Jaki BD z obsługa sieci

KeyJey

New member
Witam,

Obecnie mam w domu:
Sharp Aquos 60" + LAN Onkyo TX-SR605 + Dali Concept 6

a do tego podłączone:
Xtreamer Sidewinder 3 + LAN
Turbodekoder NC+ z HDD 500GB + LAN

Większość czasu spędzam na oglądaniu filmów z Xtreamera odtwarzanych bezpośrednio po sieci LAN. Działa bardzo dobrze - nie musze nic kopiować na dysk.

Czas nadszedł aby kupić BD do domu. Czy znajdę jakieś urządzenie, które odtwarza BD i ma możliwość odtwarzania plików po sieci ? Wiem, że są modele z DLNA ale nie wiem czy to jest to czego potrzebuje.

W XSW3 poprostu wchodze na sieć, przeglądam foldery na wszystkich komputerach i wybieram film, który mnie interesuje - klikam "play" i tyle. Co więcej ma cashe i pamięta dokładnie czas w jakim zatrzymalismy oglądanie i jesli otworzymy film kolejny raz a nie oglądaliśmy go do końca - zapyta czy chcemy kontynuować. Nie wymagam takich wodotrysków od BD ale odtwarzanie po sieci warto by mieć.

Jakis pomysł ?
 

WiTT

New member
Bez reklam
NAD T567 ma funkcje sieciowe, w tym przeglądanie po network share, jak wspominasz. Oglądam w ten sposób bez problemu z dysku NAS (który ma oprócz DLNA udostępnianie network share SMB/CIFS). O wiele wygodniej aniżeli po DLNA.
Poza tym bardzo dobra jakość, jak to NAD. Upscaling, dekodery, wysoka jakość audio. Sieciówka Gigabitowa. Druga sieciówka Wi-Fi.
Minus raczej jeden - odtwarza mnóstwo formatów, ale nie FLAC. Jeśli to nie przeszkadza, polecam :)
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Kod:
[LIST]
[*]NetworkingDLNA : ver 1.5 DMP
Wi-Fi Wireless Support : Built-in ( 802.11n )
Ethernet : 10/100 Base T
Embedded Network Services : Flickr, Picasa, Radio
[/LIST]

To ze specyfikacji producenta ASUS BDS-700. A zatem jest tylko DLNA. A zdaje się że szukałeś z opcją odtwarzania po otoczeniu sieciowym?
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam Oppo 103. Działa dokładnie tak jak chcesz. Jakość świetna ale nie odtwarza napisów. Do płyt super.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Oppo 103, za te pieniądze i z takim wachlarzem możliwości nie odczytuje napisów? Toć to porażka na całej linii.
 
Do góry