Jaki odtwarzacz blue-ray?

Mikkasa

New member
Cześć,

zastanawiam się nad kupnem urządzenia do serwowania treści HD na mój projektor. W tej chwili robię to z kompa co jest dosyć niewygodne.

Generalnie zastanawiałem się nad jakimś odtwarzaczem blue-ray z możliwością dołączenia HDD, choć z drugiej strony jak widzę i czytam na innym wątku co potrafią najnowsze rozwiązania w rodzaju xtreamer-a to się zastanawiam...

No ale do rzeczy - na dziś poszukuję odtwarzacza blue-ray, który:
- umożliwia dołączenie HDD i widzi NTFS - na razie znalazłem tylko LG BD390 no ale nie wierzę, że ta funkcjonalność to taki rarytas
(dopuszczam tu zarówno opcję z wbudowanym dyskiem jak i podłączanym zewnętrznie)
- odtwarza płynnie poprawnie mkv 1080p z różnymi kombinacjami kodeków
- jest w stanie wypuścić dowolny strumień audio jako analogowe stereo bo chciałbym to podłączyć do systemu stereo

dodatkowym plusem byłoby:
- obsługa sieci, żeby nie trzeba było biegać w kółko z dyskiem, w szczególności jeśli dysk jest wbudowany to możliwość wrzucania tam
materiałów po sieci
- dobry procesor wideo
- dobry procesor audio bo na razie nie planuję wielokanałowego wzmacniacza i kolumn w liczbie większej niż 2 (no może subik)
- wsparcie dla bardziej egzotycznych formatów jak np. mov hd czy flac.

Budżet - w sumie dość szeroki, bo wspomniane LG to za 900zł się kupi no ale za dodatkowe opcje można dopłacić, choć więcej niż 2tyś nie chciałbym przekroczyć.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam
Mikkasa
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to masz duży wybór.
Ale zacząłbym od Pioneera albo 320 albo za nie wielką dopłata LX 52
 

Mikkasa

New member
Dzięki za odpowiedź ale po ściągnięciu instrukcji do obu modeli okazuje się, że żaden z nich nie wspiera NTFS i generaline z tego co rozumiem to USB używa się raczej do składowania treści towarzyszących filmom niż odtwarzania przez nie filmów z HDD.

Na razie najbliżej ideału jest:
Oppo BDP-83 ale nie ma NTFS, za to ma SACD więc w końcu posłuchałbym sobie płytek, które ktoś mi kiedyś sprezentował ;)
LG BD-390 - rozważam jako opcję budżetową, w zasadzie wszystko ma, sprawdzam jeszcze jak z down-mixem do stereo
nowe LG BD-550/570/590 - choć na razie trochę mało o nich wiadomo, trochę niedopacowany firmware ale mają szansę być poprawioną wersją BD-390

Szukam dalej.

Mikkasa
 

macinus

New member
A podepnę tutaj:
Potrzebuję odtwarzacz BD, DVD oraz MKV. Możliwość podpięcia dysku hdd. NTFS. Po prostu jak najlepszy kombajn.
Cena do ok. 1000zl.
 

gatar

Active member
Bez reklam
macinus... nie jest to "najlepszy kombajn" bo zapewne takich nie ma, ale LG BD390 ma to co chcesz.
 

PLuszcz

New member
Full HD / DVD Network Player - model S10

Proponuję sprawdzić urządzenia o znacznie większej funkcjonalności niż standardowy odtwarzacz Blu-Ray.

Przykład --> Full-HD/DVD Network Player S10 - nowoTRON

Cena ok 600 PLN

Taki sprzęt używam aktualnie w swoim KD i jestem zachwycony możliwościami. Są oczywiście podobne odtwarzacze sieciowe na rynku ale żaden nie ma wbudowanego czytnika płyt.

Pozdrawiam
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
To może następca LG BD390 czyli LG BD590. Posiada chyba wszystko o czym wspominałes a dodatkowo HDD 250 GB i troszkę innych udogodnień. Najlepiej jak sobie poczytasz o tym modelu.
Może tylko być problem z dostępnością bo to nowy model. Może warto poczekać?

EDIT: Upss. zauważyłem teraz że jednak o nim wspomniałeś czyli brałeś go pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:

zen28

New member
Jakość tego sacd będzie zależeć głównie od ampli i głośników. Czy się mylę? Korzystam w tym momencie z plastikowego samsunga HT P1200 i z sacd jestem zadowolony
 
Do góry