przemyślany zakup

Bighorn

New member
od paru dni przymierzam się do zamiany odtwarzacza dvd na bd
lubię zakupy przemyślane, więc proszę o wskazówki
z pobieżnej lektury opisów i rożnych forum wynika, że:
- właściwie każdy model dobrze sobie poradzi z dobrym źródłem, czyli oryginalną płytą bd... jednak zauważyłem, że niektóre modele są chwalone za poprawę jakości obrazu ze zwykłego dvd - czy moje wrażenie jest zgodne z prawdą czy to "mylny błąd"?
- każdy właściwie pozwoli mi na odtworzenie divx z usb - raz na tydzień kolejny odcinek House'a - a niektóre poradzą sobie z mkv (fajnie by było...)
- niektóre potrafią zassać z netu tylko aktualizację, a inne potrafią więcej (YT, iTv)

i teraz prośba:
pomóżcie, proszę, wybrać ustrojstwo, które:
- poradzi sobie z poprawa jakości dvd
- zobaczy mkv
- otworzy szerzej internet po wifi
nie zamierzam przepłacać... pewnie kupię rozsądną używkę, albo zapoluję na jakąś promocję
do wydania mam 500-800zł
can it be done?
 

cezary69

New member
Bez reklam
A nie lepiej zainwestować w któryś z modeli odtwarzaczy HD? Chyba, że masz dużo płyt dvd czy bd. Sam używam od ponad roku hyundaia 3150 i co nie zapodasz odtwarza bardzo ładnie i bez problemów. Tylko taki przykład dałem, ale jest tych odtwarzaczy na rynku teraz bardzo dużo i można coś do siebie dopasować :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
dopisuje się do pytania Bighorn o ocenę odtwarzacza LG BD570 interesuje mnie szczególnie to czy czyta pliki tekstowe z USB (filmy) poza tym sam odtwarzacz wydaje się interesujący...
 

blurejs

New member
LG BD570 to bdb wybor. Z tego co pamiętam to LG odtwarza pliki txt. Poza tym także Blu-ray'e Samsunga odtwarzają napisy w formacie txt.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Kiki wiesz może jak jest z napisami w LG BD 570

to LG BD 570 ma ostatecznie problemy z napisami czy nie, może ktoś z autopsji arbitralnie wypowiedzieć się w tej sprawie? Bo w tym poście ten LG nie ma problemów a w moim poście może ma problemy z napisami... :hmm: to jak jest ostatecznie... Kiki wiesz coś o tym???
 
Ostatnia edycja:

blurejs

New member
Akurat w LG BD570 sam jeszcze nie sprawdzałem jak działają tam napisy w DivX. Ale z opinii innych osób, które czytałem w sieci wynikało, że LG ma problemy z napisami txt.
 

Bighorn

New member
wyczytałem, że 570 ma taki sobie upscaling dvd do hd
pytanie: czy zobaczę różnicę w dvd pomiędzy obecnym onkyo sp406 a bd570 na 42 calach plazmy full hd?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
czy ktoś mógłby się pokusić o wymienienie najpopularnieszych odtwarzaczy BR z podziałem na te które czytają napisy i nie czytają oraz z oceną jakości upscalerów?

Zdecydowanie ułatwiło by to wybór...
 

Bighorn

New member
lekko zirytowany poszukiwaniami wśród nieco tańszych modeli postawiłem (moim zdaniem) na jakość... to jednak będzie Yamka S667
a w necie to sobie pobuszuję w lapku :grin:

następny mały kroczek - kolumny... ech...
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Sprawdz troche starszy model LG. LG BD 370 lub i to lepsze wyjscie LG BD390 (ten drugi obsluguje dyski sformatowane w NTFS) oraz moze ci puscic dzwieki HD po analogu czyli nie bedziesz musial dokupowac specjalnego amplitunera.
 
Do góry