Yamaha BD-S1067 3D DLNA SACD BD Universal Player

Vaderus

New member
Bez reklam
Witam wszystkich i zakładam chyba nowy temat, przy okazji ukazania się najnowszego firmware do Yamaha BD-S1067.

Mamy zatem firmware v.1.4812, do ściągnięcia z: BD-S1067 - Yamaha Downloads Other European Countries

Opis, co zrobiono:
Yamaha is pleased to offer the following software update to ensure the best possible performance and latest features for your Yamaha Blu-ray Player. This software includes the following improvements.
1. YouTube Leanback playback capability
2. Improves playback stability (BD-Live, HDMI CEC functions etc)

Zainstalowałem, przetestowałem na "własnej skórze" - działa :) Youtube z automatu wybiera film HD/HQ - jakość potrafi zaskoczyć!

I przy okazji, że temat nowy... mały opis funkcji tego ciekawego i naprawdę uniwersalnego odtwarzacza BD, DVD, CD, SACD, DVD-Audio, DLNA, 3D, Youtube... no i sterowanego oczywiście z iPod/iPhone (za BD-S1067 - Blu-ray Players - Yamaha - Other European Countries ):

Supports BD-Live and BonusView:
• Connect to the internet to access the fun and informative features that BD-Live provides
• Secondary Video/Audio for enhanced commentary and information
• Virtual Package for new entertainment possibilities via USB memory devices

Magnificent Audio Performance:
• Full HD Audio format decoding
• Direct bitstream and multi-channel Linear PCM output via HDMI
— 7.1-channel analogue audio output
— 2-channel down-mixed audio output
• Audio Pure Direct
• 192kHz/24-bit audio DAC
• High-end class aluminium front panel

High Picture Quality:
• 3D Playback
• Video adjustment menu
• 1080p/24Hz-compatible HDMI video output
• x.v.Colour and Deep Colour compatibility
• 1080p playback for DVDs, photos and personal video data

Advanced Features:
• Universal (Blu-ray, SA-CD and DVD Audio compatible) Player
• DivX HD Plus compatiblity (DivX, XVid, MKV, etc.)
• DLNA client, YouTube and firmware updates via internet
• RC-232C control
• Yamaha SCENE compatibility (auto power/play on)
• HDMI CEC functionality
• On-screen display GUI
• USB ports on front and rear for video, music and photos
• Multi-media compatibility for Disc/USB: WMV, JPEG (HD), MP3 and WMA
• Playback of JPEG slideshows with MP3 audio
• Setup Wizard makes setup easy
• Detachable power cable
 

djslavko

Member
Witam!
Odtwarzacz 1 klasa, dźwięk i obraz perfekt, skalowanie dvd perfekt, ale...... nie widzi dysków zewnętrznych po USB większych niż 16GB. (oczywiście NFTS oraz FAT bez problemowo, MKV super).
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Pojawił się nowy firmware v.1.4912 - poprawiono odtwarzanie niektórych filmów 3D. Do ściągnięcia tutaj: BD-S1067 - Yamaha Downloads Other European Countries

Trochę szczegółów za stroną Yamahy:

BD-S1067 Software Update Version 1.4912
Yamaha is pleased to offer the following software update to ensure the best possible performance and latest features for your Yamaha Blu-ray Player.

This software includes the following improvements.
1. Playback stability of certain Blu-ray 3D titles

CHECK THE UNIT’S SOFTWARE VERSION PRIOR TO THIS UPDATE
On the remote control, press the SETUP button. Select “System Information” by pressing LEFT button. The current software version will appear.
If your software version is 1.4912 or higher, the software is already up-to-date.

If not, conduct software update by following the instruction.

Registered Date : 5/8/2011
Language : English
File Size : 76.43 MB
 

dandys223

New member
mam dylemat bo mam zamiar zakupić ten odtwarzacz 1067 ale na rynku mają się pojawić nowe 1010 czy ktoś wie czym się będą różnić, i jeszcze jedno 3d są jakieś różnie podobno są full hd i hd tak jak z telewizorami czy ktoś odtwarzał pliki 3d full hd,a co do odtwarzacza to osobiście testowałem pliki mkv z dysku 1000gb ntfs i było ok
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Wczoraj w końcu zrobiłem kopie na DVD muzyki zakupionej w iTunes ( uwaga: "przewspaniały" Apple nie daje żadnej możliwości ponownego ściągnięcia tego, co się już raz kupiło - ale można kupić i zapłacić jeszcze raz! ) i okazuje się, że mimo braku takiej informacji w opisie odtwarzanych formatów przez player - nie ma żadnych problemów z plikami z iTunes.
Yamaha BD-S1067 odtwarza zatem bez problemów bezstratne pliki Apple! Super!
 

n4k5

New member
Witam!
Odtwarzacz 1 klasa, dźwięk i obraz perfekt, skalowanie dvd perfekt, ale...... nie widzi dysków zewnętrznych po USB większych niż 16GB. (oczywiście NFTS oraz FAT bez problemowo, MKV super).

