Blu-ray czy odtwarzacz multimedialny?

przemm

New member
Witam,

Posiadam obecnie Oppo BDP-95 EU i rozglądam się za czymś, co by godnie ten odtwarzacz zastąpiło.

Prawda jest taka, że najbardziej zależy mi na odtwarzaniu .mkv z zewnętrznych źródeł (napisy itd.), także 4K. Bardzo dobra jakość obrazu i dźwięku ma znaczenie.

Docelowo powinno to współpracować z ampli Onkyo TX-RZ3100 i telewizorem OLED65804 Philipsa.

Czy wybrać blu-ray (Panasonic, Pioneer itp.) czy jakiś odtwarzacz multimedialny wystarczy, typu Zappiti czy coś takiego?

Parę płyt audio też posiadam...

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Panasonic nie odtwarza plików, albo inaczej odtwarza ale w takim zakresie że woła to o pomstę do nieba :) także jeden mniej. Shield TV 2019 Pro będzie najlepszym wyborem, Zidoo Z10 też ciekawe urządzenie ale nastawione bardziej tylko na plik bo w Shield mamy Netflixy z atmosem/dolby vision i masę innych platform więc jest bardziej uniwersalny do tego dochodzi upscaling który robi robotę.
 

przemm

New member
Dzięki za odpowiedź. W sumie Netflix poleci bezpośrednio z telewizora. Zależy mi najbardziej na jak najlepszym dźwięku i obrazie (w końcu ciągle mam to Oppo) i możliwości bezproblemowego odtwarzania plików .mkv 4K z napisami.

Szkoda też tych paru płyt audio, bo jak się pozbędę Oppo to nie będę miał ich jak odtworzyć
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
To zrób sobie ripy tych płyt, nowy shield ma upscaling powinno ci się spodobać jeśli chodzi o jakość obrazu w końcu większość materiałów to dalej FHD lub nawet mniej :)
 

przemm

New member
Nie wiem, jakoś mnie nie przekonuje ten shield, ale może dlatego że nie spodziewałem się takiej rekomendacji :) Byłem przekonany, że polecą:

Panasonic UB 9000
Pioneer UDP-LX500
Zippiti
itp.

:)
 

przemm

New member
Dzięki Marcin! Faktycznie te odtwarzacze robią wrażenie. Muszę poczytać specyfikacje. Któryś konkretnie model z nich byś polecał? Zidoo UHD2000, Egreat A11...?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No ja akurat mam starszy model Zidoo X10 i jestem z niego zadowolony. Teraz jest nowszy model Z10 i są wyższe/lepsze modele, chociażby wymieniony UHD2000. Tutaj możesz poczytaj na stronie polskiego dystrybutora : https://c4i.com.pl/kategoria-produktu/odtwarzacze-multimedialne/odtwarzacze-sieciowe-4k/
Co do modeli innych firm nie mogę się wypowiedzieć szczegółowo, nie miałem żadnego z nich, mogę tylko opierać się na specyfikacjach podanych na stronach producentów.
 

przemm

New member
Tak, czytałem że Dolby Vision nie da się umieścić w kontenerze MKV.
A te odtwarzacze multimedialne Zidoo itp. radzą sobie z .mp4 i .ts?

W ogóle któryś odtwarzacz multimedialny wspiera obecnie Dolby Vision i HDR 10+?
 
Ostatnia edycja:

przemm

New member
Z tego co czytam to te multimedialne odtwarzacze nie wspierają ani DV ani HDR10+ (dopiero MOŻE jakiś model Zidoo w 2020 roku), a na przykład taki Panasonic DP-UB9000 ma wszystko...

Czy on ma z kolei problemy z odtwarzaniem mkv przez USB?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
DV, HDR+ z oryginalnych bez modyfikacji kopii płyt otworzy tylko oppo 20X, cxuhd, klon oppo bez napędu.

Cała reszta czyli protezy w formie konwersji DV do mp4 raz że nie mogą mieć dźwięku truedhd z atmosem ani dts-ma/DTS:x dwa działać też będą nie wszędzie, wszystko to jest obecnie w fazie rozwoju.
 
Ostatnia edycja:

przemm

New member
Panasonic jednak odpada...

Pytanie: does the UB9000 support DTS, DTS-HD, TruHD audio etc.. using the usb input from an external HD using MKV files?

Odpowiedź: No support for any HD soundtracks.

Nie wiem co mam zrobić, żeby było dobrze...

Wychodzi na to, że najlepszym zamiennikiem Oppo 1.5 roku po ich wycofaniu się z rynku jest....inny model Oppo!
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Na forum masz kilkadziesiąt moich postów dotyczących Panasonica dźwięk to jeden z kilkudziesięciu problemów, po prostu to jest odtwarzacz płyt i tyle.

Czy oppo jest najlepszy? zależy od wymagań, oppo nie ma takich możliwości wyglądu tworzenia kolekcji jak np w kodi, nie ma możliwości pobierania napisów, nie ma wszelkiej maści programów jak yt, Netflix, HBO, Spotify.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli masz Oppo 95, to najlepszym wyborem będzie Oppo 203 lub 205 (niestety już z drugiej ręki). Jak dobrze poszukasz to znajdziesz jeszcze coś na gwarancji
 

przemm

New member
Wiesz co - szczerze, to mimo tego jakim jestem fanem tej marki, nie będę brał Oppo z drugiej ręki, po wywindowanej w górę cenie (nawet dobrej oferty nie znalazłem w sumie), który może ulec awarii bo był przez kogoś już używany itp.

Trudno jest wycofane Oppo czymś zastąpić, ale muszę się zdecydować, bo czas na zmianę.
 
Do góry