Odtwarzacz BR Onkyo

jarek_135

New member
Witam,
Zakupiłem Onkyo 608 + Klipsch F3/C20/B2 + odtwarzacz Onkyo 507.
Na początku miało być 308 i się nie przejmowałem, myślałem, że podstawowy ma wyjście usb itp przydatne porty do podłaczenia. Ale sprzedawca powiedział, że 507 jest lepszy i ładniejszy, cena podobna. No to się nie zastanawiałem i wziąłem 507. Ze sprzętem jest tak, że dali Amplituner srebrny zamiast czarnego, więc sprzętu jeszcze za bardzo nie wyjmowałem. Ale teraz na stronie producenta patrzę i 507 nie ma wejścia USB.

A bardzo przydatne takie wejście jest, bo dysk lub pendrive i tak jest wygodnie. I jak dla mnie babol jest z tym 507. On ma wejście na karty SD i to do max 8GB. Mniej praktyczne, wolniejsze, nie podoba mi się takie rozwiązanie.

Myślę, czy tego nie wymienić, bo jak dla mnie babol straszny.

Wytłumaczcie mi proszę, może czegoś nie doczytałem:
Do Onkyo 308 jak moge podać źródło, a jak do 507? Czy 507 faktycznie lepsza i jak tak, to w czym?
Czy do Onkyo 308 można spokojnie podpiąć dysk HDD ( zewnętrzny ) i czy ktoś wie, czy może odtwarza MKV, bo to bardzo fajny format, poza tym jak na hdd będę miał foldery z filmami, to mogę jakoś po nich skakać i np. odpalić z nich film DVD zgrany na HDD?

Kompa mam daleko więc HDMi odpada, w laptopie brak HDMI.

Prosze o poradę, sprzedający wcisnął mi ten odtwarzacz 507 czy jak? I tak muszę jechać wymienić ampituner, to może od razu bym odtwarzacz wymienił.
 

blurejs

New member
Byłem w trochę podobnej do ciebie sytuacji. Ale ostatecznie zrezygnowałem z tego Onkyo 507. Jego główną zaletą jest dobra cena, gdy kupujesz w zestawie (niestety oddzielnie jest on dużo za drogi jak na swoje możliwości). ten model ma kilka wady - pierwsza to brak USB, druga brak obsługi plików MKV, a trzecia to dość głony jest wentylator podczas pracy. Aha jeszcze z tego co pamiętam nie było tam ciekawych serwisów internetowych.
Co do jakości obrazu i dźwięku na tym odtwarzaczu to brak zastrzeżeń - wszystko ładnie gra.
Podsumowując, jak dla mnie to kiepski model jeżeli chodzi o wyposażenie, ale dobry jeżeli chodzi o jakość obrazu i dźwięku.
Na twoim miejscu brałbym jakiegoś LG albo konsolę Sony PS3, która ma Blu-ray w sobie.
 

jarek_135

New member
Dzięki za odpowiedz.
Stety albo niestety zostało przy tym Onkyo 507. Oczywiście USB brak i będę kombinował z połaczeniem laptopa lub PC'ta.

Jak dla mnie wada tego odtwarzacza jest taka, że za długo wyświetla mi napis Hello i w sumie goodbye, chodz ten drugi już tak nie drażni. Włączam, wkładam płytkę, w sumie zwykła CD z muzyką, to nic tam specjalnego nie ma, niech ją czyta i muzyka leci. A on mi Loading wielkie pisze, jakby tam nie wiadomo co było. Nie trwa to może jakoś specjalnie długo i w sumie może się czepaiam, ale jakby jakiś cd, albo dvd mi tak w kompie czekał zawsze po włożeniu płytki, to by przez okno wyleciał.

Niech ktoś z drugiej strony się moją opinnią nie zniechęca, innego Blue-ray'a w domu nie miałem, może oni tak je ustawiają...

Z odtwarzaniem itp problemów brak. Sprzęt ładny, dzwięk ładny, obsługa dobra.

Pozdrawiam
 
Do góry