Żadnych dysków powyżej 16GB nie czyta przez USB?
Może ktoś to jeszcze potwierdzić?

Jak śmigają MKV? Jakieś problemy? Ograniczenia? Komuś się coś nie otworzyło?
 

everat

New member
Tak z ciekawości tylko: ma ktoś jeszcze ten odtwarzacz? Jak wrażenia?
tak mam ten sprzet od roku i pracuje na mkv .prawd jest taka że trzeba wiedziec jaka wersją mkvtoomix muxować pliki mkv-Ja wiem i jeśli ktoś chce wiedzieć proszę o kontakt-
Nie ma zadnych problemow z odtwarzaniem - dzwiek świetny ale prawda jest taka że trzeba miec kilka Blue rayów do testow w domu a z tym gorzej.-Firmaware mam jeszcze stary postaram sie napisac w najblizszym czasie jakie wrazenia po zmianie tzn teraz mam fabryczny 1.3612 na 1.4812
 

mms79

New member
Witam,

trochę odkopię, chociaż temat nie jest stary. Mam dylemat, zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza Yamaha BD-S1067. Niestety albo stety na scenie pojawił się chyba następca czyli Yamaha BD-A1010 i mam dylemat.
Początkowo chciałem kupić Yamahę CD-S300 bo sprzęt ma być głównie do muzyki, czasami jakiś film z płyty.
Pytanie brzmi co czynić i jak żyć? :]
 

Blendor

New member
bd-s1067 , lepiej zagra w stereo niz marna 300
i niczym sie nie rozni od nastepcy a1010 a ze model 2010 rok to juz tanszy z powodu wejscia na 2011 12 a1010:)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A1010 to klon 1067 "wykastrowany" z całego toru component więc nie ma konwersji full hd z hdmi. Nie jestem tez pewny toru audio analogowego - też miał coś wycięte. Poza tym są zgodne w 100% i mozesz śmiało brać.
 

nicpol1

New member
tak mam ten sprzet od roku i pracuje na mkv .prawd jest taka że trzeba wiedziec jaka wersją mkvtoomix muxować pliki mkv-Ja wiem i jeśli ktoś chce wiedzieć proszę o kontakt-
Nie ma zadnych problemow z odtwarzaniem - dzwiek świetny ale prawda jest taka że trzeba miec kilka Blue rayów do testow w domu a z tym gorzej.-Firmaware mam jeszcze stary postaram sie napisac w najblizszym czasie jakie wrazenia po zmianie tzn teraz mam fabryczny 1.3612 na 1.4812

Witam w klubie, Jak byś mógł wstawić kompletne info dla lakika w temacie muxowania plików mkv, było by super. Obecnie do plików mkv wstawiam pliki txt (polskie znaki bez ogonków), jednak pozostaje niedosyt. Mam też problem poruszony na http://www.hdtv.com.pl/forum/blu-ray/78234-yamaha-bd-s671-siec-dlna.html
pozdrawiam
 

rafix01

Member
Bez reklam
A ja tak się zapytam :)

cały czas chciałem BD-S1067, bo mam CD jak w podpisie (będę zmieniał), ale teraz zastanawiam sie czy jest sens kupować 1067, bo:
- SACD nie muszę mieć,
- płyt audio słucham z CD
- właściwie odtwarzacz blu ray potrzebny tylko do filmów,
więc czy nie lepiej kupić model BD-S671 (tylko yamaha nie podaje danych S/N i zakresu dynamiki 671) a może starszy model 667 ?
a zaoszczedzoną kasę przeznaczyć na odtwarzacz cd czyli yamaha CD-S700.

Pytanie tylko czy bebechy odpowiedzialne za obraz i dźwięk z blu-ray'a są takie same w 1067 i 671?

co Wy na to? :)
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
A ja tak się zapytam :)

cały czas chciałem BD-S1067, bo mam CD jak w podpisie (będę zmieniał), ale teraz zastanawiam sie czy jest sens kupować 1067, bo:
- SACD nie muszę mieć,
- płyt audio słucham z CD
- właściwie odtwarzacz blu ray potrzebny tylko do filmów,
więc czy nie lepiej kupić model BD-S671 (tylko yamaha nie podaje danych S/N i zakresu dynamiki 671) a może starszy model 667 ?
a zaoszczedzoną kasę przeznaczyć na odtwarzacz cd czyli yamaha CD-S700.

