Największy dysk twardy jaki podłączyliście do odtwarzacza Blu-ray

darck

New member
Witam.
Jedną z pozytywnych cech obecnych odtwarzaczy Blu-ray jest możliwość odtwarzania treści multimedialnych nie tylko z płyt BR i DVD ale również z urządzeń pamięci masowej podpiętych przez złącze USB storage. Oprócz PenDrive'ów (USB Flash Drive) można podłączyć także twarde dyski w zewnętrznej obudowie ze złączem USB.
W zależności o odtwarzacza Blu-ray, muszą one być sformatowane w odpowiednim systemie plików - najczęściej w FAT lub NTFS, aby odtwarzacz takie urządzenie widział.
Ważną sprawą jest również rodzaj dysku twardego - 2,5' zazwyczaj nie potrzebują dodatkowego zasilania, wystarczy im prąd z USB, 3,5 calowe muszą mieć oddzielne zasilanie.
Ale problem pojawia się z wielkością dysku, podobno powyżej 1TB nie współpracują. :|

Dlatego mam prośbę, aby każdy kto może wpisał, jak duży dysk podłączył z sukcesem do swojego odtwarzacza Blu-ray.

Jaki odtwarzacz(firma i model), jakiej firmy dysk, jaka pojemność (GB), jaki rozmiar (ile cali), jaki system plików (FAT lub NTFS).

Pomoże to wielu użytkownikom z wyborem odpowiedniego napędu hdd. :smile:

Pozdrawiam.
 

walher

New member
Jak wygląda odtwarzanie plików MKV z dysków zewnętrznych o prędkości 5400 obr - czy są jakieś problemy z odtwarzaniem (1080p).
 

darck

New member
Żadnych problemów z dyskiem 5400 obr. - nawet po lanie jest ok, tylko nie można wybrać ścieżki dźwiękowej - zawsze jest ta pierwsza, w przeciwieństwie do odtwarzania z dysku gdzie można przebierać - oryginal DTS, oryginal AC3, wersja polska AC3, itd.
 

shado

New member
Kino domowe Panasonic - ŻADEN dysk, bo nie obsługuje NTFS i daje tylko 500mA co nie pozwala na podpięcie żadnego dysku na USB.
 

lkeda

New member
mam pytanie troche z innej beczki...
czy ktos probowal podlaczyc "zaszyfrowany" dysk pod USB?
czy cos takiego w ogole wchodzi w rachube?
bede wdzieczny za informacje.
 

Bartuus

New member
Jestem posiadaczem Samsunga bd-c5500 mam dysk 320 Gb pełen filmów w formacie iso bardzo proszę o podpowiedź jak to najlepiej odtworzyć w BR . Dysk mogę podłączyć zarówno do BR jak i do PC będącego w sieci razem z BR. Dzięki za odpowiedz.
Wszystkim zycze wesolych i zdrowych swiat.
 
Do góry