Wielka tajemnica najlepszego obrazu blu-ray

muaddib

New member
Witam, od razu napiszę o co biega.

Mam TV 42" Panasonic Full HD G10

Miałem Ps3, sprzedałem i kupiłem Samsung C5500

Włączyłem kilka blurayów i WOOOOOW obraz daje taki efekt jakbym miał 100 cali, mega płynny.

Oglądałem około setkę blurayów na Ps3 ale takiego efektu nie było. Samsunga oddałem i wymieniłem na sony s370 (ze względu inne rzeczy)

W sony jest tak jak w Ps3 obraz nie jest idealnie płynny - najlepszy przykład " początkowa scena w Mrocznym Rycerzu - jak kamera przybliża się do okna które wybucha.

W Ps3 jak i s370 kamera przybliża się lekko skokowo - w Samsungu idealnie płynnie. Jest to tak widoczne że nie mogłem oderwać oczu, na początku nie wiedziałem o co biega.

Teraz pytanie: co ma samsung czego nie ma np. Sony. Jak inne odtwarzacze np. Panasonic? Sprawdźcie - co za opcja.

Przecież samsung nie ma żadnych specjalnych technologii, może sony pogarsza ten obraz - jaka technologia to robi.

PYTAM PRAWDZIWYCH SPECJALISTÓW - W INFOLINII SONY I SAMSUNG - zupełnie zieloni. Sony jest lepszym ogólnie playerem ale ten efekt Samsunga na bd - dałbym 200zł nawet więcej za swój bluray aby to mieć.

Ninja może ty coś się wypowiesz? Nie jestem żadnym fanem samsungów (tv sprzdałem, oddałem bd - ale ten efekt jest po prostu MIAZGA. :twisted: Kto ma np. mozliwość niech porówna - widoczne gołym okiem.

Jak już raz coś takiego się zobaczy trudno teraz oglądać jakikolwiek bluray:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że PS 3 nie może się równać z BD który wyposażony jest w dobre skalery.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Po prostu ustaw na ps3/odtwarzaczu bd funkcję 24p - wtedy tv przełączy się na 24hz i będzie to samo. Zapewne odpalałeś filmy w 60hz (pulldown) i stąd skoki. Twój obecny bd sony na 99,999999999% ma funkcję 24p.

Tak poza tym - skalery przy materiale 1080p i matrycy tv 1080p raczej nie mają dużo roboty (wcale?)...a już na pewno nie mają nic wspólnego z płynnością ruchu...
 
Ostatnia edycja:

muaddib

New member
W soniaku s370 jest tzw. judder - klatkowanie przez to chyba że tv nie obsługuje 24p.

Ale dziwne w samsungu który też ma tą opcję jest super - w soniaku widać ten efekt. Czy jest możliwość polepszenia firmwarem tego?

Jaki upscaler to BLU-RAY nie jakiś crap divx. Ponadto upscaler to soniak ma 2x lepszy od samsunga. W samsungu taka lipa że głowa mała.

Widzę że chyba się nie dowiem - cóż zgłoszę dla Sony może za jakiś czas poprawią to w firmwarze

To samo jest przed i po wyłączeniu opcji 24p. Problem chyba jest w tym że soniak słabo konwertuje obraz:( albo poprawią to albo trzeba się przyzwyczaić
 
Do góry