Kupno odtwarzacza Blu-ray z jak najlepszym DVD.

Pawel_2

New member
Witam

Pomóżcie proszę, jestem zielony w temacie Blu-raya.
Muszę kupić Blu-raya.
Zależy mi na jak najlepszym odtwarzaniu DVD.
Czy ma sens przeskalowywanie DVD na HD (Full HD).
Telewizor mam Full HD Samsung LCD LE40C650
Czy to prawda, że najlepsze są Panasoniki.
Jakie modele.
Chcę wydać 500 max. 700 zł.

Pozdrawiam
Paweł
 

behemot

New member
Blu-ray nie wpłynie na jakość odtwarzanego filmu dvd więc jeśli nie zamierzasz inwestować w filmy na tym nośniku to z przedziału cenowego możesz wybrać naprawdę dobrej klasy dvd lub cały zestaw kina domowego spełniający godziwe warunki w domowym zaciszu.
 

Pawel_2

New member
Blu-ray nie wpłynie na jakość odtwarzanego filmu dvd więc jeśli nie zamierzasz inwestować w filmy na tym nośniku to z przedziału cenowego możesz wybrać naprawdę dobrej klasy dvd lub cały zestaw kina domowego spełniający godziwe warunki w domowym zaciszu.

Witam
Wiem, że mogę kupić przyzwoite DVD w tej cenie ale nie chcę się zamykać w standardzie jednak już odchodzącym. Zapewne zacznę w pewnym momencie wypożyczać filmy Blu-ray. Z zestawem kina za tą cenę to przesadzasz. Ja używam tylko dźwięku stereo. Do ledwie przyzwoitego zestawu kolumn do kina domowego należy dodać jedno zero z tyłu a i tak do stereo będzie się ledwie nadawał. Inne kryteria i wymagania, nie do pogodzenia ze stereo. Do odtwarzania muzyki używam CD-ka i dobredo stereonicznego wzmacniacza z podpiętymi monitorami nad których poprawą pracowałem chyba ze dwa lata.

Moje pytanie: jaki Blu-ray z jak najlepszym, czyli dopracowanym odtwarzaniem DVD w rozsądnej cenie.
Wiele dobrego słyszałem o nowych Panasonicach.
Mam też pytanie, czy ktoś porównywał DMP-BDT110, 210 i model 310.
Nie mogę nigdzie znaleźć modelu DMP-BDT210, czy ktoś znalazł w sprzedaży.

Pozdrawiam
Paweł
 
Ostatnia edycja:

blurejs

New member
Panasonic to zdecydowanie dobry wybór. Blu-ray tej firmy mają bardzo dobre upscalery. DVD wygląda na nich świetnie.
Ale polecam ci tak na marginesie przesiąść sie na filmy Blu-ray - po kilku filmach nie będziesz już chciał oglądać tych na DVD. :)
 

Antałek

New member
Blu-ray nie wpłynie na jakość odtwarzanego filmu dvd więc jeśli nie zamierzasz inwestować w filmy na tym nośniku to z przedziału cenowego możesz wybrać naprawdę dobrej klasy dvd lub cały zestaw kina domowego spełniający godziwe warunki w domowym zaciszu.

Co do zasady masz rację. Blu-ray nie poprawi materiału już zapisanego, ale z moich doświadczeń widzę, że ten sam materiał odtworzony na Blu-rayu jest zdecydowanie lepiej skalowany na telewizorze. Nie spodziewałem się, że różnica na jakości będzia taka zdecydowanie widoczna. Być może że procesory do obróbki obrazu są lepsze, nie wiem może chodzi o coś innego, ale widzę wyraźną poprawę. Nawet filmy DVD dodawane do gazet dają się oglądać.
 

destructor

New member
Bez reklam
Niejednokrotnie podawałem linka do testów blu-ray. W różnych ciekawych testach znajdziemy informacje na temat upscalingu z DVD. Sony Playstation robi to najlepiej, potem są np.Oppo, JVC.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Obraz z DVD to kwestia w bardzo dużej części jakości telewizora, wychodzą przy tym niedoskonałości tv bo te bardzo kontrastowe LCD(mające nienaturalny, dynamiczny kontrast) wyciągają śmieci z obrazu i tu nawet BR czasami potrafi pokazać słaby obraz. Przy DVD bardzo pomoże więc kalibracja zwłaszcza na tym samsungu. Na stronach takich jak avsforums są ustawienia do bardzo wielu tv, taki model jak C650 powinien być.

