Pytanie techniczne odn. WIFI oraz prosba o poradę jaki BD

krzysiex

New member
Witam, proszę o poradę jaki kupić blu ray. Oto moje wymagania.

1. Czyta BD, DVD, DivX, Xvid, mkv (h264)
2. Odtwarza Audio, MP3
3. Powyższe odczytuje z płyt i z USB.
4. Jest możliwość połączenia przez WiFi z laptopem (może być z możliwościa dokupienia specjalnego adaptera WIfi)
5. Czyta z dysków twardych do 0,8TB NTSC
6. Obsługuje polskie napisy.
7. Kosztuje jak najmniej (najlepiej do 400zl, jeżeli jest to możliwe).

I jeszcze pytanie dodatkowe. Mam zestaw 5.0, plus ampli, plus BD z wifi, plus TV, plus laptop z wifi, podłączenie tv, z ampli i bd po HDMI. Czy mam w takiej sytuacji po odpowiednim skonfigurowaniu rzecz jasna, możliwość połączenia przez WIFI laptopa z BD i odtwarzania filmów i muzyki znajdujących się na laptopie, tak abym to widział i słyszał na swoim kinie domowych. Ufff mam nadzieje, że nie zakręciłem za mocno:)
 

krzysiex

New member
Możesz uzasadnić?

Wydaję mi się, że wzięty z brzegu BD, którego na biegu poszukałem np. SAMSUNG BD-C 5300 ma wszystkie funkcjonalności, o których piszę powyżej a dodatkowo ma przewagę czytanie płyt BR.

Wiem, że podany przez Ciebie model jest bardziej "multimedialny", ale pytanie czy jest mi to potrzebne, skoro potrzebuje mieć możliwość odczytu tego co opisałem. Myślę, że bardziej może mi się przydać opcja odczytu płyt BR niż innych formatów.

Pozostaje jeszcze moje pytanie techniczne o Wifi, czy mógłby ktoś odpowiedzieć?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
No właśnie wydaje Ci sie ... bo podany przez Ciebie model nie spełnia warunków 3,4,5,6,7

Skoro jesteś "piratem" to będziesz kupował filmy po ~100zł czy też je wypożyczał ?


Jezeli kupisz odpowiednie urzadzenie to bedziesz mogł w obrebie swojej sieci domowej udostępniać pliki i je odtwarzac przez wifi, tylko pamietaj że wskazany by był router w standardzie "n"
 
Ostatnia edycja:

krzysiex

New member
Tak będę wypożyczał filmy blueray, albo kupował w gazetach za 10zł za parę lat, tak czy inaczej czuję że mi się to bardziej przyda niż 1000 formatów z których nie skorzystam ani razu.

Czy mógłby ktoś jeszcze się wypowiedzieć, czy jest szansa kupić BD spełniającego moje warunki w pierwszy poście? Cena ew. może dojść do 500zl i nie musi czytać napisów polskich txt, wystarczy że srt przeczyta.
 
Do góry