączeniu swieci się czerwona dioda, a tu nic kompletna ciemnośc. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.:niewiem:
 

krzys504

New member
Ja tez sie zastanawiam co kupic.tylko denerwuje mnie jedna rzecz.mianowicie jeszcze nie posiadam tv 3d ale w przyszlosci tak.wiec trzeba bedzie oddwarzacz podlaczyc pod tv.A co z dzwiekiem w DTS HD i TRUE HD idzie tylko po hdmi.wiec trzeba bedzie puscic przez amplituner.obecnie posiadam Onkyo 807 ktory nie obsluguje 3d.pozostaje wiec kupic oddwarzacz z dwoma wyjsciami hdmi.z tego co sie orientuje to pozostaje Panasonic i Asus dostepny od grudnia.
 
Do góry