Który Blu-ray z porządną korekcją błędów

setunia

New member
Bez reklam
Znowu stają przed dylematem zakupu odtwarzacz BR
Aktualny coraz bardziej irytuje mnie tragicznym odczytem płyt BR-R. Potrafi po połowie filmu zacząć przerywać lub w ogóle nie zacząć odtwarzać filmu. Sprawa dotyczy co dziesiątej płyty i są to płyty nagrywane przeze mnie bardzo starannie. W dodatku u młodego na PS3 chodzą błyskawicznie i bez mrugnięcia. Niestety kupno drugiej PS3 nie wchodzi w grę (bardzo niski WAF ;-)
Proszę o pomoc osoby mające dużą kolekcję płyt nagrywalnych BR. Który Odtwarzacz odczytuje je bezbłędnie? Interesuje mnie tylko pewność odczytu i cena (oczywiście jak najniższa)
Dzięki za pomoc.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A może inaczej. Odtwarzacz multimedialny HD plus dysk zewnętrzny i po problemie. Ja do tej pory gromadziłem swoją kolekcję nagrań z kamery HD jako AVCHD na płytach DVD DL. Z uwagi na to, że nie warto tracić pieniędzy na tanie nośniki kupowałem Verbatimy po około 4.5 - 5zł. Teraz mam odtwarzacz HD z podpiętym dyskiem zewnętrznym na którym mam swoje nagrania i zastanawiam się, czy nie jest to lepsze rozwiązanie? Oczywiście ktoś powie, że dysk może "paśc"...no tak, ale z drugiej strony kto zagwarantuje, że nagrana płyta DVD czy BD będzie działać za kilka lat?
Mam dziesiątki nagranych płyt plus dużą kolekcję DVD i BD ( gdzie je magazynować?) , z drugiej strony mały pojemny dysk.....
 

marfm76

New member
...Oczywiście ktoś powie, że dysk może "paśc"...no tak, ale z drugiej strony kto zagwarantuje, że nagrana płyta DVD czy BD będzie działać za kilka lat?...
Tylko jak się zepsuje płyta to masz stratę jednego nagrania a jak wszystko z płyt przerzucisz i padnie dysk to wszystko idzie w .... -trudno stwierdzić co jest lepszym rozwiązaniem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No właśnie trudno to stwierdzić....Jeden plus dysku jest niepodważalny - miejsce. Płyt już nie mam gdzie upychać....( co do dysku to może mam szczęście, ale jeszcze nigdy żaden mi nie padł)
 

setunia

New member
Bez reklam
Ja już praktycznie przeszedłem z mkv na BR-R i te opcje mnie nie interesują potrzebuję odtwarzacza czytającego bezproblemowo nagrywalne BR!

Noo chyba, że jest odtwarzacz czytający pliki m2ts z wbudowanymi napisami i wypuszczający DTS HDMA po HDMI w cenie do 1kPLN. Wziąłbym go pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry