Onkyo BD-SP309 i DivX oraz MKV

andre01

New member
Cześć,

To mój pierwszy post na forum i na wstępie chciałbym się przywitać.

W niedługim czasie planuję dokonać zakupu:
1. Amplituner Onkyo TX-NR609
2. Głośniki Jamo 608
3. odtwarzacz BD.

Piszę do Was z prośbą o poradę w kwestii odtwarzacza Blu-Ray. Prawie na pewno zdecydowałem się na Onkyo BD-SP309 (ta sama firma co ampli, spodziewam się bezproblemowej i łatwej obsługi obydwu).

Od odtwarzacza wymagam głównie możliwości odtwarzania filmów z dysku NAS, który podpięty będzie do routera. Do tego samego routera chcę podpiąć BD. Filmy będą głównie w formacie .avi (DivX) oraz .mkv (H.264).

Po przestudiowaniu manuala do
BD-SP309 nie mam 100% pewności. W związku z tym mam kilka pytań do Was:

1. czy połączenie sieciowe (LAN) w tym BD umożliwi mi odczyt plików z dysku sieciowego NAS?
2. w jakim formacie plików powinienem mieć partycje na dysku? FAT32 czy NTFS?
3. czy napisy trzeba będzie konwertować?
4. czy ten odtwarzacz jest wogóle wart uwagi pod względem jakości odtwarzanego obrazu i dźwięku? wymagam dobrej jakości, nie ultra-jakości.
5. czy odtwarzacz odczyta pliki FLAC, czy powinienem odsłuchiwać ich bezpośrednio na amplitunerze (też podpiętym do tej samej sieci)?

pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

andre01

New member
Wiedziony niewielką liczbą opinii w internecie, kilkoma suchymi opisami i faktem posiadania ampli Onkyo 609, kupiłem odtwarzacz BD 309 tej samej firmy. Póki co - żałuję swojej decyzji, jednak jeszcze mało czasu miałem na zabawę z tym sprzętem. Poniżej krótkie uwagi

- czas startu tego BD to grubo ponad pół minuty! (Win7 startuje mi krócej na komputerze - z dysku ssd)
- czas odczytu płyty to kolejne kilkanaście sekund
- czas wyłączania odtwarzacza - to samo
- kiedy jestem gdzieś głęboko w menu, albo w innym trybie - nie ma możliwości wysunięcia tacki z płytą - trzeba przejść do trybu BD - paranoja
- nie wszystkie pliki DivX się odtwarzają

+ jakość filmów BD bez zastrzeżeń
+ dźwięk bdb
+ stosunkowo cichy

Piszę dla innych niezdecydowanych - wydaje mi się, że lepszym wyborem byłby jednak LG 570.
 

111kris

New member
Trochę się zmartwiłem tak długim startem odtwarzacza (gdzieś wyczytałem w opisach że trwa to bardzo krótko). Mój poprzedni samsung P1500 był chyba rekordzistą w tym zakresie. Również planuję zakup tego odtwarzacza już od dłuższego czasu (czekałem na oficjalną dystrybucję EIC), ... teraz czekam na bezVat w MM :). Jeśli możesz to sprawdź jakich plików nie odtwarza w divx. A jak się ma sprawa z mkv (720p i 1080p) i płynności odtwarzania po lan - mam nadzieję, że nie ma problemów z odtwarzaniem po sieci, gdyż głównie mi na tym zależy. I jeszcze jedno andre01, sprawdź proszę, czy odtwarza obrazy płythttp://www.hdtv.com.pl/forum/members/andre01.html dvd.
 

andre01

New member
Odtwarzacz już odesłałem do sklepu - nie miałem do niego cierpliwości. Poczytałem zagraniczne fora (ciężko znaleźć opinie, bo to nowy sprzęt) i tam użytkownicy również narzekali na czasy reakcji. Nie zdążyłem sprawdzić tematu divxów ani mkv do końca, bo sam fakt wolnego działania zdeklasował ten odtwarzacz jak dla mnie. Powiem tylko, że DLNA działa sprawnie - widział wszystkie udostępnione pliki z komputera. Obrazów DVD nie sprawdzałem, tylko płyty i upscaling był bardzo dobry. Życzę zadowolenia z zakupu.

Acha - pisałem maile do supportu Onkyo i tamci oczywiście nie widzą problemu z prędkością działania. Dodatkowo kazali mi sprawdzić, czy nie przyspieszy po odłączeniu od LANu... Nie sprawdzałem, bo na lanie mi akurat zależało.
 

lolekczq

New member
Witam.
Chciałbym odświeżyć trochę temat BD-SP309.
Posiadam taki odtwarzacz i mam pytanie do posiadaczy.
Otóż Onkyo odtwarza bez problemu pliki avi z płyty, do tego ładuje napisy o takiej samej nazwie itd...
Odtwarzacz jest podpięty do sieci w której jest udostępniony dysk z filmami i muzyką.
Problem jest taki że nie widzi na dysku plików avi, pliki mkv widzi i normalnie odtwarza.
Czy to normalne? Czy może coś jest nie tak?
Podkreślam że nie widzi wszystkich plików avi, nie jest to jakiś pojedynczy przypadek.
Dodam że do tej samej sieci mam jeszcze podpięty telewizor, a ten widzi i odtwarza wszystkie udostępnione pliki.
 

roberto32

New member
... Powiem tylko, że DLNA działa sprawnie - widział wszystkie udostępnione pliki z komputera. Obrazów DVD nie sprawdzałem, tylko płyty i upscaling był bardzo dobry. Życzę zadowolenia z zakupu.

Acha - pisałem maile do supportu Onkyo i tamci oczywiście nie widzą problemu z prędkością działania. Dodatkowo kazali mi sprawdzić, czy nie przyspieszy po odłączeniu od LANu... Nie sprawdzałem, bo na lanie mi akurat zależało.

Witam, mam pytanko o DLNA jaki serwer postawiłeś na komputerze. Napisz coś więcej prosże, nie odtworzyłem jeszcze żadnego pliku z komputera. HELP.
 
Do góry