Panasonic BD35 - problem z jakością obrazu

DarkVader

New member
Witam!
Być może ten temat był już poruszany, ale nie mogłem znaleźć go w historii, więc przepraszam jeśli powtórzę jakąś starą sprawę. Jestem posiadaczem odtwarzacza Panasonic BD35, który w większości przypadków nie ma problemów z odtwarzaniem płyt blu-ray.

Mam jednak pewien problem z efektem, który wyglada jak rozbłysk na obiektywie. Czasami jest mocniejszy, czasami tylko jak rozjaśnienie ekranu przy źródłach światła. Zakupiłem jakiś czas temu 5-dyskową wersję Blade Runnera, która zawiera 5 wersji tego filmu. Z recenzji przeczytałem, że cztery starsze wersje mają dobrą jakość, ale wersja Final Cut to miało być mistrzostwo świata jakości. Niestety u mnie na tym odtwarzaczu sytuacja jest inna - 4 starsze wersje rzeczywiście są OK, ale Final Cut ma dwa jasne pasy na górze i dole przenikające film - wyglądają podobnie jak wspomniane efekty obiektywu, tyle, że rozmyte i słabsze.

Sprawdziłem czy nie jest to wina telewizora i na innym są te same efekty. Z resztą efekty wyglądają na tworzone przez układ graficzny - mają strukturę filmu i widać piksele. Jestem laikiem, więc może plote bzdury ale tak to mi wygląda....

Chcę zapytać, czy może ktoś z Was wie skąd pochodzi taki efekt - czy jest to wina masteringu płyty, czy może sama płyta jest uszkodzona? A może to jest kwestia ustawień mojego odtwarzacza lub firmware'u? Może ten odtwarzacz po prostu ma taki problem, albo mam uszkodzoną wersję?

Jeśli ktokolwiek wiedziałby co się dzieje, proszę o informację.
Pozdrawiam,
Darek
 

Jacek144

New member
Witam!

Sprawdziłem czy nie jest to wina telewizora i na innym są te same efekty. Z resztą efekty wyglądają na tworzone przez układ graficzny - mają strukturę filmu i widać piksele. Jestem laikiem, więc może plote bzdury ale tak to mi wygląda....

Chcę zapytać, czy może ktoś z Was wie skąd pochodzi taki efekt - czy jest to wina masteringu płyty, czy może sama płyta jest uszkodzona? A może to jest kwestia ustawień mojego odtwarzacza lub firmware'u? Może ten odtwarzacz po prostu ma taki problem, albo mam uszkodzoną wersję?

Jeśli ktokolwiek wiedziałby co się dzieje, proszę o informację.
Pozdrawiam,
Darek

Jest nowe firmware do tego sprzętu. Zaktualizuj-może pomoże.
Pozdrawiam
 
Do góry