klasyczny blu-ray do 800 zł

squibosh

New member
Witam, krótko - zależy mi na możliwie najlepszym odtwarzaczu Blu-ray na rynku, którego cena mieści się w 800 zł. Co rozumiem przez pojęcie "najlepszy"? Taki, który daje najlepszy (cokolwiek to znaczy) obraz z płyt Blu-ray, jak również z DVD (upscalling do 1080p oczywiście). Nie interesują mnie dyrdymały w stylu odtwarzania divx, wi-fi, internetu czy innych takich, o których nie słyszałem - to już mam w tv.

Prosiłbym, aby - ważne - wypowiadali się tu ludzie, którzy mają rozeznanie w rynku, a nie osoby znające jedynie swój odtwarzacz i podniecające się, że się uruchamia.

Dzięki, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Stefanos

New member
Jakiś czas temu w sieci EURO rtv był dostępny Philip BDP7500S2 w cenie 799 PLN. Kupiłem i jestem zadowolony, podłączony po HDMI, ma najnowsze dekodery dźwięku, zarówno dźwięk jak i obraz świetny. W tym przedziale cenowym to dobry wybór. Rozważałem jeszcze Panasonica DMP-BD85, ale przekonały mnie recenzje w prasie zachodniej i zdecydowałem się na Philipsa.
 

lennox2

New member
Witam, jeżeli można, to podepnę się pod temat, aby nie zaśmiecać forum kolejnym zbliżonym pytaniem.

Ja chciałabym kupić możliwie najlepszy (w relacji cena-jakość) odtwarzacz BD w powyższej cenie (plus, minus), który będzie spełniał poniższe wymogi:
1/ odtwarzanie plików .mkv z zewnętrznego dysku (500 gb), napędzanego przez USB,
2/ odtwarzanie plików divix i avi (moja manta dokonała 2 dni temu żywota, a jest zbyt zawodnym i kapryśnym urządzeniem, żebym miała cierpliwość nadal jej używać - śmietnik to najlepsze dla niej miejsce),
3/ mój wzmacniacz (swego czasu topowy, z zewnętrzną, 2-kanałową końcówką mocy na tylne kanały) pioneera nie posiada anie wejścia, ani wyjścia HDMI. Tak więc, jeżeli chodzi o dźwięk, skazana jestem na koaksjalne lub optyczne wejście cyfrowe. Mój nowy odtwarzcz musi więc więc mieć któreś z tych gniazdek, no i musi umieć wysłać na do niego dźwięk wielokanałowy... Aha, byłanbym zapomniała - wzmacniacz ma jeszcze analogowe wejście 5,1, więc (chyba?) wystarczyłoby, aby odtwarzacz miał takie wyjście?
4/ umiejętność czytania polskich napisów w plikach avi i mkv,
5/ odczyt płyt BD, DVD i CD (więc musi to być klasyczny, stacjonarny odtwarzacz "z szufladą).

I... to chyba już cała lista życzeń. te wszystkie jakieś tam odtwarzania strumieniowe, youtube i tym podobne raczej mnie nie interesują, bo i tak nie wiedziałabym, do czego to służy. Z góry dziękuję za sugestie :roll::cry:
 

Monkin

New member
Bez reklam
Do twojego starego wzmaka (rozumiem, że nie masz zamiaru się go pozbywać) i wymagań odnośnie odtwarzanych plików powinien pasować LG BD-390. Tylko jest trochę droższy niż 8 stówek. Ma wszystkie wyjścia w torze audio jakie przyjmuje twój wzmak, a po analogu nawet 7.1. No i czyta chyba wszystko co podałaś w swojej specyfikacji. Koledzy coś jeszcze na pewno ci doradzą.
 

lennox2

New member
Dziękuję za informację. Jednak jeden z oststnich postów o BD 390 brzmi: "LG zapomniało o tym odtwarzaczu i Wy też zapomnijcie..." Nie napawa to zbytnio optymizmem:? To na pewno dobry sprzęt?
 

Monkin

New member
Bez reklam
To, iż nie ma do niego na stronach LG nowego softu nie oznacza , że 390 jest szmelcem. On dostał przecież nagrodę EISA na najlepszy odtwarzacz BD w swojej kategorii. Spełnia twoje wymagania i to chyba z naddatkiem. Poczytaj uważnie cały wątek na forum o LG BD 390. Ja go kiedyś kupiłem też z uwagi na starego ampli, którego się nie pozbędę, dopóki będę mógł wymieniać w nim kondensatory oraz z uwagi na format ntfs. Czyta wszystkie płyty na BD, czyta filmy na dysku zewnętrznym z polskimi napisami bez zająknięcia.
Sam również napisałem , że teraz wziąłbym zamiast BD390 kolejną konsolę PS3, ale nie z uwagi na braki funkcjonalne 390, tylko raczej dlatego, że moglibyśmy z synem grać po sieci a ściąganie filmów z neta mnie nie rajcuje. Zatem funkcja wieloformatowości LG BD390 nie jest aż tak dla mnie istotna. Ale mam go i jestem z niego bardzo zadowolony. m.in. za analogowe wyjście audio 7.1 choć trzeba pamiętać, że do grania muzyki służą odtwarzacze CD. Ale nie jest aż tak źle. ;)
P.S. Pamiętaj, że żyjemy w czasach, w których dzisiaj kupisz sprzęt, a jutro ktoś ci powie, że jest już przestarzały, gdyż wyszedł nowszy model. Trzeba się z tym pogodzić i przyjąć do wiadomości , że koncerny co roku produkują nowe modele, co nie oznacza w epoce księgowych, że są one lepsze.
 
Ostatnia edycja:

onkielraf

New member
Witam, czy moge zapytac jaki model polecicie ktory oferuje jak najlepszy naped? musi miec wyjscie coax i dobrze jak ma usb na pena zeby odpalic mp3. nie zalezy mi na LAN WIFI itp tylko dobry naped i wyjscie na DAC.
 
Do góry