Odtwarzacz Blu-Ray m.in. jako odtwarzacz Audio CD

hyniks

Member
Witajcie po długiej nieobecności.
Może ktoś rozjaśni mi - czy jest sens kupować BR aby służył "głównie" jako odtwarzacz Audio CD ?
W planach jest Panas DP-UB450 i będzie on także służyć do odtwarzania filmów (ale to pewnie rzadziej, gdyż leciwy Xbox One już nie wydala i się przycina na odtwarzaniu). Co myślicie?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ten odtwarzacz nie ma wyjść analogowych, czyli muzyka będzie odtwarzana przez HDMI. Nie jest to najlepsze połączenie. Można wykorzystać ten odtwarzacz jako transport i podłączyć do wyjścia cyfrowego jakiś DAC.

Wszystko zależy od dalszej części toru, czyli czy usłyszysz różnicę. Może okazać się, że w zupełności ten odtwarzacz wystarczy.
 

hyniks

Member
Odtwarzacz ma być połączony z Yamaha HTR 2067. Nic innego nie mam i mieć w bliższym czasie nie będę.

Czyli że ew. szukać innego BR z wyjściami analogowymi? -> celowo zaznaczam BR bo docelowo się przyda jako odtwarzacz BR.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Ja postawiłem na Pionka UDP LX-800 i jestem mega zadowolony.



stopka:
Sony KD85-ZG9:rolleyes:, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ten odtwarzacz nie ma wyjść analogowych, czyli muzyka będzie odtwarzana przez HDMI. Nie jest to najlepsze połączenie. Można wykorzystać ten odtwarzacz jako transport i podłączyć do wyjścia cyfrowego jakiś DAC.

Wszystko zależy od dalszej części toru, czyli czy usłyszysz różnicę. Może okazać się, że w zupełności ten odtwarzacz wystarczy.


ale puści po coax out do ampli, a jak ma to plumkać to i tak nie będzie różnicy



hyniks a ile pieniędzy chcesz wydać
 

hyniks

Member
ale puści po coax out do ampli, a jak ma to plumkać to i tak nie będzie różnicy



hyniks a ile pieniędzy chcesz wydać


Jak najmniej. Rozważam jeszcze zakup używanego odtwarzacza Soundwave 1100.

Nie jestem audiofilem (nie stać mnie na to). Mam inne priorytetowe hobby. Chcę tylko posłuchać płyt i czasem obejrzeć film. That's all folks :krol:.


A i tak się zastanawiam jak to podłączyć bo z tym htr 2067 to wiecznie mam problemy (a raczej problemy z kablami HDMI i jego grymaszeniem na nie).

Panas jest zamówiony ale wiadomo - 14 dni na odstąpienie jeśli szanowni forumowicze coś podpowiedzą w sprawie.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Myślę że do tego amplitunera nic więcej nie potrzebujesz. Podłączył bym to HDMI i zapomniał.
 

hyniks

Member
Myślę że do tego amplitunera nic więcej nie potrzebujesz. Podłączył bym to HDMI i zapomniał.


I tak się zapewne stanie. Możesz mi wierzyć lub nie ale - myślałem ze Philips 65" 7303 to najgorsze co mnie mogło spotkać - ale nie - HTR-2067 - o ile Philips zaliczył dno - to Yamaha dokonała odwiertu... :mrgreen: (ale to nie miejsce na tę rozmowę).
 

DrWredman

Active member
Kolego, zależy jaki masz budżet i czy usłyszysz różnicę odtwarzając dźwięk torem analogowym.
Modele Sony UHPH1 oraz UBPX800 mają wyjścia analogowe i dodatkowo czytają formaty SACD i gęste pliki audio. Pierwszy z nich czyta zwykłe płyty BR a drugi UHD czyli 4K.
Mam ten pierwszy od kilku lat i zamierzam wymienić na ten drugi, ale ceny coś nie chcą spadać ;)
Oczywiście są jeszcze inne wyższe modele, ale zakładam że nie planujesz wydać więcej niż 1500 zł.
 

hyniks

Member
Kolego, zależy jaki masz budżet i czy usłyszysz różnicę odtwarzając dźwięk torem analogowym.
Modele Sony UHPH1 oraz UBPX800 mają wyjścia analogowe i dodatkowo czytają formaty SACD i gęste pliki audio. Pierwszy z nich czyta zwykłe płyty BR a drugi UHD czyli 4K.
Mam ten pierwszy od kilku lat i zamierzam wymienić na ten drugi, ale ceny coś nie chcą spadać ;)
Oczywiście są jeszcze inne wyższe modele, ale zakładam że nie planujesz wydać więcej niż 1500 zł.

Porównałem właśnie tego Sony X800 do wspomnianego Panasa 450. Nie widzę różnic w tylnim panelu co do wejść/wyjść. Różnica w opisie , przy Panasie nie widzę wzmianki o CD Audio.
Czy odczuję różnicę między analogiem a cyfrowym? Tak , nie , nie wiem. Teraz mam jakiegoś mikrusa ss-pm5. Więc przeskok będzie ogromny (i tak i tak). No i Panowie - odtwarzacz CD SOundwave 1100 - mogę takowy zakupić za 100 zł i podłączyć po cinczach.

Tak czy siak, nie będziecie się pieklić jak będę was prosił o pomoc w poprawnym podłączeniu tego ?
 

DrWredman

Active member
Ups, rzeczywiście, dopiero wersja 1100 ma analog. Ja w sumie nie słyszę u siebie różnicy więc mi na tym nie zależy ;)

Porównałem właśnie tego Sony X800 do wspomnianego Panasa 450. Nie widzę różnic w tylnim panelu co do wejść/wyjść. Różnica w opisie , przy Panasie nie widzę wzmianki o CD Audio.
Czy odczuję różnicę między analogiem a cyfrowym? Tak , nie , nie wiem. Teraz mam jakiegoś mikrusa ss-pm5. Więc przeskok będzie ogromny (i tak i tak). No i Panowie - odtwarzacz CD SOundwave 1100 - mogę takowy zakupić za 100 zł i podłączyć po cinczach.

Tak czy siak, nie będziecie się pieklić jak będę was prosił o pomoc w poprawnym podłączeniu tego ?
 

rabit

Active member
Bez reklam
I tak się zapewne stanie. Możesz mi wierzyć lub nie ale - myślałem ze Philips 65" 7303 to najgorsze co mnie mogło spotkać - ale nie - HTR-2067 - o ile Philips zaliczył dno - to Yamaha dokonała odwiertu... :mrgreen: (ale to nie miejsce na tę rozmowę).

Niestety w takiej cenie musisz iść na kompromis. I wierz mi, czy kupiłbyś Denona, Pioneera czy inny amplituner, to szału by nie było i nie warto wydawać kasy na osobny cd, a tym bardziej na Soundwave.
PS. Miałem kiedyś cd tej firmy, ale to było 25lat temu. Nawet nie myślałem że ta firma jeszcze istnieje. xD
 

hyniks

Member
Niestety w takiej cenie musisz iść na kompromis. I wierz mi, czy kupiłbyś Denona, Pioneera czy inny amplituner, to szału by nie było i nie warto wydawać kasy na osobny cd, a tym bardziej na Soundwave.
PS. Miałem kiedyś cd tej firmy, ale to było 25lat temu. Nawet nie myślałem że ta firma jeszcze istnieje. xD

Bo widzisz.. jak kupowałem 2067 to miałem inny priorytet i przyżydziłem. A soundwave chciałem z odzysku kupić za 100.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Są niekiedy ważniejsze lokaty pieniędzy, aniżeli hifi i nie ma o czym pisać. Rozumiem Cię w stu procentach. Chodziło mi bardziej o to, że w tej półce cenowej, nie warto kupować oddzielnego cd, ponieważ nie usłyszysz różnicy między bd a cd. Za cenę tego cedeka, kup sobie kilka płyt. Wierz mi że będziesz bardziej zadowolony.
 

hyniks

Member
Są niekiedy ważniejsze lokaty pieniędzy, aniżeli hifi i nie ma o czym pisać. Rozumiem Cię w stu procentach. Chodziło mi bardziej o to, że w tej półce cenowej, nie warto kupować oddzielnego cd, ponieważ nie usłyszysz różnicy między bd a cd. Za cenę tego cedeka, kup sobie kilka płyt. Wierz mi że będziesz bardziej zadowolony.

No i dzięki, tak zrobię.
A zapytam - ten BD ma dwa wyjścia HDMI - czy wykorzystać obydwa, tzn. jedno do tv a drugie do Ampli ?
Teraz mam wszystko puszczone przez amplituner (czyli aż Xbox One i analogowo jakiegoś kaseciaka z sentymentu).
 

rabit

Active member
Bez reklam
To już musisz sobie sam sprawdzić, czy będzie różnica w obrazie.
Teraz się tylko zastanawiam, jak jest rozwiązany odczyt cd w tym bd? Żeby nie trzeba było specjalnie włączać tv, aby np. przełączyć następny utwór. Z drugiej strony, trochę dziwne by to było, aby nie było klawiszy funkcyjnych na pilocie...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
To już musisz sobie sam sprawdzić, czy będzie różnica w obrazie.
Teraz się tylko zastanawiam, jak jest rozwiązany odczyt cd w tym bd? Żeby nie trzeba było specjalnie włączać tv, aby np. przełączyć następny utwór. Z drugiej strony, trochę dziwne by to było, aby nie było klawiszy funkcyjnych na pilocie...


działa to tak samo jak odtwarzacz cd, nie trzeba włączać tv, a na pilocie są klawisze przecież, ja tak używałem yamahy blu jako cd

nie wiem po co tylko podpinać jeden hdmi do tv a drugi do ampli różnicy w obrazie tu nie ma żadnej, podepnie się hdmi audio out pod ampli, video out tak samo a z ampli do tv, następnie wybierając źródło na ampli, źródło z hdmi audio, będzie jak odtwarzacz cd, a jak nie kablem hdmi to coax'em
 

rabit

Active member
Bez reklam
A po co podpiąć HDMI Audio drugim kablem do amplitunera? Przecież jeden przewód HDMI wystarczy. Napisałem tylko że można sprawdzić jakość bezpośrednio z bd do tv, bo może się okazać, że sygnał przechodząc przez słaby amplituner, może się pogorszyć. Lecz to tylko moje gdybanie... Ewentualnie tak jak piszesz, coax, choć ja bym nie inwestował w dodatkowy przewód.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
a no po to że drugie hdmi jest typowo audio out


u mnie w panasonicu UHD też jest hdmi audio out
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
I myślisz że jest tam inny dźwięk niż na pierwszym?
Piszemy cały czas o budżetowym sprzęcie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry