Pomoc w wyborze Blu-ray 3D z internetem

marektbg

New member
Witam,
Chcę kupić odtwarzacz 3D z funkcją internetu koniecznie WiFi.
Jakie możecie mi polecić urządzenie - chodzi mi głownie o ten internet - dostęp do portali dedykowanych jak i otwarta przeglądarka - jakie urządzenie będzie miało najprostszą obsługę korzystania z netu, wpisywania adres ww i ogólnej nawigacji w sieci?
Z góry dzięki za wszelką pomoc!
 

pawelll

Member
Podpinam się pod pytanie.
Warunek dodatkowy: do ok. 500 PLN.
Na dzisiaj znalazłem:
- LG BD660 - bez wifi i otwartej przeglądarki
- LG BD670
- Philips BDP5200 - nie odtwarza flash (?)

Ale tak naprawdę nie można nigdzie znaleźć w miarę konkretnych informacji nt. funkcji internetowych.
Jedyne co udało mi sie znaleźć: http://www.komputerswiat.pl/testy/s...zaczy-blu-ray-do-kina-domowego,3.aspx#content

PS1. Jest jeszcze Samsung bd-d5500 i Panasonic DMP-BDT110/310

PS2. wszystkie powyższe nie mają iplexa, ma go chyba tylko Panasonic, ale tylko w TV zdaje się. W BD nie ani ipli ani iplexa :(
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
Uzupełnienie informacji:
Samsung d5500 wygląda nieźle tj. ma pełny dostęp do smartTV (np. TVP VOD, ipla) ale nie ma iplexa i nie ma otwartej przeglądarki. W Samsungu otwarta przeglądarka jest tylko w TV. Swoją drogą Samsung mile mnie zaskoczył. Konsultant odezwał się do mnie na czacie o 8.30 w sobotę :)
 

panorafix

Member
Uzupełnienie informacji:
Samsung d5500 wygląda nieźle tj. ma pełny dostęp do smartTV (np. TVP VOD, ipla) ale nie ma iplexa i nie ma otwartej przeglądarki. W Samsungu otwarta przeglądarka jest tylko w TV. Swoją drogą Samsung mile mnie zaskoczył. Konsultant odezwał się do mnie na czacie o 8.30 w sobotę :)
D5500 u mnie bardzo glośno chodzi napęd.Nie podczas filmu tylko podczas startu,i zmiany zawartości płyty wydaje bardzo głośne stuki.Swoją drogą w neo24 dostałem rabat i wyszło 400 zł więc cena ok.
 

marektbg

New member
U mnie Samsung odpadł - nie chcę mi się bawić w kolejny wydatek 200zł na moduł WiFi - w tej chwili najlepiej wychodzi LG BD670 z ceną 500zł
 

pawelll

Member
D5500 ma wbudowane wifi.

A co do otwartej przeglądarki. Byłoby OK gdyby była tyle, że co chwilę pojawiają się jakieś nowe "wynalazki" na stronach www i i tak będzie za rok/dwa problem. Mało która zresztą otwiera flash na przykład. Więc "w temacie" www i tak jesteśmy raczej zdani na "komputerTV". :)

Oczywiście da się zrobić jedno urządzenie które będzie czytało i otwierało wszystko (na dzisiaj oczywiście) ale pomijając cenę to jest to nieopłacalne dla prawie wszystkich 1).

1)- wyjątkiem jest "end user" czyli my :(
 
Ostatnia edycja:

panorafix

Member
D5500 nie ma wbudowanego wifi.Dla mnie to nie stanowi problemu bo i tv i dekoder n i blue ray mam spięte kablem do routera,z tym,że już podczas instalacji na nowym mieszkaniu wszystkie kable położyłem wcześniej.Na starym mieszkaniu tv byl przez wifi i potrafilo buforować materiały z netu.Na nowym kabel,te same łącze i zero problemu.
 

pawelll

Member
wszystko co możliwe mam juz bezprzewodowo a net raczej nigdy mi się nie zmuli bo mam potworną prędkość:krol:
Prędkość na zewnątrz nie ma tu nic do rzeczy.

A 4-5 urządzeń na jednym AP może już być odczuwalne.

Moda na połączenia bezprzewodowe mnie zadziwia. Co do zasady transmisja po kablu jest zawsze (prawie) lepsza, szybsza, bardziej stabilna. Już abstrahując od smogu elektromagnetycznego który sami sobie bez potrzeby wytwarzamy.
 

pawelll

Member
Dostałem odpowiedź z iplex'a. Aktualnie iplex jest tylko w Panasonicu aczkolwiek trwają testy dla innych platform, niestety nie wiem jakich (choć w zasadzie w grę wchodzi jeszcze 4-5).
 

pawelll

Member

user1515

New member
Jeśli chodzi o LG BD670 to jest bardzo fajny odtwarzacz, ma tylko jedną wadę, podczas odtwarzania filmu 3D gdy telewizor nadaje synchronizację do okularów w podczerwieni zaczyna szwankować komunikacja pilota z odtwarzaczem blu-ray BD670. LG słabo zabezpieczyło transmisję, taki efekt jest na pewno z telewizorami Panasonica, ale jest wielce prawdopodobne że z innymi też tak będzie, sprawę rozwiązują pasywne okulary od LG :)

Natomiast, co do Samsunga D5500 też bardzo fajny odtwarzacz, tylko nie obsługuje dysków twardych podłączonych do portu USB - oficjalne stanowisko firmy Samsung (cała seria D odtwarzaczy blu-ray nie obsługuje dysków zewnętrznych).

Z tego wynika, że niestety nie ma "złotego środka", trzeba samemu określić z czego możemy zrezygnować.
 

user1515

New member
Gdzie znalazłeś info o nie obsługiwaniu dysków HDD na USB???

Jest napisane w instrukcji obsługi na stronie 14 "Zewnętrzny dysk twardy nie jest obsługiwany", dodatkowo potwierdziłem ten fakt na info linii Samsunga. Też byłem zainteresowany tym odtwarzaczem. Na info linii powiedzieli, że nie rozumieją polityki firmy odnośnie dysków, ale na dzień dzisiejszy seria D nie obsługuje zewnętrznych dysków twardych.
 
Do góry