odtwarzacz do TV 32"

ciambor

New member
Proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza BD, który będzie podpięty do TV sony 32EX500 oraz amplitunera denon avr-1611. Tu od razu mam pytanie czy 32cale pokarzą możliwości odtwarzacza BD - bo jak nie to może wystarczy mi że kupię zwykły odtwarzacz DVD?
Zależy mi by odtwarzacz dobrze czytał filmy DVD, odtwarzał pliki muzyczne oraz zdjęcia. Nie mam wobec niego dużych wymagać co do ilości odczytywanych formatów.
Jako że TV mam sony myślałem o BD tej marki - np.: S370 (m.in. ze względu na BraviaSync), ale nie upieram się przy tej firmie i może jest coś innego godnego polecenia w kwocie 500-600zł?
No tylko jeszcze raz pytanie czy w moim przypadku warto inwestować w BD?
 

DarPe

New member
Witam
Co do samego odtwarzacza to raczej Ci nie pomogę za bardzo. Napisz jeszcze z jakiej odległości oglądasz ten TV. Ja mam 32 cale i obraz HD oglądam z ok 2m. Z tej odległości widać oczywiście jakość HD, jednak myślę, że prawdziwe możliwość zobaczę przy 37-40 calach. Następny przykład to np widziałem tv 50/52 calowy FullHD i z odległości ok 3m obraz z DVD był świetny. Z kolei testowałem też 37 cali z 2m i tu już w zależności od jakości obrazu na DVD obraz był ok, albo średni, albo super. Jednak po tym teście stwierdziłem, że do DVD jednak 37 lekko za duży jak na taką odległość (jeśli chodzi o jakość obrazu z DVD), więc wybrałem 32 cale. Jednak też wspomnę, że DVD jakie mam nie jest szczytem możliwości technicznej ;) mam skalowanie max do 1080i. Myślę, że na jakimś DVD ze skalerem lepszej jakości, obraz byłby jeszcze lepszy (np układ Faroudja z Denona 1940 albo coś jeszcze lepszego - REONa w Denonie 2930). To jeśli chodzi o DVD. Teraz pytanie czy warto inwestować jeszcze w format DVD, tym bardziej, że odtwarzacz BD też odtworzy DVD i przeskaluje do 1080p, jednak DVD nie odtworzy płyt BluRay ;). Jeśli jednak TV oglądasz z ok 3m, masz sporą kolekcję filmów na DVD (albo zamierzasz mieć), filmy na BD i w mkv nie interesują Ciebie za bardzo i chcesz wydać jak najmniej, to myślę, że odtwarzacz DVD Tobie wystarczy.
Pozdrawiam
 

ciambor

New member
Dzięki DarPe za cenne spostrzeżenia. TV oglądam przeważnie z ok 3m...
Prawdopodobnie zdecyduję się na ten BD Sony - blackninja zaproponował mi atrakcyjną cenę - jak transakcja dojdzie do skutku opiszę własne spostrzeżenia w jakości obrazu i różnicy z poczciwym i wysłużonym odtwarzaczem DVD.

@cezary69 - jakiś dobry odtwarzacz multimedialny na razie nie na moją kieszeń
 
Do góry