Czy blu-ray potrafi wypełnić ekran

jafo73

New member
Poszukuje odtwarzacza Blu-ray z Mkv,który potrafi wyświetlać filmy bez pasów u góry i dołu,wypełniając cały ekran bez zniekształceń,chodzi mi o taką obróbkę obrazu jak robią to playery na komputerze przy użyciu funkcji PAN SCAN.
 

staceb

New member
A w jaki sposób film o proporcjach 21:9 zmieścisz na całej powierzchni ekranu formatu 16:9 bez zniekształceń lub bez obcięcia boków ? Niema takich odtwarzaczy i nie będzie.Funkcja Pan Scan w playerach komputerowych aby wypełnić ekran również obcina boki filmu,to nic innego jak tylko zoom.
 

jafo73

New member
Philips się chwali że ma takie opcje pod nazwą FULL SCREEN,Samsung SCREEN FIT w swoich odtwarzaczach.Jeśli ktoś posiada takowe proszę o info. czy to zwykły zoom(rozciągnięcie) czy obraz jest ''obrobiony'' bardziej proporcionalny ?
 

destructor

New member
Bez reklam
Pomyśl logicznie, jak chcesz rozciągnąć obraz panoramiczny bez jego poszerzenia/wydłużenia? Przecież to fizycznie niemożliwe. Obraz jedynie wypełni ci całą powierzchnię ekranu nie patrząc na rozciągnięcia i tyle.
 

piotrflo

New member
Poszukuje odtwarzacza Blu-ray z Mkv,który potrafi wyświetlać filmy bez pasów u góry i dołu,wypełniając cały ekran bez zniekształceń,chodzi mi o taką obróbkę obrazu jak robią to playery na komputerze przy użyciu funkcji PAN SCAN.

Wiesz co, narysuj sobie prostokat o proporcjach 21: 9 w srodku wstaw kolko i wyskaluj do 16:9. Sam sobie odpowiesz czy to mozliwe bez znieksztalcen. Niektore filmy bedziesz mial na calosci bo beda w formacie 16:9 ale wiekszosc raczej z pasami.
 

jafo73

New member
Oczywiście rozumiem,że będą pewne zniekształcenia,przycięte boki ,chodzi mi o KOMPROMIS mniej poziomych pasów z zachowanymi (nie opuszczonymi) napisami.Nie ma takich odtwarzaczy Blu-ray ?
 
Do góry