LG BD670 a Sony BDP-S480

Draconis

New member
Witam.
Niedawno kupiłem telewizor Panasonic TX-P42VT20E i chciałem dokupić do niego odtwarzacz Blu-Ray. Zastanawiam się pomiędzy LG BD670 i Sony BDP-S480. Który z nich byłby najlepszy? LG jest ciekawy bo ma przetwarzanie do 60Hz, co przy moim telewizorze może się przydać. Czy może wybrać jakiś inny w cenie do 750 zł. Interesuje mnie taki, który odtwarza filmy 3D, pliki: DivX, DivX HD, MKV. Głownie chodzi mi o najlepszą jakość obrazu, dodatkowe funkcje w ogóle mnie nie interesują.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

blurejs

New member
Witam. Ja bym brał raczej Sony (są trochę solidniejsze i lepsze upscalery mają). Ale jak weźmiesz LG to tez będzie dobrze. Nie różnią się znacząco - Sony ma lepszy wygląd, ale bardziej kapryśny jest jeżeli chodzi o pliki z napisami do filmów mp4. Aha Sony dobrze współpracuje z telewizorami Panasonika. Ale LG też będzie w porządku do twoich zastosowań.
 

zulian_pl

New member
Ostatnio kupiłem BD670 i jestem zadowolony. Czyta dysk zew sformatowany w NTFS. Uruchamia się prawie każdy plik MKV (720 i 1080) a nawet MKV 3D (Avatar). Dzięki dołączonemu Nero MediaHome można spokojnie nawigować po udostępnionych zasobach PC (film, zdjęcia, muzyka) po DLNA. Do jakości filmów Xvid, MKV czy DVD trudno się przyczepić. Update frimware'u po WiFi lub kablu sieciowym.
Jedyne co mnie drażni to konieczność konwersji napisów do formatu SubRip (*.srt). Polskie ogonki po ustawieniu strony kodowej CP1250 wyświetlane są poprawnie.
 

Tomik23

New member
Ostatnio kupiłem BD670 i jestem zadowolony. Czyta dysk zew sformatowany w NTFS. Uruchamia się prawie każdy plik MKV (720 i 1080) a nawet MKV 3D (Avatar). Dzięki dołączonemu Nero MediaHome można spokojnie nawigować po udostępnionych zasobach PC (film, zdjęcia, muzyka) po DLNA. Do jakości filmów Xvid, MKV czy DVD trudno się przyczepić. Update frimware'u po WiFi lub kablu sieciowym.
Jedyne co mnie drażni to konieczność konwersji napisów do formatu SubRip (*.srt). Polskie ogonki po ustawieniu strony kodowej CP1250 wyświetlane są poprawnie.


A czy film w takim formacie odtworzy ?
x264 :: Star Trek :Nemesis *2003* [1080p.AVCHD.AC3.5.1.x264] [Napisy PL]
 

zulian_pl

New member
Jeśli masz telewizor Panasonic 3D to raczej bym LG BD670 nie polecał ponieważ na problemy z pilotem podczas oglądania w 3D. Szczegółowo problem opisałem tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/73123-lg-bd670-powazna-wada-podczas-odtwarzania-3d.html

Obejrzałem już kilka filmów 3D (Avatar, Step UP, Pirania) i nie zaobserwowałem żadnych interferencji pomiędzy podczerwienią sterującą okularami i pilotem odtwarzacza.
Może jeszcze ktoś inny się wypowie ?
 
Do góry