Panasonic DMP-BDT130 nie czyta formatu VCD?-pomóżcie

Quba.

New member
Witam.Kupiłem ten odtwarzacz jak w temacie i ku mojemu zdziwieniu nie czyta najzwyklejszych płyt w formacie-Video CD.Ja jeszcze przeboleje ale moja córeczka nie ;-) Mam dużo płyt z bajkami które były dodawane w kioskach do gazet.Poprzedni 6 letni odtwarzacz Sony czytał je bez problemu a tu klops.Wyskakuje informacja"niewłaściwy format" Pomóżcie drodzy forumowicze czy jest jakaś metoda,inny soft żeby ten odtwarzacz sobie poradził z tym formatem? Pozdrawiam
 

Lemil

Banned
Problem polega na tym, że odtwarzacz nie chce czytać MPEG-1 z płyty CD. W ogóle może nie czytać MPEG-1 z żadnego nośnika. I raczej nie ma na to rady. Jedyny sposób, żeby filmy z VCD obejrzeć w tym odtwarzaczu, to przekonwertowanie tego do jakiegoś innego formatu, przykładowo avi.
 

Quba.

New member
Dzięki za odpowiedź,trochę to marne rozwiązanie ;-( Mam ze 40 płyt z bajkami i jeszcze trochę z filmami dodawanymi w gratisie i na samą myśl że miałbym się z tym teraz bawić już mi się odechciewa.Nie pomyślałem nawet kupując ten odtwarzacz że to będzie problem.Im nowszy model tym więcej bajerów,internet itp w stosunku do tego starego co miałem a problem z odtwarzaniem tego formatu.Ciężko było wrzucić tam odpowiednie kodeki ?;-) No nic.Trochę się rozpisałem.Pozdrawiam
 

Quba.

New member
Problem polega na tym, że odtwarzacz nie chce czytać MPEG-1 z płyty CD. W ogóle może nie czytać MPEG-1 z żadnego nośnika. I raczej nie ma na to rady. Jedyny sposób, żeby filmy z VCD obejrzeć w tym odtwarzaczu, to przekonwertowanie tego do jakiegoś innego formatu, przykładowo avi.

Powracając do powyższej wypowiedzi znowu spotkała mnie niespodzianka.Chciałem obejrzeć film z rozszerzeniem .avi i tu znowu zaskoczenie ale odtwarzacz nie dał rady tego otworzyć! Teraz to już jestem lekko podłamany-przecież w specyfikacji jest że odtwarza te rozszerzenia i tu znowu dla przykłady mój poprzedni starszy sony nie miał z tym samym filmem żadnego problemu.Co tym razem może być przyczyną ??????
 

Lemil

Banned
Ma odtwarzać XviD, może to jest DivX, który jest płatny, może dlatego nie chce tego łyknąć? Trzeba sprawdzić jakieś inne pliki. Szczerze mówiąc, to nie wiem, czy mam jakiegoś DivXa, ale raczej nie.

No ja tu więcej nie pomogę, sam mam Samsunga, który raczej łyka wszystko z wyjątkiem VCD no i chyba jeszcze tylko H246 nie odtwarza.
 

Quba.

New member
Kurcze,można się pogubić w tych kodekach.Szkoda że nie ma żadnego opcjonalnego (nieoficjalnego) softa do update'a żeby ten odtwarzacz łyknął te rozszerzenia-poza uaktualnieniem z oficjalnej strony Panasonic który bardziej skupia się na interfejsie.Myślałem też o Samsungu ale skusiła mnie w miare dobra specyfikacja w stosunku do ceny (ok.360zł) tego modelu a przy okazji współpraca z moją plazmą Panasonica.
Ehhhh. Pozdrawiam
 

Quba.

New member
Czyli u kolegów widzę że podobnie z tym VCD ale wkurzył mnie najbardziej ten film w formacie "avi" bo jak jeden z kolegów prędzej napisał zależy czy używa kodeka Divix czy Xvid.Skoro w specyfikacji jest że czyta te rozszerzenie to powinno być jednoznaczne że czyta bez względu na wszystko.Ciekawe co jeszcze w praniu wyjdzie ;-) Może ktoś ma jakieś namiary na "niefirmowy" soft zwiększający możliwości odczytu?-czy takowe wogóle są?
Pozdrawiam
 
Do góry