Pytanie tylko czy bebechy odpowiedzialne za obraz i dźwięk z blu-ray'a są takie same w 1067 i 671?

co Wy na to? :)

Tu masz porównanie "oficjalne": Blu-ray Players - Yamaha - Other European Countries_

Najistotniejsze rzeczywiste różnice względem modelu BD-S1067:
- model 667 nie ma 3D (nie jestem pewny, czy jest aktualizacja fw), HDMI 1.3, brak RS-232 i brak trybu Pure Audio, słabszy SN ratio i niższa dynamika audio, no i oczywiście brak SACD i DVD Audio,
- model 671 ma już 3D ale nadal brak trybu Pure Audio i nie ma wyjść 7.1

Różnice są więc dość istotne, szczególnie jeśli chodzi o tor dźwieku. Jeśli chcesz przyoszczędzić, to lepiej brać obecny model BD-A1010 - najbliższy odpowiednik modelu BD-S1067, pozbawiony głównie konwersji w dół i wyjścia component dla wideo. Pozostałe parametry ma praktycznie te same.
 

rafix01

Member
Bez reklam
Vaderus, dzięki ... to porównanie też robiłem :)
SACD, DVD Audio i wyjście 7.1 nie potrzebuję, bo i tak bedę słuchał konserwatywnie zwykłego stereo z CD, a blu chcę tylko do filmów i to po HDMI :)
różnica S/N i dynamiki mnie zastanawia 671 vs 1067/1010, jak mocno bedzie słyszalna w filmach...chyba się umówię do AudioKlanu na odsłuchy filmowe :) i przy oikazji cd-s700 posłucham (wezme też swojego cd harmana dla porównania z cd-s700 :) ) także pół dnia im dupę zawrócę, a co ! :p

Pure Direct mam w ampli, pewnie żeby się przydał i w BD, ale 1000zl za Pure Direct i to tylko dla filmów to raczej się nie opłaca ;) ... wolę ten tysiak dołożyć do odtwarzacza CD

taki mam plan

Vaderus, a jaki miałeś wcześniej BD, chodzi o porównanie obrazu i dźwięku względem 1067.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Długi czas moim głównym playerem BD była Plastation 3. Próbowałem kilku innych (sams, lg i byłem blisko philipsa ale odpuściłem sobie) ale żaden nie dorównywał jakością obrazu do PS3. Poza tym PS3 było przez długi czas, swego czasu oczywiście, praktycznie referencyjnym odtwarzaczem głównie dzięki mocy procesora, który naprawdę robi cuda z obrazu.
Jak zobaczyłem Yamahę w akcji to mi jednak szczęka opadła, że można jeszcze aż tak bardzo obraz usprawnić, nie mówiąc o dźwięku, który wydawało mi się że po hdmi, cyfrowy będzie zawsze taki sam - stety/niestety dźwięk z Yamaszki jest dużo lepszy, bogatszy, pełniejszy i mocniejszy.
Nie porównywałem tylko z Oppo ale czytałem, że właśnie tą Yamaszkę można śmiało z nim zestawiać.
Co do muzyki, to CD gra ładnie - nic dodać nic ująć. Za to SACD to już uczta dla uszu.
 

rafix01

Member
Bez reklam
Dzisiaj wysłałem mejle do kilku TopHiFi i serwisu Audio Klan z pytaniem, który blu yamaha S671 czy A1010 tylko do filmów (CD, SACD, 3D itp. mnie nie interesują) i takie dostałem odpowiedzi:
2 (dwa) sklepy TopHiFi, że raczej A1010 będzie miał lepszy obraz
6 (sześć) sklepów i serwis, że S671 w zupełności wystarczy do filmów, bo A1010 ma tylko lepszy tor audio dla CD i SACD, co mnie nie interesuje.

Jak się ociepli idę na oglądanie obrazu z blu ray'a S671 i A1010 i odsłuchy odtwarzaczy CD yamahy i marantz,a, biorę także mojego CD H/K dla porównania czy w ogóle jest sens zmieniać odtwarzacz CD :) ... rozmowy już przeprowadziłem i nie ma problemy z oglądaniem i odsłuchami
 
Do góry