Z odtwarzaczy hmm sony ps3 miała obraz ok według opinii ludzi ale ile lat temu, niby jak siądziesz przy 40 calach z 3 metrów to jakość na skalibrowanym tv normalnie jak HD (zwłaszcza na plazmie) ale w perspektywie innych odtwarzaczy obraz z PS3 dotyczący DVD jest moim zdaniem bardzo słaby i naprawdę nie wiem skąd ludzie twierdzą że jest inaczej. Szwagier kupił BR/DVD LG570 za chyba 400 zł w promocji w rtv mix (na ceneo ceny tego odtwarzacza wahają się od 400 do 800zł), mimo że jest to tani odtwarzacz i niby nie ma HQ reona czy tez jego następcy (HQ Vida procesor) ale obraz nawet bez tego po prostu zjada ten jaki wypluwa moje ps3 (a testowaliśmy na moim również telewizorze ustawienia ostrości na 0). Także tani i w miarę dobry odtwarzacz DVD.

Ten sam film był 2 razy ostrzejszy i wyraźny i wcale nie było denerwujących obwodówek halo czy śmieci na ekranie a z ps3 trzeba było odejść 3 metry by był ostry. Przy takich samych nastawach tv, z bliska rozmazanie, zero kontur. Także na pewno warto kupić BD z w miarę dobrym skalowaniem DVD. Ten LG kwalifikuje się już jako w miarę dobry odtwarzacz który pozwoli cieszyć się też DVD (a na plazmie to już wogóle będzie super!!) a posiada przede wszystkim BR i MKV. Obraz DVD w mojej opinii zwłaszcza z oryginalnej płyty (dvd9 a nie po dodatkowej kompresji do dvd5) wygląda w bardzo wielu przypadkach na plazmie lepiej niż niejeden film z Nki, tak dobrze że nie mam absolutnie zdegustowania ze nie jest to obraz BR (przy odległości powyżej 2,3 metrów, poniżej oczywiście różnice są widoczniejsze).

Pewnie, BR wygląda zawsze idealnie, różnice jak ktoś podjedzie zwłaszcza z bliska widać...
ale DVD wciąż daje obraz który (przy zachowaniu kwestii o którym wspomniałem) wciąż potrafi zachwycać a ludzie jak im puszczam u mnie filmy to pytają skąd mam taka dobrą kopie.. a to zwykłe DVD. Oczywiście jest tu jeszcze kwestia wielkości ekranu i odległości, jeśli ktoś siedzi poniżej 2 m od przykładowo 52 cali to żaden skaler nie pomoże ale to jest logiczne, podejdźmy w kinie na bliską odległość... a zobaczymy jedynie rozmazany obraz, natomiast z normalnej odległości oglądania, zdrowej dla tej przekątnej jest już pięknie.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Zestawienie daje w miarę wysoką ocenę odtwarzaniu DVD w ps3 ale w rzeczywistości chodzi o to że obraz jest oceniony jedynie w technicznych aspektach, według kategorii testowych, np obraz nie ma pikselozy, linie są z mniejszymi schodkami.. itp
Cały obraz jest jednak bez żadnych zabiegów upiększających dlatego napisałem ze obraz DVD ps3 wygląda jedynie OK ale przy dobrym tv. Inne odtwarzacze które oferują procesory jak reon, XDE toshiby (czy też teraz high resolution+), nawet ten tani LG który poleciłem.. one wszystkie dodają te opcje wyostrzające, zmieniają trochę kontrast wyciągając szczegóły, i o ile nie można faktycznie dodać dodatkowych pikseli do filmu DVD bo ich tam po prostu nie ma ale suma sumarum tak potraktowany film robi kolosalnie większe wrażanie niż jedynie przeskalowany, detale są podkreślane a obraz nie jest już rozmazany tak jak wychodzi z PS3. Rożnica jest tak duża ze widząc jedno i drugie nie ma się później ochoty wracać do DVD odtwarzanego z ps3.
 
Do góry