jaki blu-ray i jak podłączyć dźwięk

szgr

New member
Witam
Mam tv lcd panasonica i kino domowe tej samej firmy, model: SC-PT860.
Chciałem do tego dokupić odtwarzacz bd, taki żeby oprócz płyt odtwarzał mkv, w tym po wifi i obsługa dysków ntfs. Do tej pory brałem pod uwagę Dune BD Prime 3.0 (ale jednak za drogi), LG BD390, BD570, Samsung BD-C6500, Sony BDP-S570.
Nie wiem jednak, czy będę mógł odtworzyć dźwięk 5.1.
Instrukcja kina podaje, że dostępne jest cyfrowe wejście optyczne Optical in ("Niniejsze urządzenie może dekodować sygnały dźwięku przestrzennego otrzymane z przystawki set typu box, telewizji cyfrowej lub telewizji satelitarnej. W przypadku tego połączenia może tylko odtwarzać Dolby Digital i PCM.")
W związku z powyższym chciałem zapytać:
1. czy da się do głośników z tego kina podłączyć odtwarzacz bd i otrzymać dźwięk 5.1? jeśli tak to jaki odtwarzacz bd kupić?
lub 2. czy żeby podłączyć dźwięk potrzebuję osobno amplituner? jeśli tak, to jaki? i czy do tego amplitunera wykorzystam same głośniki z tego kina? gdybym miał kupować amplituner to musiało by to być coś taniego, nie jestem melomanem, zależy mi tylko na fajnym dźwięku przestrzennym.
lub 3. może lepiej kupić jakiś zestaw kina z blu-ray? jeśli tak to co?
Budżet powiedzmy między 700 a 1500 zł.
Dziękuję z góry za pomoc.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1.zestaw nie dekoduje sygnalu DTS podanego z zewnetrznego urzadzenia
2.dekoduje DD nie jest jednak podane czy rowniez w wersji 5.1
3.polaczenie optykiem obsluzy PCM jedynie dwukanalowe
4.nie masz zbytnio co liczyc na podlaczenie glosnikow z tego zestawu z innym amplitunerem

podsumowanie- najczesciej jest tak,ze poczynione przy zakupie sprzetu "oszczednosci" przypominaja sie czkawka przy probie dalszej rozbudowy.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
szgr --> najlepiej będzie, tak sądzę zakup kompletnego KD z BR ale, 700-1500 zł to, moim zdaniem stanowczo za mało. Oczywiście kupisz coś za 1500 zł (patrz ceneo) co ma BR i dekodery audio HD, ale to będą raczej "pierdziawki", a nie KD. Jeśli to jest kwota tylko na sam odtwarzacz BR to starczy, ale proponuje kupić jakieś BR za ok 500 zł i za drugie tyle jakiś odtwarzacz multimedialny (z dyskiem lub bez) np. Asus o!play, czy coś innego. Funkcjonalność znacznie lepsza niż "kombajnu" w stylu BD390. Sam to przećwiczyłem. Może wyjątkiem jest Dune BD Prime 3.0, ale jak zauważyłeś ... drogie. Jeszcze jedna uwaga. Twój SC-PT860 nie da sobie rady z audio HD, a szkoda , kupując BR nie skorzystać z tego co BR oferuje.
 

szgr

New member
Rozumiem i dziękuję.
Czyli w zasadzie mogę kupić player bd i podłączyć tym optykiem albo tylko hdmi do tv, będzie to działać jako tako, a potem dokupić kolumny i amplituner?
A możecie polecić jakiś konkretny zestaw niedrogi?
 
Do góry