Yamaha BD-S1065 czy Panasonic DMP-BD85

rafix01

Member
Bez reklam
polatałem po forum, poczytałem, ale strasznie mało jest o yamaha'ch (głównie panasonic szeroko opisany)

taki mam dylemat co, do odtwarzacza blu-ray, który kupić? :)
Yamaha BD-S1065 czy Panasonic DMP-BD85

Odtwarzacze Blu-ray - porównanie: Panasonic DMP-BD85 (czarny), Yamaha BD-S1065 (czarny) ? RTV EURO AGD Lider Rynku RTV i AGD w Polsce=

obecny amp to właśnie yamaha rx-v1400 z wejściem RCA 5.1 (nie ma 7.1) i nie ma wejść HDMI(stary wysoki model i raczej go nie zmienię :p)

Głównie chodzi mi o oglądanie kolekcji dvd, czyli dobre skalowanie, no ale też poprawny obraz na dyskach br, bo na pewno jakieś kupię ;)

Co do dźwięku, oba mają wyjścia coax i analog 7.1, tyle tylko, że mój amp ma wejście analog 5.1 (chociaż coś tam pisze 8ch, czyli 7.1 analog...muszę instrukcję odkopać)

Aby uzyskać na ampku dźwięk HD to pozostaje połączenie analog, czy coax też da radę?
 

rafix01

Member
Bez reklam
sam sobie odpowiem, kupiłem BD panasonica :) i wyposażenie super, płyta czołowa również ciekawy design, nawet tylne gniazda pozłacane :), co do yamaha, to start płyty po ok. 45s od jej załadowania do odtwarzacza (tragedia)

dalej, jak się okazało w instr. mój amp obsługuje wejścia RCA 7.1 także tanim kosztem będę miał DD HD jak i DTS HD

a, i po wyjściu coax z BD możemy osiągnąć tylko dźwięk 5.1 (tylko po analog 7.1, ale nie wszystkie BD je mają)...no i po HDMI też mamy 7.1 :D

ps. jednak warto kupować wysokie modele klocków, a nie niskie bo te niskich serii trzebaby zmieniać co rok ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry