BluRay do muzyki i internetu

rummaker

New member
Witajcie,
szukam odtwarzacza Blu Ray typu "smart", ale mam chyba dość nietypowe oczekiwania, bo rozmowy ze sprzedawcami kończą się wielkim rozdziawieniem buzi. Generalnie odtwarzacz będzie głównie służył do muzyki odtwarzanej z CD i internetu (o czym niżej). Natomiast filmy będę odtwarzał tylko czasami. Zależy mi na tym, aby odtwarzacz miał następujące cechy:
- odtwarzał z dobrą jakością muzykę z CD i MP3 !!! (najważniejsze)
- miał możliwość podłączenia się po WiFi (koniecznie - kabel odpada)
- miał możliwość zainstalowania aplikacji YouTube
- miał możliwość zainstalowania aplikacji Deezer
- potrafił pobrać z internetu i wyświetlić okładkę włożonej płyty CD wraz z listą nazw utworów

Byłem już w Saturnie i Media Markt, ale po zapytaniu sprzedawców o model spełniający te wymagania w dużym skrócie stwierdzili, że co prawda sprzęt mogą sprzedać, ale za funkcje internetowe nie odpowiadają, bo oni nie mają jak tego u siebie sprawdzać :/ Szczególnie okazuje się, że np. to pobieranie okładek płyt jest jakimś świętym graalem - sprawdzałem na kilku odtwarzaczach moich znajomych i żaden tego nie potrafi :(

Czy ktoś ma/zna może odtwarzacz, spełniający powyższe wymagania, który mógłby polecić?
 

rummaker

New member
Mam wrażenie, że nie znajdziesz takiego KOMBAJNA.


Dzięki za pocieszenie :( Ja jednak jestem prawie pewien, że znajdę. Kilka modeli LG i Samsunga spełnia wymagania odnośnie WiFi i aplikacji (YouTube & Deezer). Np. LG BP620. To czego nie jestem pewien, to te okładki płyt i jakość odtwarzania CD - i tego nie był mi w stanie powiedzieć nikt w sklepach.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Życzę powodzenia.
Jednak "- odtwarzał z dobrą jakością muzykę z CD i MP3 !!! (najważniejsze)" to tylko, chyba OPPO.
Jednakoż co znaczy "dobra jakość".
Ale to nie ten temat. :)
 

Lemil

Banned
Aluzja jest niestety mało zrozumiała. Jaki konkretnie wsad merytoryczny ma Twoja wypowiedź?
Pisząc "Jeśli ktoś chciałby przewozić cegły i pustaki samochodem osobowym, to "polecam" BMW M5." miałem na myśli to, że używanie odtwarzacza Blu-ray do odtwarzania mp3 i filmów z internetu ma mniej więcej taki sens, jak samochodu sportowego jako dostawczaka.
Blu-ray jest konstruowany w takim celu, żeby odtwarzać w nim płyty. Do celów sieciowych i multimedialnych nadają się inne odtwarzacze, zresztą komputer też się świetnie sprawdza.
 

rummaker

New member
Pisząc "Jeśli ktoś chciałby przewozić cegły i pustaki samochodem osobowym, to "polecam" BMW M5." miałem na myśli to, że używanie odtwarzacza Blu-ray do odtwarzania mp3 i filmów z internetu ma mniej więcej taki sens, jak samochodu sportowego jako dostawczaka.
Blu-ray jest konstruowany w takim celu, żeby odtwarzać w nim płyty. Do celów sieciowych i multimedialnych nadają się inne odtwarzacze, zresztą komputer też się świetnie sprawdza.

OK, rozumiem że Ty chcesz używać osobnego sprzętu do dźwięku a osobnego do internetu. Przy dzisiejszych technologiach te funkcje mogą być spokojnie połączone. Niektóre odtwarzacze BD mają dwurdzeniowe procesory (?!). To de facto są komputery. Więc spokojnie można od nich wymagać i świetnego dźwięku (z Audio CD!) i zaawansowanych funkcji sieciowych. Posługując się Twoją analogią rozmawiamy o Dodge RAM SRT-10. Wygooglaj sobie co to jest i jakie ma osiągi ;)
 

rummaker

New member
Do jakiej kwoty ma być zakup ?

W zasadzie się nie zastanawiałem. Powiem tak: Oppo odpada. Raczej coś z popularnych marek.

Po przeczytaniu online instrukcji do LG BP730 wyszło mi, że ma wszystkie te funkcje, na których mi zależy. Korzysta z bazy Gracenote do pobierania danych o wykonawcach. Mógłby ktoś kto ma ten sprzęt potwierdzić tą informację?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Swojego czasu śledziłem Philips BDP 9600 ( teraz chyba 9700). Ma dość dobry tor audio ( przetworniki C/A Burr-Brown) i przetwarzanie obrazu Qdeo. Dobrym odtwarzaczem jest też Panasonic DMP 500. Możesz również pomysleć nad odtwarzaczami takich firm jak Onkyo, Denon, Marantz itd. Tylko cena pewnie w okolicach 2,5k. nie wiem jak z funkcjami sieciowymi tych playerków, bo ja osobiście nigdy się tym nie interesowałem. Oczywiście, żaden z tych odtwarzaczy nie zapewni Ci takiego dźwięku jak typowy Cd-ek w podobnej cenie...ale jak szukasz kompromisu.
 
Do góry