Odtwarzacz Blu-Ray 4k

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek nie zaczynaj ;). Co do kabli mam nadzieje, ze przeczytales zamieszczona w innym watku opinie cenionego krytyka audio Johna Archera z What HiFi?

Dużo więcej czytam rożnych testów niż ten jeden odnośnie kabli, elektroniki itp.. - uwierz mi na słowo :) i dużo więcej mam styczności z ludźmi, którzy na co dzień przewracają je "tonami" dlatego mam swoje zdanie i dlatego tutaj nie rozmawiam o kablach..
A mam nadzieję, że Ty również przeczytałeś to co Kolega napisał o kablach w tamtym wątku tylko to i tak nie ma znaczenia tak samo jakbym ja 50 testów kabli wkleił i byłoby napisane że jest różnica - Ciebie i tak to nie przekona .. więc każdy z nas zostanie przy swoim toku myślenia..

Tutaj dla wielu jest jedno słuszne przekonanie..

... że tanie odtwarzacze BR, tanie kable, tanie kolumny, tania elektronika, tanie a jeszcze często się słyszy że używane samochody to jest to co jest najlepsze i najbardziej słuszne, bo wszystko droższe to bzdura i Producenci wyłącznie chcą naciągać ludzi..
Kolumny za grosze i elektronika to przy odsłuchach szczęki odpadają i szuka się ich jeszcze 2 godziny po przesłuchaniu takich sprzętów.. ale drogie rzeczy o nie to naciąganie na maksa.. Tylko taki jeden niuans malutki, że gro z tych osób nie potrafi się przyznać do tego, że na te droższe rzeczy nie stać ich ale to nie powód żeby nie odsłuchując takich czy innych rzeczy (a nawet często na oczy nie widzieli tych rzeczy) pisali że coś nie jest warte i że jest to naciągactwo..

Całkowicie ogólnie napisane, a nie skierowane do konkretnej osoby.. i na tym kończę moje wystąpienie.. Pamiętaj nie rozmawiam o tym .. :)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Lolek, czyli mam rozumiec jestes wiekszym ekspertem od Johna? ;). Przeciez facet sobie tego nie napisal na zlosc a co jak co troche w zyciu sprzetu to on przetestowal.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ja Ci znowu odpowiem pytaniem czy Ty uważasz że to jedyny Gość na świecie który robi testy itp?? Czy to jest najlepszy na świecie tester>? Możesz znasz taki ranking testerów?? Chętnie się z nim zapoznam.. i na jakiej podstawie kto taki ranking robi..Kolejne pytanie to wg Ciebie inni światowi czy nawet z naszego podwórka testerzy to banda nieuków z nasz kogoś osobiście z takich ludzi.. ??... bo ja znam dwóch .. i czy Ty pisząc, że kable są niewarte drogie jesteś od nich mądrzejszy i więcej od nich wiesz (większa wiedzę posiadasz jak oni) skoro xxxx testów jest mówiących o jakości takich czy innych kabli.. Po co zadajesz pytanie które nie ma żadnego sensu.. bo nawet jakby to był geniusz światowej klasy itp.. to nie oznacza że każdy tak ma myśleć , bo w innym w wypadku patrząc na testy różnych sprzętów miałbyś albo powinieneś mieć zupełnie inny sprzęt niż ten który masz.. i każdy z nas również..

Ja nikomu nie bronię mieć plastikowego odtwarzacza BR gdzie x lat temu miałem odtwarzacz DVd który był lepiej wykonany jak obecne odtwarzacze 4k firm samsung, sony, pasnasonic itp.. nie bronię ludziom mieć budżetowe amplitunery, kolumny czy też odtwarzacze i pisać jak to pięknie gra, a powiedzmy amplituner za 12 tys firmy X, wzmacniacz za 30 tys firmy x i kolumny za 40 tys firmy x , to jedno wielkie oszustwo.. i szkoda kasy... bo 70% tej ceny to marketing ... gdzie do tego nie słyszeli tego a nawet nie widzieli na oczy ...niech każdy żyje w swoim świecie.. bo jeśli (w temacie BR jesteśmy) to np jeśli ktoś będzie pisał że BR za 1000 zł to na spokojnie wystarczy, a inne za 3-4-6 tys to złodziejstwo i szkoda kasy to nie można prowadzić dyskusji, bo napisał Kolega wyżej co sądzi o jednym z takich odtwarzaczy ...1000 zł odtwarzacz - to tak dla przykładu 2 koszulki RM te okolice kosztują w zależności od kursu Euro ...

I tyle w tym temacie możemy porozmawiać teraz o odtwarzaczach BR .. od plastikowców po te drogie "nic nie warte".. :)
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
To ja Ci znowu odpowiem pytaniem czy Ty uważasz że to jedyny Gość na świecie który robi testy itp?? Czy to jest najlepszy na świecie tester>? Możesz znasz taki ranking testerów?? Chętnie się z nim zapoznam.. i na jakiej podstawie kto taki ranking robi..Kolejne pytanie to wg Ciebie inni światowi czy nawet z naszego podwórka testerzy to banda nieuków z nasz kogoś osobiście z takich ludzi.. ??... bo ja znam dwóch .. i czy Ty pisząc, że kable są niewarte drogie jesteś od nich mądrzejszy i więcej od nich wiesz (większa wiedzę posiadasz jak oni) skoro xxxx testów jest mówiących o jakości takich czy innych kabli.. Po co zadajesz pytanie które nie ma żadnego sensu.. bo nawet jakby to był geniusz światowej klasy itp.. to nie oznacza że każdy tak ma myśleć , bo w innym w wypadku patrząc na testy różnych sprzętów miałbyś albo powinieneś mieć zupełnie inny sprzęt niż ten który masz.. i każdy z nas również..

Ja nikomu nie bronię mieć plastikowego odtwarzacza BR gdzie x lat temu miałem odtwarzacz DVd który był lepiej wykonany jak obecne odtwarzacze 4k firm samsung, sony, pasnasonic itp.. nie bronię ludziom mieć budżetowe amplitunery, kolumny czy też odtwarzacze i pisać jak to pięknie gra, a powiedzmy amplituner za 12 tys firmy X, wzmacniacz za 30 tys firmy x i kolumny za 40 tys firmy x , to jedno wielkie oszustwo.. i szkoda kasy... bo 70% tej ceny to marketing ... gdzie do tego nie słyszeli tego a nawet nie widzieli na oczy ...niech każdy żyje w swoim świecie.. bo jeśli (w temacie BR jesteśmy) to np jeśli ktoś będzie pisał że BR za 1000 zł to na spokojnie wystarczy, a inne za 3-4-6 tys to złodziejstwo i szkoda kasy to nie można prowadzić dyskusji, bo napisał Kolega wyżej co sądzi o jednym z takich odtwarzaczy ...1000 zł odtwarzacz - to tak dla przykładu 2 koszulki RM te okolice kosztują w zależności od kursu Euro ...

I tyle w tym temacie możemy porozmawiać teraz o odtwarzaczach BR .. od plastikowców po te drogie "nic nie warte".. :)
Hehe no to kolega by zagiol nie jednego ta wypowiedzia i choc jest to szczera prawda to uparci i tak beda trzymac sie swojego. Takie zycie.
 

collider

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o licytowanie sie, ktory tester jest lepszy, ale jak juz wywolales do tablicy to poprosze o nazwisko takiego by mozna bylo to skonfrontowac. Ja podalem ci realnego faceta co siedzi w branzy dosc dlugo i jest ceniony. Nie mowie, ze to najwiekszy autorytet, ale jego opinii nie powinno sie lekcewazyc. Ja wiem, ze troche glupio sie przyznac jak sie wywali kase na cos co tak naprawde funkcjonuje glownie w placebo ;). Nawet jezeli jest jakas roznica pomiedzy kablami to nie jet ona warta zlotowki a na pewno nie pieniedzy, ktore to niektorzy z was placa celem osiagniecia jakiejs wyimaginowanej poprawy.
Lolek, napisze jak Ty. Ja nie bronie nikomu miec kabli za pare tysiecy zlotych. Jego kasa, jego wkretka. Tyle, ze robienie z tego "religii" i to podsycanej przeez lobby kablarskie (cos musza sprzedawac) jest conajmniej dziwne i powoduje, ze ci mniej rozeznani latwo ulegaja sugestiom i siegaja glebiej do kieszeni wierzac w magie ;).
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o licytowanie sie, ktory tester jest lepszy, ale jak juz wywolales do tablicy to poprosze o nazwisko takiego by mozna bylo to skonfrontowac. Ja podalem ci realnego faceta co siedzi w branzy dosc dlugo i jest ceniony. Nie mowie, ze to najwiekszy autorytet, ale jego opinii nie powinno sie lekcewazyc. Ja wiem, ze troche glupio sie przyznac jak sie wywali kase na cos co tak naprawde funkcjonuje glownie w placebo ;). Nawet jezeli jest jakas roznica pomiedzy kablami to nie jet ona warta zlotowki a na pewno nie pieniedzy, ktore to niektorzy z was placa celem osiagniecia jakiejs wyimaginowanej poprawy.
Lolek, napisze jak Ty. Ja nie bronie nikomu miec kabli za pare tysiecy zlotych. Jego kasa, jego wkretka. Tyle, ze robienie z tego "religii" i to podsycanej przeez lobby kablarskie (cos musza sprzedawac) jest conajmniej dziwne i powoduje, ze ci mniej rozeznani latwo ulegaja sugestiom i siegaja glebiej do kieszeni wierzac w magie ;).
Ale chlopie testy to prosta sprawa. Ja wzielem zwykle czincze i od kumpla porzyczylem srebrne firmy Argentum. I na pietwszej piosence odrazu bylo slychac roznice. Takze moze cena niektorych szokuje co do kabli takich czy owych ale proste testy wskazuja ze pozadne kable daja roznice. Tak samo kable glosnikowe. Choc sam nie mam zbyt dobrych bo tylko posrebrzane QEDy ale powymianie ze zwyklych z miedzia beztkenowa takze roznica. I to w kinie domowych a w stereo to juz wogole mozna to odxzuc.
I yak jak kolega wyzej nalisal to sie tyczy wszystkiego. Ktos co nie mial stycznosci z czyms konkretnym uzna ze to nie warte swojej ceny i przesadzone.
 

porkbone

Member
Wiekszosc stawia na streaming 4k jak Netflix czy Amazon.

Gdzie ? W wolandii ? Chyba jaja sobie robisz . Net teoretycznie do 20 MB i na tym mam 4K

oglądać ? . Zejdz na ziemię. Chyba szybszego łącza nie dożyję cieszę się że i takie mam.
 

collider

New member
Bez reklam
Ale chlopie testy to prosta sprawa. Ja wzielem zwykle czincze i od kumpla porzyczylem srebrne firmy Argentum. I na pietwszej piosence odrazu bylo slychac roznice. Takze moze cena niektorych szokuje co do kabli takich czy owych ale proste testy wskazuja ze pozadne kable daja roznice. Tak samo kable glosnikowe. Choc sam nie mam zbyt dobrych bo tylko posrebrzane QEDy ale powymianie ze zwyklych z miedzia beztkenowa takze roznica. I to w kinie domowych a w stereo to juz wogole mozna to odxzuc.
I yak jak kolega wyzej nalisal to sie tyczy wszystkiego. Ktos co nie mial stycznosci z czyms konkretnym uzna ze to nie warte swojej ceny i przesadzone.

A wiesz co to jest placebo? Jestem w stanie ci wmowic, ze np. ten model telewizora swieci lepiej od tamtego pomimo, ze jest zupelnie odwrotnie. To zwykla szarlataneria.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Collider ale fakt faktem zadałeś pytanie którego nie powinieneś zadać bo bo jest ..... i taka jest prawda.. nie ma żadnego guru, który Tobie czy mi by mówił co mamy niby kupować bo On tak twierdzi.... i to nie jest kwestia czy My jesteśmy od nich mądrzejsi- bo nie jesteśmy, tak dla przykładu tych co ja znam skończyli PW wydział elektroniki - jeden z nich ma tytuł doktora.. około 30 lat w tym fachu.. W życiu nie porównałbym się do nich i do ich wiedzy jaką mają w tym temacie .. ale jak piszesz czy ja uważam się za mądrzejszego bo inaczej myslę od pewnego Pana - to ja Ci odpowiadam czy Ty czujesz się mądrzejszy w elektronice od takich choćby ludzi... którzy całe swoje życie poświecili elektronice?? -- bo masz inne zdanie..
Twój przykład jest najlepszy są setki testów mówiące o wyższości drogiego sprzętu , kabli itp.. a Ty pomimo tego i tak rozumujesz to po swojemu.. bo masz do tego prawo.. tak jak ja inaczej to wszystko pojmuje.. tylko dzieli nas pewna różnica - ja wiele tego odsłuchałem ( Kolego ja potrafiłem po X godzin spędzać w sklepie włącznie z tym że jedzenie mi przywozili do tego sklepu), a Ty wydaje mi się, a nawet jestem przekonany że bardzo mało takich testów robiłeś.....

Kolejna sprawa jeśli ja Tobie Kolego dałbym 4 kable w porównywalnych cenach takich firm jak Chord, VDH, Cardas i Wireworld i po takim teście Ty byś mi powiedział ze nie czujesz różnic pomiędzy nimi - to Kolego to nie jest problem że tak, a nie inaczej myślisz - tylko problem leży po stronie Twojego słuchu.. bo powiem Ci że moja żona była w stanie wypłać różnicę jak podłączałem je u siebie.. to są zupełnie inaczej grające kable.. i tego nie da się nie słyszeć..można nie umieć tego opisywać tak jak jest to w moim wypadku ale nie można tego nie słyszeć.. i nie piszę tego ze złośliwości Broń Bo....

Następny przykład Kolego jak idziesz i odsłuchujesz wzmak powiedzmy za 25 tys do kolumn za powiedzmy 45 tys nie istotne o firme.. następnie podłączasz tej samej firmy wzmak tylko za 38 tys do tych samych kolumn i nie słyszysz różnicy zbytnio.. co powie laik ?? Nie warto wydać więcej kasy na wzmak.. Co powie ktoś kto przerzucił troszkę w życiu sprzętu?? Że trzeba spróbować na droższych bardziej wymagających kolumnach .. i co się dzieje nagle czuje się różnicę 10 tys na wzmaku.. oczywiście nie jest to tyle co te 13 tys przykładowe ale jest i ktoś kto lubi muzykę i ma pieniądze kupi taki wzmak.. o ile będzie sens przy jego kolumnach..
To nie są moje przemyślenia po wypitej kawie - tylko tak bywa w rzeczywistości co nie oznacza ze tak jest za każdym razem..

A wracając do odtwarzaczy BR bo to jest to o czym powinniśmy tutaj pisać więc ten przykład z koszulkami nie bez kozery podałem - tylko chciałem pokazać ile jest wart odtwarzacz za 1000 zł gdzie 2 koszulki jeszcze raz powtórzę koszulki tyle kosztują co taki odtwarzacz..

To tak jak - ile kasy włożonej jest w stereo w amplituner powiedzmy za 3 tys ??? A co ludzie piszą jak to mega gra.. w stereo.. odpowiedz sobie sam, a jak nie znasz odpowiedzi to może masz kogoś w serwisie to zapytaj się ile tak mniej więcej producent wkłada kasy w stereo w taki amplituner.. zdziwko Cię Kolego złapie niezłe.. a szczególnie na amplitunerach powiedzmy od 2015 r. w górę...

Pamiętaj też o jednym że Polak to mistrz świata w dorabianiu siebie ideologii do wszystkiego... a szczególnie do tego na co go nie stać.. i to nie do Ciebie napisane a jak zawsze ogólnie.. wystarczy na pewne badania sobie popatrzeć.. czy też na to co socjolodzy mówią..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Lolek, ale wiesz dobrze, ze grono za i przeciw jest rownie okazale. I tak jak Ty znajdziedziesz kilka autorytetow, tak i ja. Z tym, ze ten moj podpisuje sie pod swoja opinia z imienia i nazwiska. Takich bezimiennych znawcow to codziennie czytam chocby i tu na forum ;).
Sluch mam dobry kolego:p
Jednym slowem zarzucasz przeciwnikom, ze maja problemy ze sluchem czy co? Przeciez ci ludzie tez sluchaja i wkrecaja sie w temat. Po drugie fizyka, materialoznawstwo. Juz pislaem kiedys, ze co jak w tych samych kablach jest ta sama miedz, ta sama grubosc. Nikt mi nie wmowi, ze skrecenie druta ma wplyw bo rownie dobrze pownno sie zmieniac brzmienie gdy stosuje banany? A co z kablami w sprzecie? Dla mnie to to jest to wszystko mocno naciagane. Chcesz uslyszec, slyszysz. Kiedys ustawilem sobie TV. Wydawalo mi sie ekstra. Polecialem na urlop. Zapomnialem, ze grzebalem. Siadam, patrze i mysle. A co ten obraz taki lichy. Wiesz o co chodzi. Chcesz by kable lepiej, inaczej brzmialy to brzmia. Rozumiem jakosc kabla, wtykow na trwalosc, ale rzekomy wplyw na brzmienie? Watpie. Chociaz tu moge jeszcze jako przymknac oko (ucho) ;). Jednak jak juz ktos mi mowi o przewodach elektrycznych czy gniazdkach majacych wplyw na brzmienie to juz jest komedia.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego zawsze są jedni specjaliści za jak i przeciw ... jeden masz przykład z naszego podwórka .. :) ale tez żeby być obiektywnym w 100% to trzeba troszkę tego przerzucić i posłuchać.. inaczej mówimy o czymś o czym nie wiemy na 100% tylko tak sobie założyliśmy.. wyobrażasz sobie żebym wziął kabel za np. 20 tys głośnikowy i podłączył go do swojego amplitunera ?? Przecież to głupota by była .. więc idąc dalej - niżej, jak ktoś ma amplituner za 3 tys zł to nie potrzeba mu kabla za 1500 zł bo w jego systemie i tak się nie sprawdzi.. ale to nie oznacza ze ten kabel jest tyle samo warty co ktoś ma w takim amplitunerze - kabel za 8 zł /m ... ale niech każdy sobie myśli jak chce.. :) co nie oznacza że jest to szczere w 100% myślenie.. jeśli się nie sprawdziło takiego kabla ... np w innym systemie..
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Tylko to ze znowu cena samsunga spadnie lep na szyje. Moze wtedy Samsung ruszy dupsko i wypuszcza cos porzadniejszego.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
..znowu poniesie porazke
Pytam co uwazasz za porazke?
Odtwarzacz Samsunga z 3 filmami BDUHD, kosztowal ( i kosztuje) u mnie polowe ceny najtanszego Panasonica pierwszej generacji. Nie wiem czy sprzedaje sie tak dobrze jak Panasonic, ale podejrzewam, ze chyba nie powinienem spodziewac sie porazki sprzedazowej
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak odtwarzacze są tanie to myślę że się będą sprzedawać.. nie wiem jaka jest różnica pomiędzy nimi - nigdy takich odtwarzaczy nie porównywałem bo nigdy nie były w zasięgu moich zainteresowań.. jak jakościowo i technicznie są porównywalne, a cena będzie/jest znacząco niższa to powinno się sprzedawać.. cena to w wielu wypadkach jednak jest znaczący + (wyznacznik)
 

inkanaju

New member
dobra chyba musze podsummowac wasza dyskusje : polecam odtwarzacz ultra hd LG bo jak narazie tylko on poza oppo ma mozliwosc odtwarzania zarówno hdr jak i Dolby vision dotego polecam wyceiczke do berlina lub wiednia polskim busem i za ponizej 300 euro mozna go kupic z gwarancja w saturnie czy media markecie
inne rozwiazanie poczekac listopada i kupic xbox one x odtwarzacz i konsola gratis ponoc xbox one s nie jest wpelni real uhd player tylko cos tam upscaluje a to moze draznic
 
Do góry